Місто

Пільговий проїзд обмежено, міська влада пішла на зустріч перевізникам

З сьогоднішнього дня вступає в силу рішення виконавчого комітету міської ради щодо обмеження пільгового проїзду пасажирів з 09:00 год. до 16:00 год.

Таке рішення міська рада прийняла у відповідь на звернення спілки пасажирських перевізників.

Публікуємо копію цього рішення:

Про результати розгляду заяви Старокостянтинівської міської спілки пасажирських перевізників

УКРАЇНА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
від «25» червня 2015р. № 195 м. Старокостянтинів

Розглянувши заяву Старокостянтинівської міської спілки пасажирських перевізників щодо перевезення пільгової категорії громадян та компенсації витрат на перевезення даної категорії, заслухавши інформацію заступника начальника управління економіки виконавчого комітету міської ради Овчар С.В. про результати проведення обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування, керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію заступника начальника управління економіки виконавчого комітету міської ради Овчар С.В. про результати проведення обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування взяти до відома.
2. Затвердити графік пільгового перевезення пасажирів в м. Старокостянтинів з 09 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв. щоденно з 01.07.2015 року.
3. Приватним перевізникам забезпечити протягом дня безкоштовне перевезення таких категорій громадян: інвалідів першої групи, дітей-інвалідів, учасників бойових дій, дітей з багатодітних сімей, дітей – сиріт та осіб, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів.
4. Управлінню економіки виконавчого комітету міської ради (Куць Г.Й.), управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради (Шабельник Н.І.) до 15.09.2015 року провести повторне обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування з метою перегляду вартості проїзду.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови, начальника управління економіки виконавчого комітету міської ради Куця Г.Й.

Перший заступник
міського голови В.Богачук

Що цікаво, в статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на яку посилається виконавчий комітет у своєму рішенні, йде мова про “затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством” і жодного слова не має про графіки пільгового перевезення.

Нагадаємо, цього року, виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради вже скасовував своє рішення від 27 лютого 2015р. №49 щодо запровадження платного проїзду для пільгових категорій населення, яке на думку СНБ не відповідало законодавству.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

17 thoughts on “Пільговий проїзд обмежено, міська влада пішла на зустріч перевізникам”

 1. А інваліди першої групи переважно взагалі не бувають на дворі, а інакше вони не були б інвалідами 1-шої гр. Такі пільги таким людям дуже допоможуть… Для таких людей потрібні інші речі…

 2. перевізникам час подумати про оптимізацію руху взагалі. Надто тянутий графік, тривалі зупинки не знижують собівартість

 3. А чому пільгові перевезення в базарні дні не зробити??? Основна маса пенсіонерів їздить лише на базар, алеж міській Зраді це не цікаво їй головне щоб кишені дзвеніли від грошей. І ще одне, а як стукне 9.00 чи 16.00 і пільговик не доїхав додому перебуваючи в автобусі, як бути перевізнику і як пільговику????

 4. Сергій Пікуля, транспортна схема далеко не ідеальна. Основні недоліки (перше що спадає на думку) : надто повільно ходять автобуси і довго стоять на деяких зупинках (центр, болгарський). Довго стоять на кінцевих зупинках. Взагалі немає вечірніх рейсів. Список можна продовжувати. Не завжди прибутковість досягається лише збільшенням вартості.

 5. З вечірніми рейсами все зрозуміло, вони не вигідні перевізникам.
  Довго стоять на зупинках по причині що чекають на годину відправлення по графіку, дорога така річ що важко передбачити рух з великою точністю.
  А те що довго їдуть, думаю, тут комплексна причина: старі автобуси, неякісна дорога, велика кількість автомобілів та пішоходів.
  Перший пункт усунути можливо, а от другий і третій досить важко. Погоджуєтесь?

 6. Хто мені може тут відповісти: що таке “перевізники” у Старокостянтинові? – Чи це фірми, які здійснюють пасажирські перевезення у місті? (Тоді скільки таких фірм їх здійснюють у СК?) Чи кожний такий бусик – то окрема фірма (або “індивідульний підприємець”)?.. Поясніть, будь ласка…

 7. На годину відправлення чекають тому, що графік розроблений такий, ніби постійно мають траплятися надзвичайні події (наприклад, маршрутний час в години пік і ввечері має бути різним). В Старокостянтинові не старі автобуси (більшість автобусів віку близько 10 років, з такою інтенсивністю використання – це взагалі не вік). Звичайно ПАЗи не найбільш швидкісний транспорт, але можуть їздити швидше і стояти менше. Дороги на тих вулицях якими курсують автобуси переважно задовільної якості. Кількість пішохідних переходів величенька (особливо на Миру). Вечірні рейси не збиткові, їх просто немає і ніхто навіть не пробував впроваджувати. Крім того, а хто сказав що всі рейси мають бути прибутковими? Вони працюють не по бажанню, а по виграному конкурсу від міської ради.

  Автобуси дійсно належать кільком перевізникам – приватним підприємцям у власності яких знаходяться автобуси, а шофери просто працюють у них.

  Основна проблема в тому, що міська рада завжди лобіює інтереси приватних перевізників.

 8. То можна зробити висновка, що у міській владі виразно домінує дрібновласницька ментальність… – Мені здається, що було б краще, якби пасажирські перевезення у місті здійснювала одна фірма. – Тоді й проїзд міг бути б дешевшим, й на пенсіонерах не економили… – А так кожному власнику такого бусика слід й зарплату водієві платити, й витрачатися на обслуговування того бусика, та ще й жінці на норкову шубу грошей назбирати… – От ті дрібні бізнесмени й не хочуть возити пенсіонерів безкоштовно…

 9. Лобіює, можливо тому що перевізники до міської ради звертаються, зауважте, навіть в рішенні виконкому про це говориться. Можливо варто і пасажирам звернутися із своїми пропозиціями?

 10. Переконаний, що у міська влада керується не інтересами економічної або соціальної доцільності. Для неї оті ваші перевізники – то просто гарні хлопці, кожому з яких треба дати заробити (одному – на нову власну машину, іншому – жінці на шубу або на подорож до далекої екзотичної країни тощо)… Впевнений, що у будь-якому польському місті завбільшки зі Старокостянтинів їх мерії керуються не такими міркуваннями, а економічною доцільністю…

 11. Хоч я й не користуюся зараз громадським транспортом Старокостянтинова, але свою пропозицію щодо кращої організації пасажирських перевезень у місті висловив…

 12. Один перевізник – це однозначно відсутність конкуренції. Краще не буде точно. Краще буде, коли міська влада буде думати про тих, хто транспортом користується, а не про тих хто з цього заробляє.

 13. Для того й існує у місті мерія, щоб слідкувати за тим перевізником… – Наприклад, у Таллінні існує лише один перевізник у вигляді акціонерного товариста (Linnatranspordi AS – “АТ Міського транспорту”), де контрольний пакет акцій належить міській мерії… Нічого, городяни та гості міста його громадським транспортом задоволені (приїдьте – переконаєтесь). У місті понад 420 тис. мешканців. – Це вам не 35 тис. у СКостянтинові… У якому громадський транспорт організований так, як у містах країн Тропічної Африки…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.