Місто

Пам’ятну дошку Симону Петлюрі відкрили у Старокостянтинові

Сьогодні в Старокостянтинові відкрили пам’ятну дошку Симону Петлюрі, голові Директорії Української Народної Республіки.

Меморіальний знак було встановлено на приміщенні міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Саме у цьому будинку у 1919 році відбувалась остання урядова нарада за участі Петлюри.

В минулому гімназія, в якій тепер знаходиться міжшкільний комбінат, була збудована у 1905 році. В 1919 році тут проходила нарада уряду УНР за участю Симона Петлюри.

Тоді місто опинилось у вирі визвольних змагань 1917-1920 рр. Старокостянтинів став тимчасовою столицею Директорії і Голова Директорії УНР Симон Петлюра прийняв присягу січових стрільців, що присягнули на вірність УНР.

Симон Петлюра приймає присягу у січових стрільців в Старокостянтинові
Головний отаман Симон Петлюра (у центрі) і полковник Євген Коновалець (праворуч за С. Петлюрою) приймають присягу у вишколу січових стрільців. Старокостянтинів, літо 1919 року.

Серед січових стрільців, які тоді складали цю присягу був і Павло Гнатович Будячевський, уродженець села Ілляшівка, дід Віктора Лиска, старокостянтинівця, що був сьогодні присутній на церемонії відкриття пам’ятної дошки.

Ті часи мало досліджені, тому за словами керівника управління культури Василя Муляра, наступного року плануються проведення наукової конференції присвяченої подіям визвольних змагань у Старокостянтинові.

Дещо про ці події розповідається у фільмі “Замок Острозьких – символ боротьби, що пронизує епохи”, що був знятий старокостянтинівцями для кінофестивалю “Чим живуть Замки“:

Відкриття пам'ятної дошки Симону Петлюрі у Старокостянтинові

Пам'ятна дошка Симону Петлюрі у Старокостянтинові

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.