Місто

Перевізникам встановлять GPS за кошти міського бюджету

Перевізникам, на міські автобуси Старокостянтинова, за кошти бюджету, встановлять GPS-навігатори вартістю 135,5 тис.грн.

Непомітно на фоні зміни голів постійних комісій, депутатами міської ради 17 лютого 2017 р. було проголосовано рішення: “Про затвердження Програми «Автоматизований облік та контроль за дотриманням графіків руху автобусів на маршрутах загального користування» на 2017-2018 роки”.

У рішенні сказано, цитуємо:

Програма «Автоматизований облік та контроль за дотриманням графіків руху автобусів на маршрутах загального користування» (далі Програма) розроблена для надання можливості місцевим органам влади за допомогою встановлення на автобусах загального користування навігаційного обладнання «GPS-навігатор» здійснювати контроль за дотриманням перевізниками виконання умов договору на перевезення пасажирів на маршрутах загального користування та контролю за регулярністю руху автотранспорту перевізників…

Виконання програми дасть змогу забезпечити оперативність здійснення чіткого контролю за регулярністю руху автотранспорту перевізників, за виконанням графіків руху автобуса, встановити місце розташування та ряд інших фізичних характеристик транспортних засобів, які надають послуги з перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, а в перспективі надасть можливість жителям та гостям міста не виходячи з дому або чекаючи на зупинці за допомогою мережі Інтернет зайти на відповідний сайт, обрати потрібний номер автобуса і побачити де він зараз знаходиться, отримувати інформацію про розклад та рух автобусів загального користування.

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів бюджету міста.

Головним розпорядником коштів місцевого бюджету для здійснення цієї програми визначено Старокостянтинівське комунальне ремонтно-будівельне шляхове підприємство, яке перераховуватиме кошти суб’єкту господарювання, що виконуватиме роботи по встановленню GPS-навігаторів. Також вказано, що обсяг фінансових ресурсів є орієнтованим та визначатиметься з урахуванням наявного ресурсу міського бюджету — 135,5 тис.грн..

Хто буде здійснювати встановлення, на яку кількість автобусів, яка вартість одного приладу, де буде встановлено програмне забезпечення для відслідковування GPS-сигналів, хто з ним працюватиме – у рішенні міської ради не зазначено.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

За роками виконання Програми (тис.грн.)

Усього витрат на виконання Програми

2017

2018

Встановлення та придбання обладнання

78,0

78,0

Абонплата

27,5

30,0

57,5

Усього

105,5

30,0

135,5

Джерело: Старокостянтинів офіційний.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

24 thoughts on “Перевізникам встановлять GPS за кошти міського бюджету”

  1. Важко зрозуміти суть цієї програми, виглядає так, що це лиш кошти на закупівлю GPS-навігаторів, а далі її розробники не мали бажання вникати в деталі.

  2. Сергій Пікуля Можливо це щось близьке до того як у сільському господорстві. Там встановлюють GPS щоб знати де був і скільки пального витратив. Хоче це більш цікаво власнику техніки ніж замовнику.

  3. Ньюс Рідер ну так, для міської ради тут напевно поки лиш одна перевага, що можна буде відслідковувати моменти не виходів маршрутів на лінію.

  4. 30.03.2015 спілкувався електронкою з сервісом eway.in.ua щодо нанесення маршрутів нашого міста на карту ” Доброго дня, Олександр.

   На разі в планах немає запуску нових міст в нашій країні. Багато маршрутів в Вашому місті існує? Є для них постійний розклад? Можливо GPS приймачі встановлені?

   З повагою EasyWay


   Egor Chabaniuk
   EasyWay

  5. Трішки почитав блог EasyWay. Приклади інших міст показують що встановлення трекерів за державний кошт має і позитивну сторону. У держави хочаб можна спробувати вимагати доступ до такої інформації.

 1. Міська рада ще потім купить “унікальний програмний комплекс” щоб обробляти отриману інформацію за пару сотень тисяч гривень. В нас таке люблять купувати. Буде та штуку якоюсь звичайною програмкою, а по документах унікальним програмним продуктом розробленим під вимоги замовника. Я вже з таким зіштовхувався. Ймовірно у тієї компанії будуть висококласні спеціалісти, які навіть на пальцях не зможуть пояснити, що вони продали для міської ради. Схоже, нові люди в мерії принесли з собою нові методи освоєння людських коштів.

 2. Я зрозумів чому GPS-навігатор, а не трекер написано у рішенні міської ради. Це автобуси не виходять на маршрут, бо водії не бачать/забувають/не знають куди їхати. В них маршрут досить розмито описаний в умовах конкурсу, от навігатор і потрібен. От наприклад, по маршруту номер 2 по вихідних один із водіїв забуває маршрут слідування, тільки до свого гаражу й може доїхати, а це ж біда. А що буде як взагалі забуде, закінчиться паливо і може замерзнути людина…?

 3. Зараз розкажу Вам про поїздку мою в маршруті номер 2 перевізника Гулий, яку здійснив сьогодні в 12:12 від зупинки Вокзал2 краще будь-якого трекеру чи навігатору. Відразу при посадці здивувала наявність гучної музики, до посту ДАІ їхав зі швидкістю кілометрів 30. На зупинці біля посту ДАІ водій вирішив піти за цигарками. Купив, розірвав, пластикову загортку кинув під автобус. Біля Метизу зупинилися набрати води у колонки в каністру. Заїхали на заправку Авіас біля танку. І тут… Я вийшов з автобусу і пішов пішки в центр. Хотів запитати чи поїдемо на шашлики, але якись у мене сьогодні настрій не для шашликів.

 4. Колись у Старконі їздили значно більші автобуси – ЛАЗи та навіть й Ікаруси (десь років зо 30 тому). – Населення відтоді у місті менше не стало, але головним пасажирським транспортом у ньому стали ПАЗи – як було там ще 50 років тому…

  1. Стадо більше маршрутів. Напевно, кількість одиниць нерухомого складу також збільшилася. І напевно, 30 років тому їздили нне ЛАЗи, а ЛіАЗи.

  2. Може й так. Але, пригадую, Ікаруси на 3-му маршруті (“Сільгосптехніка – Пашківці”) завжди були повними… Чи, може, ті ПАЗи там зараз ходять щодесять хвилин?..

  3. Звичайно, на 3-му маршруті автобуси ходять часто. І крім коротких ПАЗів є ще подовжені. Два низькопідлогових 12-метрових МАНи, які по пасажиромісткості близькі до Ікарусу гармошки.

  4. Ну, до “гармошок” за пасажиромісткістю їм далеко. – За цим показником це швидше звичайний 3-дверний Ікарус, яких у Хмельницькому 1980-х рр. було повно (їздили тоді, пригадую, на ХЗТП, наприклад)… А в Старконі ті “гармошки” в базарні дні були повними вже до розвилки на 1-й вокзал (як їхати від Пашковець)…

 5. Доброго дня!
  Що там із цим законом, просувається? Згідно таблички у 2017 році мали все закупити))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.