Місто

Повернуто пільговий проїзд в міських автобусах

Від сьогодні в Старокостянтинові повернуто пільговий проїзд в міських автобусах.

Як писав СНБ, 25 червня 2015 року виконком Старокостянтинівської міської ради, розглянувши звернення спілки пасажирських перевізників, прийняв рішення щодо обмеження пільгового проїзду пасажирів з 09:00 год. до 16:00 год.

Згідно рішення окружного адміністративного суду вказане рішення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради визнане таким, що прийняте з порушенням діючого законодавства.

Як повідомив міжрайонний прокурор Олексій Олійник, з’ясовано, що це рішення прийняте з порушенням діючого законодавства, оскільки встановлені часові обмеження позбавляють права соціально незахищених громадян на проїзд в інший час. Крім того, неправомірно звужено коло осіб, які користуються безоплатним проїздом на міському транспорті загального користування, зокрема, протягом визначених годин дня право безкоштовного проїзду мають інваліди першої групи, діти-інваліди, учасники бойових дій, діти з багатодітних сімей, діти-сироти та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів.

«Фактично, ухвалюючи рішення на користь перевізників, міськвиконком позбавив пільговиків наданого їм державою права і не врахував, що обов’язок органу місцевого самоврядування з компенсації відповідних втрат перевізникам у жодному разі не взаємопов’язаний із обмеженням законного права вразливих верств населення», – зазначив прокурор.

У зв’язку з цим, на захист інтересів пільговиків Старокостянтинова, міжрайпрокуратурою заявлено позовні вимоги про визнання незаконним та скасування зазначеного рішення міської ради, які Хмельницьким окружним адміністративним судом задоволені у повному обсязі.

Суд вирішив рішення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради визнати незаконним, а пільговикам повернути їх законне право пільгового проїзду.

Цікаво, хто тепер нестиме відповідальність за прийняття незаконного рішення і як бути з коштами які завдяки цьому рішенню отримали перевізники?

За матеріалами.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

15 thoughts on “Повернуто пільговий проїзд в міських автобусах”

    1. не згідна ні в якому разі, Світлана. Доки будемо берегти тільким пенсіонерів а не наше майбутнє – доти того майбутнього не будемо мати. Режим безкоштовного проїзду для пільговиків був нормальним.

    2. Наталія Косюченко Наталю, рада МОЖЕ встановити ДОДАТКОВІ пільги за рахунок своїх коштів (рішенням. при дод. доходах), але меру не дано право обмежувати ДЕРЖАВНІ гарантії – в цьому питання, а не в правильності визначення контингенту пільговиків.

  1. Чогось ніхто з депутатів про дітей не згадав ( моя думка, на сесії не була), а як на мене то можна, як варіант, запропонувати проіздний квиток на місць гривень за 100, а може й менше, і нехай діти їздять…

  2. потрібно не пільги роздавати, адже ними користуються і липові інваліди і пенсіонери “самі заслужені”, які отримують немалу пенсію. Потрібна адресна допомога в залежності від матеріального становища людини, а не від її статуса. В найбагатших країнах світу такого немає, зато в нас особливо перед виборами тільки про пенсіонерів і думають, тому що це самий піддатливий електорат. А думати треба, особливо сьогодня про наших дітей, тому що їм жити в цій країні , щоб вони пишались нами, а не називали совками старими які наробили ділов. Колись дуже мудра людина сказала ( не пам”ятаю хто , правда) : Самі надійні інвестиції – це інвестиції в наших дітей.

    1. Монетизація пільг,це вихід,пільговиків порахують реально,а не сотні лівих посвідчень,а у людини є вибір,хочеш їдь,а хочеш іди пішки,але купи їсти

  3. Виплатіть пенсіонеру 100-150 гривень ,і він вирішуватиме іхати чи іти пішки .І ніхто його не буде принижувати. То везуть то ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.