ВажливоМісто

Скільки доведеться платити за опалення у новому опалювальному сезоні?

Готуймося до опалювального сезону. Народна мудрість говорить: “Готуй сані влітку, а віз взимку”. Тож не дивлячись на несамовиту спеку останніх днів, напередодні опалювального сезону в багатьох жителів багатоквартирних будинків в Старокостянтинові зростає тривога. Скільки доведеться платити за опалення?

Мешканці будинку по вул. Грушевського, 21 в Старокостянтинові до цього часу шоковані, адже ще минулого опалювального сезону, після встановлення КП «Тепловик» теплового лічильника Х-12, вони стали значно більше сплачувати за опалення.

За інформацією мешканців 10 жовтня 2016 року працівники КП “Тепловик” встановили загальнобудинковий лічильник тепла, що мав забезпечити економію витрат на тепло. Але радість жителів була передчасною, лічильник став показувати завищені витрати теплової енергії та “космічні” суми у платіжках.

– Ось порівняльна таблиця оплати за тепло в якій оплату за 1 кв.м. опалювальної площі жителів нашого будинку, середньоміських показників та квартири №11 (Майстерня краси), що має окремий індивідуальний лічильник, встановлений на тій самій трубі, – показує свої розрахунки Володимир Шабельник, житель будинку по Грушевського, 21.

Місяць Грушевського 21 Середньоміські показники Відхилення в  % «Майстерня краси» кв.11
Жовтень 21,33 грн ≈ 12  грн + 78% 11,81 грн
Листопад 39,15 грн ≈ 24  грн + 63% 22,94 грн
Грудень 51,08 грн 28,26 грн + 81% 26,78 грн
Січень 58,60 грн 33,95 грн + 73% 26,62 грн
Лютий 51,44 грн 29,65 грн + 73,5% 21,58 грн
Березень 34,02 грн 19,46 грн + 75% 18,05 грн
Квітень 18,32 грн 9,23 грн + 98,5% 2,18 грн

 
– Зверніть увагу на значні відхилення від середньоміських показників, за таких показів середньомісячна оплата складала приблизно від 700 грн. до 2500 грн., а температура повітря в оселях взимку була від 150С до 170С. Доплачували за тепло і ті жителі, яким була призначена субсидія, – продовжує свою розповідь Володимир Павлович.

СНБ: Показники квартири 11 практично не відрізняються від середньоміських, а чому такі великі розбіжності у решти будинку?

Володимир Шабельник: Разом з жителями будинку ми намагалися це з’ясувати, після багаторазових усних та письмових звернень до керівництва КП «Тепловик» було виявлено:

 1. КП «Тепловик», яке встановило теплолічильник Х-12, не має потрібної ЛІЦЕНЗІЇ, а також необхідного програмного забезпечення для настроювання та перевірки роботи лічильника;
 2. Не проводилося за ІНСТРУКЦІЄЮ настроювання лічильника на трубі – корекція нуля (подібно до встановлення нуля на вагах), що призвело до завищених показників;
 3. Не проводилося попереднє утеплення місць загального користування (МЗК), що передбачено законодавством;
 4. Не запроваджена, згідно законодавства, оплата МЗК споживачам, які встановили автономне та індивідуальне опалення.

Звертаюсь до усіх жителів міста: перевірте як працював ваш загальнобудинниковий лічильник тепла. Будьте пильними!

СНБ: Якою була реакція директора КП “Тепловик” Савчука М.М. на ваші звернення?

Володимир Шабельник: У лютому 2017 року до нас було направлено комісію “Тепловика”, яку очолював Висоцький Г.М. Комісія перевірила лічильник на вмикання та наявність показів, але не перевіряла коректність його роботи. Також комісія не поцікавилася станом утеплення труб, не виявила розмотану працівниками КП “Тепловик” теплоізоляцію, не перевірила правильність встановлення батарей опалення та інше.

Наступна комісія у квітні 2017 року, на чолі з Поліщуком М.М., розповіла присутнім про великі втрати тепла, про утеплення, яке має виконати ЖЕК, пообіцяли надати архів роботи лічильника, але відмовилися провести перевірку настроювання лічильника.

СНБ: Ви ще кудись зверталися з своєю проблемою?

Володимир Шабельник: Про всі ці факти ми повідомили 26 червня 2017 року у своєму зверненні до міського голови Миколи Мельничука, та на особистому прийомі він навіть слухати нас не захотів. Більше того у відповіді міська рада зазначила, що лічильник на наш будинок був встановлений ТОВ НВКЦ “Енергія” (м.Вінниця), що по факту не відповідає дійсності.

Наводимо копію звернення та відповіді міської ради:

Звернення по тепловику 1

Звернення по тепловику 2

Відповідь на звернення по тепловику

Ось так вже майже рік намагаються добитися справедливості жителі будинку по вулиці Грушевського, 21, а яка ситуація у ваших будинках з оплатою за опалення та лічильниками?

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ icon_align=”left” title_size=”” backgroundcolor=”#F6F6F6″ icon_circle=”” icon_circle_radius=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” icon_size=”” link_type=”” link_area=”” animation_delay=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””][content_box title=”” icon=”” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”” linktarget=”_self” linktext=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″]

Корисна інформація:

І. Постанова Кабінету Міністрів від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»:

12. У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку.
У разі нездійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку.

14. Показання будинкових засобів обліку знімаються представником виконавця один раз на місяць у присутності постачальника та представника споживачів.
Показання квартирних засобів обліку знімаються споживачем щомісяця.

28. Споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Права та обов’язки споживача:

29. Споживач має право на:

1) зменшення розміру плати у разі:
надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання.

ІІ. Галузевими комунальними нормами України (ГКН 04.07.000-2005) надано визначення місць загального користування: «Приміщення загального користування (МЗК) житлового будинку – це сходові клітини, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали, горища тощо». Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення і гарячого водопостачання (ЦО і ГВП) належать до інженерного (технічного обладнання) житлового будинку і є його невід’ємною частиною. [/content_box][/content_boxes]

Фото з підвалу будинку по вул. Грушевського, 21 від 31.01.2017р.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

8 thoughts on “Скільки доведеться платити за опалення у новому опалювальному сезоні?”

 1. “Незрозуміло зі слів Володимир Шабельника цитую “КП «Тепловик», яке встановило теплолічильник Х-12, не має потрібної ЛІЦЕНЗІЇ” ЛІЦЕНЗІЇ НА ЩО??”
  Natali Natali Ліцензії на проведення робіт по встановленню теплових лічильників.

  1. Цитую з листа від 20.07.2016 № Ш-589 “Тепловий лічильник у будинку №21 по вул Грушевського був встановлений ТОВ НВКЦ “Енергія” м. Вінниця . Я розумію такий алгоритм : наняли організацію зі всіма ліцензіями заключили договір-1. встановили лічильник-2, провели діагностику -3 і т.д передали КП Тепловик , для чого ліцензія ?

  2. Пункт 4 – Прийняли в екплуатацію і опломбували ( Вікіпедія – Монта́́ж (фр. montage) — комплекс робіт, що виконуються на місці експлуатації машини, з її складання, встановлення в робоче (проектне) положення, налагодження та здачу в експлуатацію.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.