Місто

В Старокостянтинові відбувся тренінг «Стратегічне планування для громадських організацій»

У неділю, 23 жовтня 2016 року, в рамках проекту «CHOICE: культурна спадщина і сучасність», в місті Старокостянтинів було проведено тренінг «Стратегічне планування для громадських організацій, які працюють в сфері культури».

Мешканці міста, які взяли участь у тренінгу – це активні і небайдужі громадяни нашого міста. Жінки, чоловіки, люди різного віку та професій відклали свої недільні справи і відпочинок та присвятили цей час активній праці, що стосується набуття досвіду стратегічного планування. Адже планування – це важливий аспект ефективності будь-якого процесу, тому теоретичні та практичні знання, отримані учасниками в ході тренінгу, стануть у нагоді не лише в роботі з розвитку громадських організацій, але й в буденному житті.

Тренінг провела Юлія Забалдіна – фахівець із стратегічного планування, маркетолог, кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму та рекреації Київського національного торгівельно- економічного університету. Юлія – учасник робочих груп із створення Стратегії розвитку туризму та Концепції Програми розвитку туризму в Україні.

Юлія Забалдіна була запрошена в якості експерта та розповіла про методику стратегічного аналізу, про важливість та доцільність стратегічного планування, ознайомила із вдалим досвідом організацій, які вміло скористались стратегічним плануванням. Розкрила питання про налагодження конструктивної співпраці з владою, представниками бізнесу та громади для розвитку міста та вказала на важливість ініціатив «знизу».

Організаторами даного заходу стала громадська організація «Старокостянтинів небайдужий».

Під час заходу пройшли короткі лекції з питань стратегічного планування та розвитку громадських організацій, дискусії та інтерактивні обговорення учасників на дану тему, мозкові штурми для знаходження нових ідей та рішень. При цьому учасники досить плідно пропрацювали та проявили неабияку креативність та активність. Особливо ефективною виявила себе робота в групах.

Представляли проекти напрацьовані у групах Павло Слободенюк, Олександра Боровик, Олександр Матощук та Сергій Худий. Справжнім випробуванням та відкриттям став тренінг для учениці Старокостянтинівської гімназії, 15-ти річної Влади Лиско.

В практичній частині заходу учасники не оминули актуальні проблеми міста в галузі освіти та культури, обговорювали шляхи їх вирішення за допомогою діяльності громадських організацій. На конкретному прикладі ГО «Старокостянтинів небайдужий» провели стратегічний аналіз її діяльності, визначили основні завдання та пріоритети.

Цитуючи думки, які були висвітлені під час виконання практичних завдань, можна впевнено сказати, що громадська організація «Старокостянтинів небайдужий» об’єднує ініціативних та небайдужих людей, які прагнуть розвивати наше місто та державу, мають бажання об’єднувати та заохочувати людей для вирішення актуальних проблем, впевнені у значущості громадського впливу. Прагнуть ініціювати активні та якісні кроки для зростання ефективності діяльності громадських організацій.

Організація активно діє та ефективно зростає у своїй діяльності, є незалежною від влади та бізнесу. Повсякчас намагається привертати увагу населення міста на актуальні проблеми та висвітлює їх на власному інтернет-ресурсі.

За відгуками та висновками учасників, на тренінгу піднімались важливі та актуальні питання, були надані цікаві та корисні знання та досвід, проводилась ефективна практична робота з стратегічного аналізу та планування. Результати підсумкового опитування свідчать, що присутні на заході вважають тренінг ефективним та корисним. Усі без винятку відмітили чудову атмосферу, цікаві знайомства та гарне спілкування в ході програми.

Даний тренінг не є останнім в рамках проекту «CHOICE: культурна спадщина і сучасність». Незабаром планується наступний тематичний блок «Кампанія громадянської участі (advocacy)», тому, якщо ви маєте активну життєву позицію, велике бажання здійснювати позитивні зміни та хочете знайти однодумців, обов’язково долучайтесь!

Як усе було можете переглянути у серії (шість) коротких відео:

логотип ЄСПроект фінансується Європейським Союзом.

Цю публікацію видано за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту “CHOICE: культурна спадщина і сучасність”. За зміст цієї публікації відповідають виключно партнери-виконавці, і його жодним чином не можна вважати таким, що відображає погляди Європейського Союзу.

Теми

Анна Ліщук

Вчитель-логопед ДНЗ, психолог. Виховую двох синів, одружена. Захоплення - журналістика.

Схожі статті

1 thought on “В Старокостянтинові відбувся тренінг «Стратегічне планування для громадських організацій»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close