Місто

Підкуп виборців, або де живе твій товариш?

25 жовтня, в день виборів, з кількох джерел нам надходила інформація, що в Старокостянтинові було організовано підкуп виборців.

Про один з таких випадків активісти повідомили Старокостянтинівську міліцію. Публікуємо висновок міліції, який надійшов у відповідь на подану заяву:

Підкуп виборців Старокостянтинів

Зверніть увагу на текст:

“Опитаний по даному факту гр. Франко А.М., пояснив, що 25.10.2015 року він прийшов до виборчої дільниці для того щоб проголосувати, та здійснивши голосування він зустрів товариша на ім’я Сергій та який попросив його підвезти на вул. Заїкіна прибувши на дану вулицю останній вийшов із автомобіля та пішов взявши свій поліетиленовий пакет.

В ході проведення перевірки опитати чоловіка на ім’я Сергій не представилось можливим так як прізвище останнього не відомо та місце проживання його теж не відомо, також встановити свідків та очевидців даної події не представилось можливим.”

Старокостянтинів небайдужий віднайшов і поспілкувався з свідком події, якого не змогла встановити наша міліція.

Розповідає, житель Старокостянтинова, Олександр Іванощук:

“В неділю 25-го жовтня, в день виборів, я відвозив дітей до своєї матері, яка проживає в районі військового радгоспу. Під час проїзду по вулиці Заїкіна, на автобусній зупинці я помітив Франка А.М. (якого там до того часу з роду не бачив), що в купі потенційних виборців (6-8 чоловік) передавав їм пакунки з багажника автомобіля!

Пізніше мені стало відомо, що Франко А.М. цілий ранок крутився в тому районі! А дехто із людей, з якими я говорив, сказали прямо, що той давав горілку, закуску та гроші за правильне голосування!

Коли я запитав у тих людей, що бачив на зупинці, чи це правда, вони почервонівши сказали з посмішкою, що ні. Але потім деякі все ж таки підтвердили цей факт, однак попередили, що свідчити не будуть!

Я одразу повідомив про цю подію Миколу Ваврищука! Він приїхав та викликав міліцію. Ми написали заяву та пояснення. В заяві не вказували, але міліції додатково повідомили прізвища кількох людей які там були, зокрема я називав прізвище Сергія, особу якого та місце проживання вони “не змогли” встановити!”

Від редакції:

Франко Анатолій Михайлович, 1968 р.н., директор Великочернятинської ЗОШ І-ІІІ ст., балотувався в депутати Старокостянтинівської міської ради від Політичної партії «Опозиційний блок» по округу №5, в який входять: вул. Заїкіна, вул. Кривоноса. вул. Попова: 10/2 , 10/38 , 93 , 93/1 , 30/2, 30/3, 30, 34, пров. 1 Кривоноса, пров. 2 Кривоноса, пров. 3 Кривоноса, пров.4 Кривоноса.

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”Інформація” description=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] Згідно Закону України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян, передбачено кримінальну відповідальність за підкуп виборців, а саме:

Пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права чи права на участь у референдумі (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах, кандидатів від політичної партії, місцевої організації політичної партії або відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі), – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.[/tagline_box]

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “Підкуп виборців, або де живе твій товариш?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.