Місто

Б’ємо на сполох! Свинцю в ґрунті в 160 раз більше норми!

За результатами проведеної перевірки Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 раз більше норми, про це “Старокостянтинів небайдужий” повідомив депутат міської ради Степан Полупан.

У відповіді наданій депутату вказано, що за результатами відібраних проб встановлено перевищення вмісту свинцю в ґрунті 1600 мг/кг при фоні 9,6 мг/кг.

Також встановлено перевищення вмісту оксиду вуглецю у промислових викидах на дільниці лиття свинцевої стрічки 5735 мг/м.куб. при нормі 250 мг/м.куб.

Державна екологічна інспекція вказує і інші види порушень допущенні на акумуляторному заводі:

 1. Допущено порушення умов дозволу на викиди: для очищення газів, що відходять, від твердих суспендованих речовин, згідно проекту ПОВИННО використовуватися касетні фільтри МДВ шведської фірми “Plymo Vent” з ефективністю очищення 99%, під час перевірки встановлено, що підприємством проведено заміну установки на MODYLARLUNIT Q-17500 МЗЗ, що є не виконання умов дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
 2. Не дотримано зони санітарної охорони водозабірних споруд (передбачено ЗСО 1-го поясу R – R – 30 м), всупереч умовам дозволу на спеціальне водокористування;
 3. Допущено скидання стічних вод на рельєф місцевості, а саме стічні води витікали на земельну ділянку з північного боку від вказаного приміщення та потрапляли у ґрунт;
 4. Не забезпечено здійснення обліку забору та використання води із трубчатого колодязя №5, не встановлено пристрої та вимірювальна апаратура, що здійснюють облік об’ємів забору води із трубчатого колодязя №5;
 5. Допущено використання земельних ділянок не за цільовим призначенням: підприємство використовує земельні ділянки цільове призначення індивідуальне садівництво, як землі промисловості;
 6. Відсутні межові знаки земельних ділянок що перебувають у власності.

Нагадаємо, проведення перевірки діяльності акумуляторного заводу екологічною інспекцією вимагала громада після того, як депутати виявили ціле озеро з відходів на території заводу.


[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”top” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”Довідково” description=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] За повідомленням Кам’янець-Подільського Центру Сімейної Медицини (сайт centrmed.com) свинець знаходиться серед шкідливих для організму людини речовин, надмірна кількість якого може завдати непоправної шкоди здоров’ю. Недавнє дослідження показало, що свинець може стати причиною втрати слуху. І це тільки один з можливих наслідків.

Свинець — це токсичний метал, який застосовують у виготовленні бензину, фарб, акумуляторів. При цьому вчені неодноразово повідомляли про те, що не існує безпечної дози цієї речовини, в будь-яких кількостях вона шкідлива для організму.

Медики виділили головні ознаки надлишку свинцю в людському організмі:

 • слабкість, зниження пам’яті, швидка стомлюваність, підвищена збудливість,
 • болі в кінцівках,
 • головні болі,
 • болі в животі,
 • порушення функції нирок,
 • утворення свинцевого нальоту на яснах.

Для здоров’я людини надлишок свинцю має такі наслідки:

 • захворювання кісткової системи, карієс зубів, артропатія,
 • розвиток атеросклерозу, підвищення артеріального тиску,
 • запор, болі в животі,
 • виснаження, втрата ваги,
 • ниркова недостатність, нерфопатія,
 • зниження здатності до запліднення через зниженої активності сперматозоїдів,
 • зниження потенції,
 • анемія, зниження імунітету,
 • розвиток синдрому сатурнізму,
 • зменшення кількості цинку, селену і кальцію в організмі.

Встановлено, що хронічна інтоксикація настає при споживанні 1–8 мг свинцю на добу. Небезпека полягає в тому, що свинець володіє накопичувальними властивостями. Потрапляючи в організм, він осідає в крові та інших рідинах, накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів.
[/tagline_box]

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

24 thoughts on “Б’ємо на сполох! Свинцю в ґрунті в 160 раз більше норми!”

 1. Подайте до суду !!! Зробіть сертефіковані тести якоїсь незалежної експертизи або елементарної санепідемстанції з області , зробіть подання до екологічної служби про порушення хай сплатять до бюджета декілька мільйонів штрафу якщо штраф не вригулює власника до порядку звертайтесь до суду про відшкудування збитків завданих місцевим жителям люди прибіжуть самі просто раді того щоб урвати пару рублів з тої контори . Сидіти і надіятись що хтось то зробить неварто. Правда в нас одна проблема нема толкового юриста всі грамотні але безтолкові і не принцепові а депутати так сказать “опозиційні” до влади сцикуни або продажні шкури !!! Виж там всі то читає ану покажіть які ви народні герої на ділі а не на програмці за 3 копійки !!!

  1. Ви шановний до “хтось відноситеся” чи до “принцЕпого” чи чи до “толкового юриста” чи до “народного героя”???Можна я відповім?!Ви відноситесь до балабола!

  2. Микола Правдоруб бачу навіть в хейтерів старкона сложно з фантазією треба було назватись старокостянтинівський супермен і задавать оті дебільні питання про позиції і диспозиції . Рубай фішку а не правду !!! )))

  3. Микола Правдоруб правити дебільні коменти то правдурубати шанований тролераст ??? Не в канонах розвести срачь в коментарях шоб народ не розібрався в суті питання !!! Сцикун необразований ! Закрий пельку і ховайся за аватарками !!!

  4. Микола Правдоруб цікаво якою тре бути скотиною шоб навіть боятися людям в очі подивитись і своїм справжнім імьям підписатися , шо в житті тихий і сумирний цілуєшь жирні дупи і гарно береш чужі гроші в карман , щей напевно депутат , якщо ти такий обізнаний на рахунок мого життя то може щей знаєш яке на смак мое гівно ???

 2. Не знаю, працюючи на цьому заводі рік. І на дільниці литя свинцевою стрічки. Не спостерігав ні одного признаку отруєння свинцем. Притому пів року стояв коло котлів в яких плавиця свинець. Ви всі кричите про закриття заводу. Але ніхто не каже, що він профінансував реконструкцію пам’ятника Вічного вогню, тай оплатив побудову пам’ятника Шевченкові. Тай на другий вокзал провів каналізацію. Тай подумайте про працівників заводу. В нашому красовому місті не так і багато вакансії не роботу.

 3. Вам головне робочі місця? Да вам потім зарплати нехватить шоб лікуватися. Невже головне гроші? подумайте про себе та своіх дітей. Такі заводи нестроять в містах, це протизаконно. Чому ми маемо дихати цим?

 4. Хай наша влада нажереться того свинцю. Дебіли травлять нас як тільки можуть. Позажералися. Закрити його, а цих придурків до суду і на ТВ. Скати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close