Місто

Пластуни передали Вифлеємський вогонь громаді Старокостянтинова

Минулої неділі, 24 грудня, пластуни передали Вифлеємський вогонь миру громаді Старокостянтинова.

У цей день незвичайний подарунок очікував на віруючих, представники національної скаутської організації “Пласт” в Старокостянтинові передали Вифлеємський вогонь у храми міста як символ добра та миру.

Пластуни відвідали храм Святої Рівноапостольної Княгині Ольги, храм Пресвятої Трійці та костел святого Івана Хрестителя під час святкової літургії.

Вифлеємський вогонь наші скаути везли з Відню, де вони отримали його у складі української делегації 17 грудня.

Ось як про це розповідає Віктор Годний, керівник Хмельницької пластової округи:

Ми виїхали до центру Відня, де відправились на передачу Вифлеємського Вогню Миру. Думав це буде якесь містичне дійство із масою спецефектів, але коли прибули на місце передачі, то побачив десь з тисячу різних скаутів із своїми прапорами, одностроями.

Коли ми відправились у храм, який був переповнений скаутами. Нашій делегації пощастило згуртуватись на перших місцях, хоч і стоячи, але поряд із польскими харцерами, австрійськими скаутами та представниками ORF.

Ми були в самому епіцентрі подій, і тут почалось. Спочатку від кожної делегації відправились представники із прапорами країн, з яких вони прибули, також єпископи та власне дитина з янгольською поведінкою яка і передавала нам Вогонь Миру. А головне, це все відбувалось ніби під рокові хіти, які вживу виконував дуже хороший гурт від скаутів.

Після передачі до нас підійшов веселий австрійський чоловік і сказав, що його друг хоче дуже з нами сфотографуватись – це був Берт Грюнвальд, ініціатор скаутської естафети.

Ну власне це й всі спецефекти, але все так чітко організовано, продумано, душевно подано, з легкістю і неймовірною радістю. Отримавши Вифлиємський Вогонь – Стас одразу відправився в аеропорт і полетів з ВВМ на Київ, щоб передавати Вогонь Миру Українцям, а ми залишились на передачу Вифлеємського Вогню українським громадам з інших країн, та й власне громаді українців у Австрії.

Цього тижня Вифлеємський вогонь миру запалав у багатьох містах України.

Також ВВМ прибув у такі місця:

  • передова АТО – символ миру привезли на позиції українських військових; на багатьох локаціях вогонь зустріли пластуни-військовики, які просто зараз захищають Україну;
  • острів Хортиця – пластуни передали ВВМ у козацькій церкві;
  • музей АТО у Дніпрі – тут до Різдва палатиме вогонь миру, принесений пластунами;
  • Верховна Рада України;
  • Кабінет Міністрів України;
  • Президент України.

Передача вогню УГКЦ

Передача вогню УПЦ КП

Передача вогню недільній школі

Українська делегація у Відні
Українська делегація отримує ВВМ у Відні

Читайте більше:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close