Місто

У Старокостянтинові запроваджують податок на нерухомість для фізичних осіб

15 квітня 2015 року в Старокостянтинові відбудуться громадські слухання з питань внесення змін до положення про податок на нерухоме майно фізичних осіб. За інформацією міської ради слухання відбудуться о 15 годині в приміщенні актової зали ЗОШ №1.

На слуханнях планується обговорення з громадою міста встановлення розмірів податку на нерухомість (квартири, будинки, дачі, гаражі) з фізичних осіб в Старокостянтинові.

Долучайтеся до обговорення!

Як відомо, Верховною Радою України з 1 січня 2015 року запроваджено оподаткування житлової та нежитлової нерухомості. При цьому міській раді надані повноваження щодо встановлення ставки такого податку як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Законом “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи” передбачено, що ставка податку за 1 кв. м. загальної площі об’єктів житлової нерухомості не може перевищувати 2% мінімальної заробітної плати на рік, це 24,36 грн. за 1 кв. м. на місяць при теперішньому розмірі мінімальної оплати праці (1218 грн.).

Передбачено, що для однієї квартири площа оподаткування зменшується на 60 кв. м., для будинку – на 120 кв. м. За таких умов, максимальний платіж для власника квартири площею, наприклад – 80 кв. м. буде становити: (80-60)*24,36грн*12міс= 5846,4 грн. в рік.

За наявності у власників кількох об’єктів різної житлової нерухомості (квартира і будинок) податок вираховується з загальної площі таких об’єктів зменшеної на 180 кв. м., незалежно від кількості квартир чи будинків. А до прикладу, якщо в людини є декілька будинків, один площею 90 кв. м., інший — 60 кв. м., то платити податок потрібно з площі, що перевищує 120 кв. м., тобто за 30 кв. м.

Міська рада може збільшувати площу на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги із сплати податку залежно від рівня доходів і майнового стану.

Пільги для фізичних осіб не надаються, якщо площа нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням міської ради, а також на нерухомість, що використовуються з метою отримання доходів. Наприклад, якщо власник квартири здає в оренду одну кімнату цієї квартири, він не матиме права на пільгу і платитиме податок за всю площу цієї квартири.

Окрім того, встановлюється податок і з нежитлових приміщень (гараж, літня кухня, сарай, хлів, майстерня, погріб, котельня, бойлерна, вбиральна). Максимальна ставка такого податку становить 1% від мінімальної заробітної плати, тобто 12,18 грн. за 1 кв. м. площі.

Податок на нерухомість не сплачують будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, житлова нерухомість непридатна для проживання, житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями, але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Також не оподатковується нерухомість підприємців, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах (кіосках) і на ринках; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їхніх підприємств.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.