Місто

Щоб відбулися зміни – потрібно їх втілювати. Проект “Пульс” в Старокостянтинові

Про децентралізацію говорили в Старокостянтинові вчора в Центральній районній бібліотеці. Захід відбувся в рамках проекту «ПУЛЬС», який покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування.

Організаторами заходу були громадська організація “Старокостянтинів небайдужий” разом з Центральною районною бібліотекою, які стали переможцями у конкурсі оголошеному міжнародною організацією IREX «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

Завдання проекту “Пульс” це посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку. А діяльність спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації та до співпраці з органами місцевого самоврядування.

І хоча представники усіх старокостянтинівських органів місцевого самоврядування прогнозовано проігнорували захід, все ж на думку учасників він видався вдалим.

Думки та враження учасників заходу, що пролунали по закінченні:

Гарна ідея, дуже гарно все сформовано та показано, хоча існують певні застереження у реалізації проекту децентралізації в Україні через корупцію, – говорить громадський активіст Станіслав Мушкет.

Чудовий захід, – каже юрист Оксана Балясна, – і дуже потрібний нашій громаді, я знаю керівника сільської ради, який давно цікавиться даним питанням.

Побувавши тут я розширив коло знайомств, побачив багато цікавих людей, – ділиться враженнями депутат міської ради Олександр Шевчук, – Вважаю що для того, щоб побороти песимізм, який був під час обговорення, потрібно подвоїти/потроїти зусилля в реалізації процесу децентралізації. Якщо у нас будуть такі події я обов’язково візьму в них участь!

Ми не є прихильниками чи противниками цієї реформи, ми інформатори. Наша головна мета була послухати учасників та їх позиції, – каже один з організаторів Павло Слободенюк. – Для того щоб щось змінювалось – має щось відбуватися, все в наших руках!

Я усім бажаю натхнення щось змінювати, не тому що нас хтось спонукає до того, а тому що ми хочемо цих змін: ми до них дозріли, ми до них готові, у нас є вміння та віра для того, щоб починати втілювати ці зміни. Адже кожна людина на своєму місці може зробити все, з однієї людини, з одного оптиміста та ентузіаста можуть початися величезні зміни, чого я бажаю нашому місту! – підсумувала наш експерт Олександра Боровик.

Дякуємо за участь у нашому заході регіональному представнику IREX Любові Квасюк.

Побачити і почути як відбувався захід можна у серії наступних відео:

Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.