Місто

Проїзд у міському транспорті подорожчав – компроміс чи фальстарт міської ради?

З 1 березня плата за проїзд у міському транспорті в Старокостянтинові становить – 4 грн.

Проїзд в автобусі

Такого змісту оголошення були розміщені в автобусах з 27.02.2015р.:
[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”” description=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]Шановні старокостянтинівці та гості міста!
З метою недопущення зупинки перевезення пасажирів по місту, у зв’язку із значним подорожчанням вартості пального та запасних частин, неповним та невчасним відшкодуванням витрат з державного бюджету за пільгове перевезення, перевізниками міста погоджено з міською владою запровадити:
з 1 березня 2015 року по 1 червня 2015 року
вартість проїзду – 4 грн.
для пільгових категорій – 2 грн.
для дітей шкільного віку – 2 грн.
Сподіваємося на розуміння[/tagline_box]

Як бачимо, у нас поряд із збільшенням вартості проїзду для пасажирів відбулося і її зменшення для дітей шкільного віку. Для порівняння, вартість однієї поїздки в громадському транспорті Києва (автобусі) із 7 лютого 2015 року становить 3 грн., в Хмельницькому – 3,5 грн. Таке рішення, за наявної ситуації з цінами на пальне, можна було б назвати компромісним, якби не одне але.

Діючим на сьогодні законодавством передбачено для громадян України систему пільг, в тому числі і по проїзду в міському транспорті, а дане оголошення запроваджує платний проїзд для пільгових категорій пасажирів.

Окрім того, не зовсім зрозуміло хто є автором цього оголошення, оскільки будь-який підпис на ньому відсутній.

Право на зміну та встановлення тарифів має виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради, при цьому, згідно рекомендацій Кабінету Міністрів України, заздалегідь провівши громадські слухання з даного питання.

В той же час, план роботи на І квартал 2015 року розміщений на сайті виконавчого комітету міської ради, не передбачає розгляд питання зміни тарифів, більше того, рішення з цього питання станом на 02 березня 2015 року 14:00 год. не опубліковане.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» ч.1 ст.38-1 встановлено, що інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту. Частина 4 та 5-та вказаної статті передбачає, що пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України «Про транспорт». Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

Вказаним законом і іншими законодавчими актами щодо окремих категорій громадян, які мають пільги на проїзд у пасажирському міському транспорті, також не встановлено будь-яких обмежень права вказаної категорії громадян на пільгове перевезення, зокрема в частині часу перевезення пільгових категорій громадян, автобусів, маршрутів загального користування, на яких пасажирські перевезення здійснюють ліцензовані перевізники. Чинне законодавство не встановлює будь-яких обмежень права на пільговий проїзд окремих категорій громадян залежно від виплати перевізникам субвенцій з державного бюджету.

Законом України «Про транспорт» від 10.12.1994 року статтею 12 передбачено, що підприємства транспорту зобов’язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення на автобусних маршрутах загального користування. Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п.2.3.1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 02.07.2010 №427 суб’єкти господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування згідно з отриманою ліцензією, повинні виконувати законодавство про автомобільний транспорт, тобто забезпечувати дотримання чинного законодавства щодо надання окремим категоріям громадян пільг при користуванні пасажирським транспортом.

Таким рішенням виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради незаконно обмежить права окремих категорій громадян на пільговий проїзд в пасажирському транспорті. Можливо тому і не вказано автора оголошень розміщених в автобусах та відсутнє рішення на сайті виконкому?

Нагадуємо, що 31 грудня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про обмеження пільг деяким категоріям населення, згідно якого до 1 червня 2015 р. пільговий проїзд залишається без змін. А з 1 червня 2015 р. ця пільга обов’язково надається лише: інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій”.

В той же час, місцеві органи влади в рамках децентралізації зможуть самостійно приймати рішення про продовження пільг на проїзд у транспорті для певних категорій громадян.

Очевидно про продовження пільг в Старокостянтинівській міській раді не хочуть говорити, але й скасовувати їх достроково було б неправомірно, як вважаєте?

Чи згодні Ви з новими тарифами на проїзд у міському транспорті?

  • Ні, проїзд дуже дорогий (62%, 39 Голосів)
  • Так, але за умови відновлення пільг (21%, 13 Голосів)
  • Безперечно (пальне дороге) (14%, 9 Голосів)
  • Інше (вкажіть в коментарях) (3%, 2 Голосів)

Проголосувало: 63

Loading ... Loading ...
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

6 thoughts on “Проїзд у міському транспорті подорожчав – компроміс чи фальстарт міської ради?”

  1. выход один -игнорировать городской транспорт ,пересаживаться на велосипеды и для здоровья полезно и экологии не вредит, нашего города из конца в конец-10 км за что платить спрашивается?

  2. А наши выбранные депутаты куда смотрят? почему допускают такое голосование? наш мэр-преступник, он совершает преступления против своего народа… а с мимикрией у него всё в порядке, пришла новая власть и быстро адаптировался под неё! тарифы у нас зашкаливают на комуналку. наш город омывается двумя полноводными реками, себестоимость подачи воды жителям копеечная. другое дело .что надо бы менять трубы. менять очистные. но со времён совдепии только себе в карман ложили чиновники всех мастей, и тарифы выросли до небес… У нас реально экономически необоснованные тарифы на всё, на воду и услуги тепловика…и никому нет дела, все молчат и довольны!Странно наблюдать подобное раболепие. никак не вытравить синдром совдепии в головах людей… как бы чего не стало если открою рот! не надоело бояться и заглядывать в рот чинушам всех мастей? Они-менеджеры. которых мы наняли на иработу, не справляются, мы-громада на правах работадателей должны их выгнать с работы без выходного пособия!

  3. і знову найдорожчий в Україні тариф саме в місті Старокостянтинові…. Тепловик найдорожчий, водопостачання та водовідведеннянайдорожче…. Скільки можна терпіти цього виродка Мельничука?

  4. І до чого тут приклади Хмельницького і Києва. В них відстань між однією зупинкою як в Старконі через все місто з кінця в кінець. Мельничук на відкатах нормально нагрівається

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.