Місто

Подробиці обшуків у міського голови

Миколі Мельничуку закидають зникнення коштів виділених на ремонт казарм.

Як ми повідомляли раніше, сьогодні у міській раді Старокостянтинова тривають обшуки, які стосуються справи про розкрадання грошей, зібраних на ремонт будівель у військовій частині А2502.

Як зазначає Подільська.інфо до оборудки з громадськими грошима причетні мер Староконстантинова Микола Мельничук та командир військової частини полковник Коваленко.

Видання повідомляє:

“Справа мала місце у 2014 році. ГО “Громадська ініціатива” (на той час головою був член виконкому міської ради Звада Леонід Володимирович) оголосила про збір коштів на допомогу військовій частині А2502. Гроші збирали по всьому місту, по підприємствах, організаціях і навіть в школах. Загалом було зібрано більше мільйона гривень.

Про цей випадок “Старокостянтинів небайдужий” писав у статті: “На що збирає кошти міська рада?“.

Паралельно з тим у міській раді було досягнуто домовленості з ТОВ “Альфа-газ” та ТОВ “Моноліт ЦМ” про виконання будівельних робіт у тій самій військовій частині. Зібрані кошти передали цим підрядниками у якості оплати за їхню роботу.

Здавалося, зроблено добру справу – громада міста допомогла захисникам!

Але далі запрацював план махінації.

Міський голова Мельничук через рішення сесії провів рішення про виділення субвенцій для в.ч. А2502 та навіть підписав відповідну угоду з її командиром Коваленком за №36 від 16 липня 2014 року. Загальна сума субвенцій склала 1 264 952 грн. Коваленко, в свою чергу, залучив в якості підрядників ті ж самі ТОВ “Альфа-газ” та ТОВ “Моноліт ЦМ” для ремонту… все тих же будівель на території військової частини.

Подальша перевірка виявила цілий букет порушень чинного законодавства. По-перше, з’ясовано, що угоди з названими ТОВ укладалися в порушення Закону “Про здійснення державних закупівель”.

По-друге, при перевірці актів виконаних робіт, актів дефектовок, накладних, транспортних документів тощо було виявлено, що час виконаних робіт абсолютно не відповідає заявленому в документації.

Іншими словами, для ТОВ “Альфа-газ” та ТОВ “Моноліт ЦМ” заплатили двічі за одну й ту ж роботу.

Зараз слідчі підозрюють, що міський голова Мельничук та полковник Коваленко зі своїми подільниками банально розікрали гроші громади (жителів міста, які скидалися на заклик ГО “Громадська ініціатива”).”

Натомість сам Микола Мельничук відкидає ці звинувачення. За його словами, КРУ Міноборони перевірило використання коштів і не виявило жодних порушень.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

66 thoughts on “Подробиці обшуків у міського голови”

 1. в тексті є абзац “Іншими словами, для ТОВ “Альфа-газ” та ТОВ “Моноліт ЦМ” заплатили двічі за одну й ту ж роботу.” хоча аргументації даного висновку я не бачу.

  1. Спочатку розрахувались за ремонт казарм коштами зібраними з людей, потім повторно розрахувались, тільки вже з міського бюджету – ось і вся аргументація.

  2. Сергій Пікуля, в статті є інфо скільки коштів було зібрано і скільки коштів було виділено з міського бюджету. А от скільки коштів перерахували будівельникам немає.

  3. Олександр Миколюк 1. “Зібрані кошти передали цим підрядниками у якості оплати за їхню роботу.”
   “2. Загальна сума субвенцій склала 1 264 952 грн.”
   Тобто маємо один раз більше одного мільйону, і другий раз більше одного мільйону.

  1. Микола Степанович каже що не правда, але це питання не раз звучало на сесіях міської ради ще раніше.
   Думаю така ситуація виникла через відсутність прозорості в міській раді, був би зараз наявний звіт за використані кошти на ремонт казарм, про який говорив міський голова, все було б значно простіше.
   А у нас в міській раді все приховується, інколи навіть запитами не дістати потрібної інформації.

 2. Маньяк опрыскал деньги ядом и пожертвовал их детскому дому. Погибло 20 депутатов, два мэра и один министр. Дети не пострадали.

 3. Читав сьогоднi ухвалу суду щодо виїмки документів в міській раді, повна маячння та професійна бездарність прокурорських та суду. Виїмка робилась в рамках кримінального провадження за ч.3 ст.368 ККУ -колишня класифікація хабар, стосовно невстановлених осіб які незаконно підписали акти передачі виконананих робіт. Та які вони невстановлені, якщо в актах є конкретні прізвища та підписи. Тобто кримінальне провадження фактове, тому не висунуто підозр конкретним особам, які нібито не встановлені, бо немає кому їх висунуту. Наскільки мені відомо, незважаючи на колосальні суперечки Мельничука з колишнім очільником Хмельниччини Ядухою,такого безпрєдела і заказухи чи непрофесійності прокурорських, після так званого відкритого конкурсу, не було при Януковичу

  1. бачу що ви дуже скучили за ним?! Може тому розробляли розпорядчий акт міської ради щодо порядку проведення громадських зібрань в місті?

  2. Ну, Ви ж їм розказали, як правильно? Ви ж знаєте, як все було, 23 роки це не рік-два. От чомусь у мене таке передчуття, що та ГО або вже не існує, або втратила документи, правда?

  3. Marchuk Roman Правду кажете, не було такого при Януковичу. Та що там казати про такі речі. От мої сусіди ходили на рибалку , повернулись злі таки, бо дві жаби упіймали. Не було такого при Януковичу, завжди з рибою поверталися. Та що там казати, ото на днях було: пішли вони в ліс , гриби збирати , а там зрада – ну немає грибів.Ну завжди з грибами повертались, а тут- журбинка. Не було такого при Януковичу.

 4. Коли ви вже наїстеся,гади.Я вірю,що крали,і будуть красти,тому що наша держава багата,є з чого .На схід мера,не хай там відпрацьовує гроші.

  1. Леонід Звада, який засновник ГО, живе в Хмельницькому. Організація зареєстрована в юстиції, чи фактично функціонує мені невідомо, напевне ні.

  2. Marchuk Roman Так отож. І Ви, і я , в силу досвіду , знаємо, як роблять такі справи . Пане Романе, я Вас поважаю, як людину і спеціаліста, і розумію, що є робота-її потрібно роботи. Але інколи краще промовчати, а не “підіймати хвилю”.

  3. Отримала інформацію, що організація існує. І навіть документи є. Маю сумніви щодо своїх висновків :( Але як іноді приємно бути неправою і помилятися в людях :)

 5. Сергій потрібно більш уважніше виписувати висновки. 1) ГО “Громадська ініціатива” перерахувала не 1млн, а 400 з лишком тысяч на ремонт за інші гроші були куплені каски та броніжелети. 2) Ремонт був проведений за кошти зібрані ГО “Громадська ініціатива”, субвенція була виділена пізніше і розподілялась між фігурантами без ГО “Громадська ініціатива” в час коли матеріали вже були проплачені і ремонтні роботи завершувались. 3) Ви наче виконуєте добру справу але із-зі халатності ставите під сумнів волонтерський рух по допомозі армії. Спитайти солдат, що було до та після ремонту і тих хлопців яких призивали голих та босих і як вони радувались тій допомозі яка була закуплена за кошти фізичних та юридичних осіб міста саме ГО “Громадська Ініціатива”.

  1. Питання не про волонтерів взагалі, тож тему в інший бік не переводьте.
   Щодо висновків, то з уважністю здається не у мене проблеми, інакше б зауважили, що це новина Подільська.інфо і висновки, відповідно, також їхні.
   Єдине, що я писав на цю тему тут http://starkonnb.info/news/city/na-shho-zbiraye-koshti-miska-rada.html

  2. Всі щось ніби знають, але у всіх своя правда. От тільки “благодійники” настійливо збирають кошти і не вважають за потрібне відзвітувати за витрату

  3. Сергій в мене з уважністю все гаразд стаття не відповідає тексту статті на яку ви посилаєтесь на 100%, а переоформлена і справлені деякі фактологічні неточності так що це Ви в інший бік не переводьте.З “Подільська інфо.” все й так зрозуміло, вони підуть до суду. А ви розповсюджуєте маніпулятивну інформацію. 1) Пожертвування громадян пішли на потреби армії; 2) Вже після цього була розпиляна субвенція; 3) Давайте рішення сесії Міської ради на якому розподілялась субвенція, список депутатів хто за неї голосував якщо ви незаангажовано хочете показати всіх учасників процесу.

  4. Олександр Миколюк Якщо ви особисто даєте кошти, то до того кому ви давали можете підійти і перевірити куди пішли кошти.

  5. Мартруф Гольц а де там написано що ремонт не зроблений, в чому маніпуляція і яким боком тут депутати взагалі?
   Можете провести власний аналіз і опублікувати Вашу думку в групі, якщо вважаєте що у матеріа

  6. Мартруф Гольц Мартруф Гольц а де там написано що ремонт не зроблений, в чому маніпуляція і яким боком тут депутати взагалі?
   Можете провести власний аналіз і опублікувати Вашу думку в групі, матимете незаангажованість.
   Ви хотіли більше деталей, ось вони: http://starkonnb.info/news/city/u-chomu-pidozryuyetsya-mikola-melnichuk.html

  7. Сергій Пікуля 1) З матеріалів, статті «Подробиці обшуків у міського голови» можна зробити висновок, що люди які були причетними до допомоги військовим у рамках ГО “Громадська ініціатива”, а) вині у розкрадані бюджетних коштів, б) вині у розкрадані коштів громадян які жертвували ці кошти. Що є наклипом та не відповідає дійсності
   2) У статті у чому підозрюється Микола Мельничук, на основі матеріалів ухвалі Хмельницького міськрайонного суду показано, що до ГО “Громадська ініціатива” немає ніяких претензій і зазначається про виконання робіт.
   Цитую: а військова частина А 2502 в свою чергу зобов’язується спрямувати зазначені грошові кошти на проведення капітального ремонту будівель казарм № 21/33 та буд. №21/165а, що на території аеродрому, тобто тих будівель, які впродовж березня – травня 2014 року вже були відремонтовані ТОВ «Моноліт ЦМ» та ТОВ «Альфа – газ» за кошти, зібрані ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» в якості благодійної допомоги.
   3) До чого тут депутати? – Рішенням 41 сесії Старокостянтинівської міської ради від 18 липня 2014 року № 5 «Про внесення змін до бюджету міста на 2014 рік», збільшено розмір виділення військовій частині А 2502 субвенції з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель, що на території аеродрому військової частини А 2502 на загальну суму 784 957 гривень.
   Чому суб’єктивного журналіста не цікавить те чому депутати міськради проголовували 18 липня за те що було відремонтовано коштами містян за допомогою до ГО “Громадська ініціатива”. Якщо акт здачі був ще 2 місяці тому 30 травня 2014 року.
   Мої питання: Вас не соромить те що на вашому ресурсі є дві статті, деталі якої суперечать одна одній? Чи не думаєте Ви що було б доречно прибрати маніпулятивну статтю яка містить прямі ознаки наклепу на людей які чесно зробили свою справу в тому числі і за свої гроші у допомозі нашим воїнам. За умови, що це відображає і ухвала Хмельницького міськрайонного суду та документи, що вилучені під час обшуків?”

  8. Мартруф Гольц 1) перечитав ще раз, не бачу у статті жодного звинувачення “людей які були причетними до допомоги військовим у рамках ГО “Громадська ініціатива””.
   2) Згоден.
   3) Рішення до голосування готує апарат міської ради, апарату вказівки дає міський голова чи секретар. Депутати могли не знати про акт здачі, тим більше, що він підписувався між ГО і “Альфа-Газ”, тобто оминаючи міську раду. А могли і знати. Мені це не відомо. Маєте якісь факти з цього приводу?
   4) Підкажіть, що спонукає, освічену людину (судячи з Ваших дописів), замість продуктивної дискусії, займатися у кожному коментарі образами опонента та переходом на особистості?
   Особливо зважаючи що дана стаття суттєво відрізняється від оригіналу поданого на Подільська.інфо лише одним реченням: “на той час головою був член виконкому міської ради Звада Леонід Володимирович”. Ви випадково до нього ніякого стосунку не маєте? Бо дивне ім’я у Вас, щиро кажучи. І фото Німецького туриста у профілі якось не наштовхує на думки про Старокостянтинів.

  9. Шановний пан Мартруф Гольц ви не являєтесь суддею чи стороною яка підтримує обвинувачення в судді і на вашому місці я б утримався від будь-яких класифікацій злочинів і дочекався висновку компетентних органів , бо справу порушу є, робить класифікацію статті і принімає рішення по справі не я ні ви, не Сергій Пікуля, а компетентні органи, не беріть на себе більше чим ви є!

  10. Виталий Ганжа враховуючи низку суб’єктивних та об’єктивних факторів ви наврядче опинитися коли-небудь на моєму місці. Так що сидіть на своєму рівно, і якщо хочете вступити у дискусію, то принаймні прочитайте коментарі та ввійдіть у курс справи. Бо я цитував бо я цитивув не вас і ні себе, як ви поспішно та безпідставно зазначили, а виключно ухвалу Хмельницького міськрайонного суду.

  11. Виталий Ганжа Це один з кроків які будуть зроблені, до деяких інтернет ресурсів, що тиражують завідомо неправдиву інформацію. Не хотілося б до цієї компанії вписувати «Старокостянтинів небайдужий». Це бажання власне й стало двигуном жорсткої дискусії.

 6. Всього добу був відсутній в частині і таке ”дійство”, на день паралізували роботу бойової частини, перевіряли особисті речі в кабінетах військових, шукали видно докази причетності офіцерів (в особистих речах до речі) до зловживань при ремонті казарм в 2014 році. Люди в цивільному зухвало вели себе по відношенню до військових і т.д. А я добре памятаю як під час відомих і трагічних подій в Хмельницькому під час подій на Майдані і після дехто обіс..вшись попросили допомоги в ЗСУ, і бійці 8 їх врятували від гніву людського. Злодіїв потрібно ловитита карати _ це факт, але такими методами (обшукувати кабінети в тому числі і кабінети ”замполітів”, що до цьго ні передом ні задом, то вибачте панове – це туфта та показуха, якщо не щось інше…

  1. Пане Сергій, мені також хочеться вірити що не непорозуміння, але я не компетентний, думаю як і ви, за руку іх не водив і ствердно висловлюватись не можу!

  2. Виталий Ганжа Щодо якої компетентності є сумніви? За руку не водив це точно, але спілкувався согодні з офіцерами, яких обшукували та чиї особисті речі теж. Бридко…

  3. Такі речі завжди бридко! А компетенція, це я мав на увазі що винні чи ні ми можем тільки думати в рамуах наших суб’ єктивних вражень, а є компетентні органи, а вони є, то вони дадуть оцінку всім цим подіям!

  4. Побачимо, розумієте, при всьому мому суб’єктивному ставленні до всього цього , мені шкода всіх мкшуанців міста і саму адмін одиницю як є в втратах репутаціі, якщо все дійсно підтвердиться то це будуть великі втрати всього міста , а нк тільки кількох осіб! Мені особисто буде соромно що таке сталося в нас, тому краще б це було непорозумінням!

  5. Тому Сергій Жмурко я не хочу ставити якісь ярлики! Добрі- погані, я думаю мають бути нормальні докази!

  6. Тому моя позиція – дочекатись офіційних висновків, документальео підтвердженних, а ні- місто обгадити не дамо, хоча вина очільників це непрозорість, булоб прозоро – такого б небуло!

 7. Є акт кру мо’ порушення чи зловживання відсутнті, що будем ставити під сумнів висновки ревізії чи безлузді коментарі регів та йх побічнтків.

  1. Пане Романе, а якщо КРУ аналізувало акт виконаних робіт, підписаний в/ч і міською Радою, а про існування актів між ГО і виконавцями могло і не знати, чи не так? Це ж теоретично можливо? Ніхто не заперечує факту виконання робіт, питання в тому, скільки і кому за них заплатили. Ну, мене до “регів та йх побічнтків.”, надіюсь, Ви не відносите?

 8. Я не юрист, але поясніть мені, навіщо тратити час, кошти платників податків (що йдуть на зарплату тим же слідчим) щоб обшукати квартири мера та керівників буд.компаній, а особливо кабінети частини? Що вони там через 2 (два) роки хотіли знайти?. Президент та Генпрокурор задекларували зміни, і в чому вони? Замість того, щоб збирати тихенько докази – чергова показова акція в стилі часів Януковича!!!

  1. я собі та знайомим постійно ставлю це питання. Здається мені, що таким чином можна збільшити вартість закриття справи)

  2. Так чомуж ви про це нічого не кажете на високи трибунах, у кого як не у вас є можливість це озвучувати, вам дана честь бути головою ГО, не тільки для вибивання землі.Я кожного разу дивуюсь коли ви по телевізору виступаєте і війну називаєте АТО.У нас АТО чи війна???То кому ви служете шановний пане?Тільки не говоріть високих гасел. штибу служу народу України.

  3. Микола Правдоруб Що тобі не ясно взагалі? Я не можу збагнути? А що це злочин – вибивати, як Ви сказали землю для хлопців. Це погано? Маю честь служити народу України! А Ви маєте її?

  4. Сергій Жмурко Я маю.Бо не маю звичку на спекуляціях.Захищати країну, це не лише на кордоні з автоматом, це захист в першу чергу від тих 450 холуїв та місцевих царьків Микол які декларують трильйони гривень, а на ефірах всіх розказують,що вони військоівим допомагають на передовій.Цікаво вас не тривожить декларація військового в трильйони гривень??Він же теж патріотом себе називає!До війни голий босий, а після…раз і став мегабагатій.Моде ви як медійне обличчя звернитесь до військових з приводу ганебності фахту.ЧИ це норма для військового мати камаз гривень?

  5. Микола Правдоруб Я вже писала і ще раз напишу – Ваші коментарі неадекватні. Ви самі себе чуєте?Ваше правдорубство – фарс!!! Хоч саме Ви і ховаєтесь за високими гаслами, а враження все одно – зводите особисті рахунки. От саме це і ГИДКО :(

  6. Микола Правдоруб Це ви про декларацію депутатів? Слухай, я не проти дискусії. Але по темі, а то мер, то депутати-військові, голова обертом, скоро мене звинуватиш у розв’язані війни і т.д. Щось особисте? Може я коли був командиром роти охорони та начальником штабу ОБАУ звільнив за п’янство чи ледарство твого родича?

  7. Сергій Жмурко Він з нами в один і той же час на дискотеку ходив . Може, ще з тих часів? :)

  8. Сергій Жмурко Ледарство було коли був мир і пожарка!Забори з плит аеродромних.ГСМ бочки вагою в тонни зникли.Техніка на брухт.Орбіта, профілакторій, солдатська баня, військова земля.Думаю все це прикарманювали ну точно не цивільні.

 9. Марчук РОМЧИКУ, бери мітлу та вилазь з шинкаря, хорош банячить, шефа запалили.Хапай Секретчіка Стадника і біжіть швидше рятувать.Стеценка мегаюриста не забудьте з собою взяти може він шось як завжди дурного порадить!