Місто

Що нового у «Школі лідерства»?

Лідер щодня повинен ставати краще, отож розвиток учасників «Школи лідерства» не стоїть на місці. Цього разу уже вчетверте наші майбутні лідери зустрілись на занятті та дізнались про теорію та практику впливу.

Учасники відразу отримали від Анни перше завдання. Кожен отримав метафоричні карти, на яких зображені тварини. Виявляється черепахи олені, миші та тигри також можуть асоціюватись у нас із певними лідерськими якостями. Учасникам довелося провести не тільки самоаналіз і бути самокритичним, а й проявити кмітливість та креативність. Так важливо не тільки розвивати свої хороші лідерські якості, а й визнавати, що у вас є щось, що потребує розвитку.

Далі учасники стали сліпими їжачками. Це була гра, яка вчила довіряти своєму лідеру, що рухає усіх по кімнаті. А з заплющеними очима було дуже важко. Довіра є буквально одним із головних рушіїв уперед.

Цікава лекція Анни про засоби впливу та фінанси не залишилась без уваги. Тренер розповіла про Роберта Шаутіні – психолога, що вивчав вплив оточення на людей. Цікаве відкриття: в соціумі на нас може вплинути буквально все – як позитивно, так і негативно.

Принцип взаємного обміну. Що б вам не запропонували або подарували, запам’ятайте: дати щось навзаєм – це тільки ваше бажання, а не обов’язок. Ви нікому нічого не повинні, проте варто пам’ятати про ввічливість та бути вдячним.

Вражаюча статистика, що не завжди правдива. Та не варто іти за натовпом – думати перш за все своєю головою і вирішити, чи справді ця річ тобі потрібна.

Авторитет. Якщо новина, наприклад, починається зі слів: «Британські вчені довели…», то найчастіше люди можуть бездумно повірити у будь-який факт. Тож варто перевіряти і фільтрувати усю інформацію.

Обов’язок та послідовність. Обіцянок потрібно дотримуватись за умови, що вони вам не шкодять. «Людина має право змінювати думку», – каже Анна. Тож не бійтесь відмовлятись від шкідливих обіцянок. Це теж характеризує вас, як відповідальну людину. Тож не забувайте спершу слухати власні внутрішні переконання.

Прихильність. Використання, наприклад, на етикетках відомих, позитивних героїв мультфільмів збільшить вірогідність покупки даного продукту серед його прихильників. Та подумайте двічі про себе і чи справді це вам потрібно.

Дефіцит. Як часто ви чуєте «Ексклюзивна річ!», «Залишилось тільки 5 примірників!»? Та не будьте засліплені гучними фразами. Тримайте в фокусі лише свої потреби.

Отже, Аня дала гарний урок про те, що маніпулювання зустрічаються всюди, але варто встановити контакт із собою.

Наскільки важлива фінансова грамотність сьогодні? Що ви знаєте про профіцит? Які потреби є в кожної людини?

Про це після перерви розповів учасникам Ліам. Вправа, що запропонував тренер, навчила чітко розподіляти свої потреби і бажання. Це виявилось не так легко. А далі гра: учасники мали валюту, цукерки m&m’s, що мали помірковано розподілити на життєві потреби. Так і у житті: не завжди маєш усе, що забажаєш, іноді варто від чогось відмовитись на користь важливіших потреб. Тож юні учасники дізналися найважливіші аспекти теми фінансової грамотності.

Слідкуйте за новинами школи. Наступного разу буде ще цікавіше!

Ви також можете нас знайти:

Висловлюємо щиру подяку працівникам Центральної районної бібліотеки та приватному підприємцю Євгенію Сімоненку, які надали організаційну та матеріальну підтримку у проведенні “Школи лідерства”.

Більше про перший тренінг “Увага – тут народжуються лідери!
Більше про другий тренінг “Новий тиждень – нові лідерські досягнення!“.
Більше про третій тренінг “Як пройшов третій тренінг ”Школи лідерства““.

Діана Позднякова
Автор: Діана Позднякова, учениця 62 групи (10 класу) Старокостянтинівського НВК “Спеціалізована школа І ст., гімназія” ім. Героя України Сергія Михайловича Бондарчука.

Теми

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close