Місто

Просимо розпочати розслідування по акумуляторному заводу

Громадська організація “Старокостянтинів небайдужий” підготувала і направила до правоохоронних органів та прокуратури повідомлення про вчинення кримінального правопорушення по акумуляторному заводу.

“Пошуміли, пошуміли і розійшлися..” – таке враження може скластися в пересічного старокостянтинівця після скликання двох (один, два) позачергових сесій міської ради і не прийняття жодного рішення нашими обранцями.

Що ж, присутні на останній сесії були свідками, як питання заговарювалося протягом п’яти годин і врешті решт було зроблено все можливе, щоб не допустити обговорення та голосування проектів рішень, підготовлених депутатами, у зв’язку з ситуацією на акумуляторному заводі. Кого на сесії не було, можете переглянути як усе відбувалося на нашому каналі (тисніть тут), або на офіційному сайті міської ради.

Після невдачі на сесії, за наявною у нас інформацією, група депутатів розпочала підготовку окремого звернення до органів влади з проханням з’ясувати ситуацію на акумуляторному.

Тим часом, наша місцева влада опирається щодуху, щоб не надати подальшого розголосу та руху цьому питанню і якомога довше затягнути час. Що взагалі то доволі дивно, адже якщо на заводі усе гаразд і все так безпечно, як запевняє директор і міські керманичі, то чому боятися перевірок і аналізу екологічної ситуації? Здається навпаки: проведіть необхідні аналізи і перевірки, усуньте наявні порушення, зніміть всі питання громади і депутатів – та й працюйте далі із спокійною душею та совістю.

Щоб зрозуміли причину такої поведінки очільників, ми зібрали до купи та проаналізували усі наявні документи по акумуляторному заводу.

Як з’ясувалося, окрім порушень встановлених під час перевірки екологічною інспекцією, є за що хвилюватися і працівникам міської ради і представникам заводу.

За нашими висновками документи на будівництво заводу готувалися так поспішно, що не було дотриманого необхідних вимог законодавства: містобудівні умови були надані без затвердженої містобудівної документації, а розроблення проектної документації на цей промисловий об’єкт відбулося протягом однієї доби, що взагалі фізично неможливо.

Тому, вважаємо, що дії посадових осіб органу містобудування та архітектури виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради містять правопорушення за ознаками ст. 367 Кримінального Кодексу УкраїниСлужбова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків…“, а дії ТОВ «Мегатекс-Індастріал» містять правопорушення за ознаками ст. 239 Кримінального Кодексу УкраїниЗабруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил…“.

У зв’язку з цим, громадська організація “Старокостянтинів небайдужий” звернулася з проханням внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування до:

  • Старокостянтинівського відділу поліції;
  • Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області;
  • Старокостянтинівської місцевої прокуратури;
  • Хмельницької міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері.

Сподіваємось на належну реакцію цих органів, тим більше, що керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури Василь Сліпець нещодавно обіцяв громаді вжити відповідні заходи з боку очолюваної ним структури.

На Вашу думку, що потрібно зробити з акумуляторним заводом в Старокостянтинові?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

8 thoughts on “Просимо розпочати розслідування по акумуляторному заводу”

  1. чув слова із відео сесії що 15 вересня буде здійснюватися повторно екологічна експертиза заводу. Щось відомо про це, чи мені почулося?

    1. На скільки я зрозумів, не експертиза, а перевірка стану усунення порушень виявлених попереднього разу. Поки про результати невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.