Місто

Скільки коштує тепло для дітей?

Ця історія про Старокостянтинівський НВК “Спеціалізована школа І ступеня, гімназія” імені Героя України С.М. Бондарчука.

Не зважаючи на високий статус навчального закладу у місті він потерпає від багатьох нагальних господарських проблем. Це і організація харчування для дітей, і ремонт покрівлі, і заміна вхідних дверей.

Керівництво закладу і батьки не одноразово звертались за допомогою до органів влади, однак питання зависають у повітрі.

А з настанням зими до проблем навчального закладу додалося питання опалення. Температурний режим в класах гімназії не відповідає встановленим нормам, так в деяких класах і в малому спортивному залі температура коливається від 9-ти до 13-ти градусів тепла.

Це призводить до значного порушення навчального процесу, діти змушені займатися у верхньому одязі, зросла кількість захворювань, що становить особливу небезпеку в зв’язку з епідемією грипу.

Також, через відсутність опалення в великому спортивному залі розмерзлись батареї, ремонт яких потребував додаткового фінансування з коштів гімназії.

Опаленням гімназії опікується товариство з обмеженою відповідальністю «Теплахата», договір з яким на надання цих послуг підписав виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради.

І схоже питання якості надаваних послуг і ефективності підписаних договорів виконком не турбує, бо ж як по іншому пояснити те, що на завтрашньому засіданні планується збільшити ТОВ «Теплахата» тариф на виробництво та постачання теплової енергії для потреб бюджетних установ до 1415,98 грн за 1 Гкал з ПДВ (джерело).

То чи вартує цих грошей тепло для наших дітей?

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”Інформація” description=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] Засновниками ТОВ “Теплахата” є:
Чумаченко Олена Володимирівна, м.Донецьк, Ворошиловський район, проспект Ватутіна,3Б, квартира 20 (Розмір внеску до статутного фонду: 1 000 000 грн.);
Галімшин Ігор В’ячеславович, Донецька обл., м.Харцизьк, вул.Патона,21, кв.9 (Розмір внеску до статутного фонду: 1 000 000 грн.).

На фото термометр в малому спортзалі гімназії.
[/tagline_box]

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

171 thoughts on “Скільки коштує тепло для дітей?”

  1. Гарне питання, зараз додам інформацію в статтю:
   ЧУМАЧЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
   Адреса засновника: 83000, Донецька обл., місто Донецьк, Ворошиловський район, ПРОСПЕКТ ВАТУТІНА, будинок 3 Б, квартира 20
   Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 1000000.00
   ГАЛІМШИН ІГОР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
   Адреса засновника: 86700, Донецька обл., місто Харцизьк, ВУЛИЦЯ ПАТОНА, будинок 21, квартира 9
   Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 1000000.00

  1. Так ви повпливайте на ситуацію замість того щоб просто бути “згодними”, якщо не помиляюся то ви депутат міської ради, бо поки спостерігаючи онлайн трансляцію сесії активність ваша проти влади низька, а точніше кажучи просто нульова.

  1. Ну, це типова прокладочна схема. Чому комунальне підприємство не надає послуги напряму комунальній установі? Невже ця прокладка щось робить?

 1. Для бюдених установ міста тариф складає 1725грн з ПДВ за 1 Гкал. Виходить якась загадка. Якщо підприємтсво Теплохата продає тепло для школи по ціні нижчій за 1725 грн з ПДВ, наприклад 1420 грн з ПДВ, значить ще дешевше отримує від комунального підприємства “Тепловик”. Виходить при утвердженні загальних тарифів для всіх споживачів КП “Тепловик” закладено не рівні умови для всіх покупців – міських споживачів всіх форм власності і “Теплохата”.

 2. Одним словом, ця ситуація потребує значного розслідування. Потрібно збирати інфо про цю всю схему і робити громадські звернення до всіх причетних установ

 3. Сьогодні на засіданні виконкому Старокостянтинівської міської ради було прийнято рішення про продовження безоплатного харчування сніданками учнів 1-4 класів, також вперше надано право на безкоштовне харчування дітей воїнів АТО які загинули на війні, за моєю пропозицією буде прорахована можливіть безоплатного або частково оплатного харчування дітей воїнів АТО. Ше одне важливе рішення стосувалось тарифів, через погану якість наданих послуг та недостатньо аргументованих розрахунків було прийнято рішення перенести розгляд данного питання на пізніший період, щоб надати постачальнику послуги привести якість опалення в школах і садочках до нормативного та провести більш детальні і обгрунтовані розрахунки!

 4. Наше звернення до міської ради щодо проблем з опаленням в школах принесло позитивний результат: постачальнику тепла запропоновано підвищити якість послуг, рішення про підвищення тарифів перенесено, міський відділ освіти зобов’язано відслідковувати температурний режим.
  Дякуємо Ирина Кондратюк за активну допомогу в цьому питанні та усім членам виконкому що підтримали наше звернення.

  1. насправді було не важливо як рахувати, розрахунки були не прозорі, послуга надавалась неякісно-це і послугувало до прийняття такого рішення по такому питанню

  2. з Вами не згоден повністю. Важливо, дуже важливо. Самий боксерний мер визнав, що важливо, і змусив найстрашнішого монополіста України, ДТЕК, припинити брати гроші за теоретичні послуги – в Києві проходить кампанія зі встановлення будинкових теплолічильників. Якщо платять по теорії, то будуть обманювати завжди, як мінімум прикручувати подачу тепла на кілька нічних годин у школах, а максимум – залежить від наглості. Якщо оскаржувати в судах то що? Показники термометрів з класу і творчі завдання дітей 6А “як холодно було у 32 кабінеті в день народження Симона Петлюри” ? Лічильники і рахувати кількість наданої послуги. А так виходить ніби послуга і дешевша, а діти мерзнуть. Тобто заплатили на 20% менше за тепло, а отримали холодні класи. А на скільки менше отримали Гкал? Невідомо

  3. Миколюк Олександр неважливо як рахувати, наголошую, є норми з температурних режимів в закладах освіти, якщо вони не відповідають то послуга не надалась і не може бути проплачена, подивіться відео з засіданням і все зрозумієте

  4. У такому разі. Ви не припускаєте що директорам шкіл дали вказівку згори зменшити отримання тепла для економії коштів?

  5. до зменшення кількості отриманої теплоенергії=зменшення вартості тепла за місяць=зменшення витрачених коштів на кожний заклад освіти

  6. Миколюк Олександр а тепер сам постачальник послуги буде думати чи потрібно йому таке щастя з скручування якщо воно може призвести до несплати послуги

  7. Наприклад: У мене на вході труба перерізом 100одиниць з температурою 100 одиниць. Щоб зменшити кількість отриманих Гкал, я перекриваю, наприклад наполовину вхідний кран і плачу за одиницю часу за (100*100)/2. А потім ще виставляю претензію постачальнику послуг, що вона була неякісною, бо ж у мене було холодно

  8. Миколюк Олександр ви погано орієнтуєтесь в роботі теплових котлів, заодно подивіться в інеті до чого призводить перекриття каналу на теплових котлах

  1. Я теж люблю звичаї і традиції.
   Ви цікавились за яким принципом побудовано опалення у школах, я вам надав документ де цей принцип описується.

  2. Якщо вони рахують обсяг наданого теплопостачання без лічильника по якихось квадратних метрах, нормативних тепловтратах і іншій теорії – гнати в шию або міняти схему розрахунків

  3. якщо в школах холодно – це перша ознака що рахують по якійсь теорії. Інакше їм було б навпаки вигідно продавати більше послуг, значить в школах було б тепло.

  1. Виталий Ганжа сплікувався кілька днів назад з директором школи, зараз температурний режим нормальний. Дуже сподіваємось що і після сьогоднішнього засідання ситуація не зміниться.

  2. Виталий Ганжа Тема називається: “Скільки коштує тепло для дітей”, на тарифах я акцентував увагу для того щоб зрозуміти чи зміниться якість опалення в школах після затвердження нових тарифів.
   Моя особиста думка щодо тарифів: щоб зрозуміти на скільки аргументований тариф, потрібно мати інформацію про економічні показники підприємств “Тепловик” (власність громади) та “Теплахата” (приватна власність), врахувати як розподіляють свій прибуток ці підприємства, також не зайве врахувати екологічні моменти.
   Сподіваюсь члени виконавчого комітету перед прийняттям такого важливого рішення врахують усі ці моменти.

  3. Сергій Пікуля а що там з екологією? жоден приватник не дасть вам сунути носа в питання розподілення прибутку, економічні показники тепловика бажають кращого і навть як би вони були гарні то як це стосується тарифу теплохати який всеодно нижчий від тепловика

  4. Про екологію читайте коментар Natali Shevthuk нижче.
   Про прибуток: розподіл чистого прибутку це справа приватника, а розподіл загального прибутку, це інша річ.
   Думаю тут варто врахувати в розрізі підприємств:
   – скільки коштів надходить за послуги,
   – скільки сплачується податків,
   – яка сума податків йде в бюджет міста,
   – скільки жителів міста працевлаштовано.
   Бо орієнтуватися по розміру лише одного тарифу було б не правильно.

  5. Сергій Пікуля ну так розрахунок є, там суми фігурують і кількість працюючих. мені не Наталка писала про екологію, а ви, не перекладайте і говоріть своїми словами не висмикуючи тези у інших і потом на них переведите стрілки

  6. Віталію, що за претензії? Що за термінологія? Вас дійсно цікавить питання, чи Ви прийшли в коментарі висловлювати якісь незрозумілі звинувачення?
   Якщо цікавить думка громади, то не полінуйтесь спуститись на один коментар нижче і прочитати її.

 5. A екологія ? Чи проводився розрахунок викидів забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферу при спалюванні вугілля . Як не як а в місті вже девять котелень. Можливо норма допустима, а якщо ні….?

  1. Виталий Ганжа За молочний це Ви даремно. Якби ще всі так були. Правда, не від того, що крепко дбають про наше місто – вимоги ХАССП

  2. Виталий Ганжа Я знаю, що там пророблено все, щоб продукція була безпечною. Цифри не пам”ятаю. Напевно, любе виробництво шкодить довкіллю, але поставити поряд ці два заводи – перебільшення

 6. Знали що в школах холодно…могли і сповістити дітей з батьками про це…
  Школа 3 теж пішли з уроків після третього уроку ….а три уроки мерзли в класах з температурою+6

  1. А хто закосячив з подачею тепла? тепла хата чи тепловик? Напевне були вихідні, щедра. старий-новий рік, хтіли економію зробити на калоріях. а тут мороз “наступил неожиданно”. Хоча кожний дивиться в синоптику погоду наперед як мінімум на тиждень. Одним словом службова недбалість, та й годі шановне товариство робити подальші коментарі.

  2. як би не було тепла в адмінприміщеннях це одне, а тож діти, які виявились заручниками необдуманості та бездалекоглядності дорослих. А хлопці в окопах це не аргумент і не треба порівнювати грішне з праведним.

 7. Адміністратору. Сергій. а як зробити щоб коменти давали нормальні учасники групи, а не будь хто, кого в групу прийняли без фото та фактичного аноніма.

 8. Валентино,гарна Ви чи нi,саме зараз недоречно,а от коментарii Вашi не гарнi!!!
  Чого дiти мають сидiти дома,коли розпочався навчальний процес???
  А вчителi,що не люди,iм не холодно?????

 9. Те, що прогріти школу потрібно було до початку навчання- то є недбаліство тих, хто за це відповідає… А те, що у групі роздули цілу бучу з того; зацькували і заблокували жінку за те, що вона має на те іншу думку і тому, що не має фото – то вже, панове, інша біда і вона не в холоді.((

  1. якщо питання є таким наболілим, то й кричати треба не після того, як недбальство вже вдіяне. Проблема не нова. Чому було не зайти напередодні навчального семестру до директора і не поцікавитись, як іде підготовка до прийому дітей у школі? тоді б і несподіванок не було і часу на дії було б більше

  2. На мою думку коли звітують про підготовку до опалювального періоду на сесії чи виконкомі варто внести питання про запас палива Теплої хати і на який період а комісії перевірити.

  3. Ліля , не вірю , що ти не відчула неадекватність тієї “жінки” у дописах , то не висловлення думки, то звичайна провокація )

 10. Лілія Піщук “Проблема не нова. Чому було не зайти напередодні навчального семестру до директора і не поцікавитись, як іде підготовка до прийому дітей у школі?”
  ——————————-
  Дійсно проблема не нова і директора шкіл це люди, що мають тримати ситуацію на контролі та бити на сполох у разі чого. Але насправді їх можливість вирішити це питання не набагато більша, ніж наша з вами. Це я можу сказати із власного досвіду перебування головою батьківського комітету гімназії, в часи описані у публікації. Тоді саме втручання батьків допомогло вирішити ситуацію.

  Реально вплинути на цю проблему може лише виконавчий комітет, на засіданнях якого вже не раз піднімалося питання “Теплої хати” і міський голова.

  Ось ці люди:

  Склад виконавчого комітету:
  1. Мельничук Микола Степанович -міський голова
  2. Степанишин Олександр Дмитрович – секретар міської ради
  3. Богачук Володимир Васильович – перший заступник міського голови
  4. Бондарчук Тетяна Володимирівна –заступник міського голови
  5. Камінська Валентина Казимирівна-заступник міського голови, начальник фінансового управління
  6. Янзюк Валентина Миколаївна -керуючий справами виконавчого комітету міської ради
  7. Антонюк Іван Володимирович- директор благодійного фонду «У нас чужих дітей не буває»
  8. Бегеба Наталя Миколаївна- приватний підприємець
  9. Кучерук Сергій Сільвестрович- директор Старокостянтинівського професійного ліцею
  10. Карпенко Надія Феодосіївна – пенсіонер
  11. Іванощук Олександр Вікторович- приватний підприємець
  12. Ганжа Віталій Михайлович – член громадської організації «Успішне місто»
  13. Ригайло Юрій Петрович – член громадської організації “Учасники АТО міста Старокостянтинова”

  1. От цікаво в кого з цих членів діти мерзли вчора в школі?))))…напевно нівкого або ну максимум у двох…а от якби в усіх то і порядок був би…а так маємо що маємо

  2. Сергій, ти правий у тому, що адміністрація школи має обмежені можливості щодо вирішення таких питань. Але я веду до того, що, знаючи ці слабкі місця (до прикладу ситуація з опаленням), керівництво мало досить часу, щоб бити на сполох до того, як діти прийдуть у холодну школу.
   Зрештою виходить, що всі стішились, що в нас скоро пальми почнуть рости,.. а бац!.. і несподівано(!!!) настала зима

  1. Svetlana Onofriychuk не тільки донецькі а й москальські, бо працівники молочного чомусь їздять на стажировку до рашки, а роялті іде в…. і самі знаєте кому.

  2. Marchuk Roman, Ви ж чудово знаєте що у нас в місті є стабільна коаліцію з мером начолі. Фактично, влада узурпована, як би це не звучало.

  3. Миколюк Олександр Та й засновник ” Тепла хата” на засіданні виконавчого комітету прямим текстом сказав : “Спасибо Николаю Степановичу за то что дал возможность попробовать реализовать себя здесь! ” Про виконком,який приймав рішення ,нічого не сказав )

  1. оплата за тепло залежить в1д вашого доходу ну якщо в хату 15тисяч то чому 2000 не в1ддати за тепло..оформ1ть субсид1ю 1 ви без проблем проплотите коммуналку…. г1рше якщо ви наймаэте житло 1 у вас непорядн1 власники житла….все в ц1й кра1н1 вир1шуэться- будьте см1лив1шими…

  2. Наташа Кондратюк пов1рте..15000 це я так щоб не дратувати написала а мають 1 сотн1 тисяч….але заробляють…..ну дай БОЖЕ ус1м так…..точно знаю что за коммуналку ви повинн1 платити найб1льше 20 процент1в в1д доходу….н1би так….

 11. То нехай Вам підключать інвестора – тільки тоді за 2000 грн буде 7 градусів як в третій школі ( котельня просто від Вас недалеко)

  1. Natali Natali я не хочу проводити Вам лікбез по різницям в величинах фізичних вимірів одиниць енергії і температури. звертайтесь до шкільної програми по фізиці з розділу термодінаміка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.