Місто

Суд поновив на посаді завідуючу відділенням Старокостянтинівської лікарні

Звільнена завідувачка анестезіології та інтенсивної терапії Старокостянтинівської ЦРЛ домоглася у суді поновлення на посаді та відшкодування збитків.

На весні цього року у місті чимало говорилося про інцидент, який стався у Старокостянтинівській центральній районній лікарні (ЦРЛ). Як відомо, було звільнено з посади завідувача анестезіології та інтенсивної терапії – Поліщук Валентину Андріївну.

Жінка працювала у лікарні лікарем анестезіологом протягом 17 років, на посаді завідувача перебувала 2 роки. Але у 2018 році її звільнили з посади згідно ст. 40 Кодексу законів про працю на підставі наказу.

Як було встановлено судом згодом: “адміністрацією Старокостянтинівської ЦРЛ не було зазначено підстави її звільнення з посиланням на відповідний пункт ст.40 КЗпП України..”

Валентина Андріївна – досвідчений та висококваліфікований лікар, друкується у науково-медичних періодичних виданнях, постійно бере участь у науково-практичних конференціях та з’їздах. Двічі була делегатом Хмельницької області на Національному конгресі Асоціації анестезіологів України та постійно розвивається у сфері своєї кваліфікації. За весь час професійної діяльності скарг з боку пацієнтів та їхніх родичів зареєстровано не було.

То що ж сприяло загостренню ситуації у Старокостянтинівські ЦРЛ?

За словами представника медичного закладу зазначено, що в колективі не склалися нормальні службові стосунки, існують конфлікти, тому, Поліщук В.А. не може обіймати посаду заввідділенням. Відомо навіть, що 11 квітня відбувся страйк на території лікарні, на якому йшлося про «забезпечення нормальної роботи в лікарні», але далі стало зрозуміло, що основна мета – звільнити з посади Валентину Поліщук. Проте, конкретних причин для звільнення вказано не було.

Для розгляду цього конфлікту Департаментом охорони здоров’я Хмельницької обл. держ. адміністрації було створено комісію, яка вказала на те, що можна було б частково запобігти такому розвитку сценарію, за умови чіткого врегулювання обов’язків та повноважень працівників керівництвом лікарні.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що перед звільненням медика не було проведено атестацію на предмет її відповідності-невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі, а також не встановлено, що за станом здоров’я (стійкого зниження працездатності) позивачка не може належно виконувати покладених на неї трудових обов’язків, чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я, або небезпечне для членів трудового колективу чи громадян, яких вона обслуговує.

Ще одним порушенням, як з’ясувалось, було те, що позивачку звільнили, не маючи на те згоди профспілки. Ця згода була отримана вже у ході судового засідання, і, звісно, не мала зворотної дії.

Тому, за рішенням суду, з урахуванням численних порушень, звільнення Поліщук В.А. було визнане незаконним і жінку поновили на посаді, більше того, суд постановив відшкодувати на користь позивачки 92 тис. грн за час вимушеного прогулу, та 2 тис. грн моральної шкоди.

Рішення суду Поліщук

Копія висновку комісії:
висновок комісії

висновок комісії 2

висновок комісії 2

Ольга Волинець
Автор: Ольга Волинець, поетеса, закінчила Національний університет «Острозька академія».

Теми

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.