Місто

Реконструкція очисних споруд у Старокостянтинові коштуватиме 272 млн. грн.

Вартість реконструкції очисних споруд у Старокостянтинові в відкорегували до 272 млн. грн.

ДП “Державний будівельний комбінат управління справи апарату Верховної Ради України” здійснило корегування робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд у Старокостянтинові, визначивши суму 272,57 млн. грн.

Про це повідомляється у системі “Прозорро”.

Замовник повідомив, що після цих змін потужність очисних споруд має збільшитися з 5 тис. куб. м/добу м до 12 тис. куб. м/добу.

Тендер провели в неконкурентний спосіб, обравши старого підрядника – ТОВ «Гелон Груп». Поясненням служить cт. 35, п 5 закону про публічні закупівлі (“потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням”).

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2016 року був розіграний перший тендер з реконструкції каналізаційних очисних споруд у Старокостянтинові потужністю 5 тис. куб. м/добу вартістю 28,17 млн грн.

Ще 44,62 млн. грн. було виділено у грудні 2017 року.

Переможцем із освоєння бюджетних коштів стало ТОВ «Гелон Груп» (Київ). ЗМІ з’ясували, що до 2017 року фірма не мала будівельної ліцензії, хоча вигравала будівельні тендери. А тодішній засновник фірми 60-річний Петро Войтович ніколи не займався бізнесом і працював інженером з випуску автотранспорту на комунальному підприємстві «Васильківтранссервіс».

Найцікавіше, що в історії з очисними Старокостянтинова єдиним конкурентом виступило ТОВ «Вулвер», яке є фігурантом кримінального провадження Національного антикорупційного бюро. «Гелон Груп» також є фігурантом кримінальної справи – фірму підозрюють у розкраданні 11 млн. грн. на каналізації на Київщині.

Довідково. Очистка господарсько-побутових стічних вод Старокостянтинова, населення якого становить близько 35,2 тис.чол., здійснюється на центральних каналізаційних очисних спорудах Старокостянтинівського КП ВКГ «Водоканал». У 1978 році в Старокостянтинові послідовно двома чергами був побудований каналізаційний очисний комплекс споруд повної біологічної очистки міських стічних вод, сумарною потужністю 7000 куб. м/добу. Місце скиду очищених стічних вод – річка Случ.

Міські очисні споруди м. Старокостянтинів – в аварійному стані. Існуючий комплекс біологічної очистки стічних вод зношений на 80%, запірна арматура та повітряні трубопроводи при довготривалій експлуатації через корозію металу зруйновані на 75%. Перехідні містки та перила перебувають в аварійному стані, не працюють решітки для затримання і вилучення крупних механічних домішок.

Такий технічний стан міських очисних споруд загрожує зупинення їхньої роботи і, внаслідок цього, скиду неочищених стічних вод в р. Случ, що може позначитися на безпеці життєдіяльності міст, розташованих нижче по течії р. Случ – Остропіль, Любар, Чуднів, Новоград-Волинський.

Джерело
НГП
Теми

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.