Місто

О.Денега: “Ні один будинок в місті не створив ОСББ!”

26 травня на засіданні виконавчого комітету йшла мова про діяльність Старокостянтинівської ЖЕК та про перспективи створення ОСББ в місті.

У відповідь на запитання “Старокостянтинів небайдужий“, начальник Старокостянтинівської житлово-експлуатаційної контори Олександр Денега повідомив, що влада міста неодноразово пропонувала жителям допомогу у створенні ОСББ, однак ні один будинок не виявив бажання і його не створив.

Основна проблема у цій сфері, як було наголошено членами виконкому, це борги і відсутність грошей, але наш ЖЕК така ситуація не лякає.

ОСББ чи ЖЕК? Вирішувала вулиця Прокопюка.

Щодо суті питання, то ось що передбачено Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”:

Стаття 9. Форми управління багатоквартирним будинком
1. Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.
За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

На схемі це виглядає так:
Управління будинком

За логікою закону все мало б працювати таким чином:

Отримує послугивласник квартири;
Представляє інтереси власника квартириуправитель або ОСББ;
Надає послугипідрядник або ЖЕК.

В Старокостянтинові все робиться так:

Отримує послугивласник квартири;
Представляє інтереси власника квартириЖЕК;
Надає послугиЖЕК.

Вимальовується конфлікт інтересів – одна організація представляє дві сторони одночасно, хоча тут багато залежить від того, які саме функції передано зборами для ЖЕКу.

Як самому впливати на тарифи за послуги по обслуговуванню будинків ми писали у статті: Які будуть тарифи після ліквідації ЖЕКів?

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

38 thoughts on “О.Денега: “Ні один будинок в місті не створив ОСББ!””

 1. Ідея про ОСББ настільки чудова і багатообіцяюча, що її важко втілити в життя. Черговий закон написаний киянами для киян. В нашому містечку, де з кожним роком кількість “обветшалих” будинків збільшується, в це ніхто не хоче встрявати. Єдиний вихід – створити групу, яка буде сприяти уникненню конфлікту інтересів.

  1. От я ніби ніколи не вважала себе тупою, а тут “зависла ” : я розумію в великих містах, а у нас, де єдина організація надає комунальні послуги- яка альтернатива ЖЕКу? Якби який ПП створив комунальне підприємство – тоді є альтернатива, а при сьогоднішніх розкладах – брати людей на роботу в ОСББ? Поясніть, хто з Софійської 13!!!!

  2. Svetlana Onofriychuk так, у нас з підрядниками дійсно проблемно. Але диявол, як завжди, ховається в деталях, суть не в тому хто буде виконувати роботи, а хто буде контролювати їх якість і встановлювати ціну за послуги.
   Дивіться схему, яку я описував в статті.

  3. я не з Софійської, але я юрист. На роботу можна не брати. хто не хоче платити – хай мете. Ст16 З”У Про ОСББ” Загальні збори об’єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна об’єднання, на суму
   боргу. Порядок розрахунків за ці операції ( 1521-2002-п ) визначається Кабінетом Міністрів України.
   Стаття 22. Для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення,
   теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об’єднання за рішенням загальних зборів має право:

   задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;

   Самообслуговування. все просто

  4. Олександра Боровик І як самообслуговування виглядає в питаннях ” водопостачання та водовідведення,
   теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, “? Єдина альтернатива може бути в поточному ремонті і утримання прибудинкової території у вигляді чергування чи “суботника”. І то – при 100% погодженні квартировласників на такі дії.

  5. Сергій Пікуля ОСББ з такої позиції – це пенсіонер, який має час і здоров”я лаятись з працівниками ЖЕКу. Але вже не від себе особисто, а від імені всіх мешканців :)

  6. Ну от, я ж казала, що цим пречудовим законом неможливо скористатися. І разом з тим: на даний момент ЖЕК не має відношення до одопостачання та водовідведення,
   теплопостачання і опалення. Цим займаються спеціально навчені Комунальні Підприємтсва.

  7. Олександра Боровик там самообслуговування не завжди пройде, на вивіз сміття потрібно буде підписувати договір, навряд чи осбб дозволять просто так носити безкоштовно своє сміття на смітники, почнуться сварки і т,д,

  8. потім може бути такий ньюанс, потече покрівля в будинку, а грошей на її ремонт не буде.. управляючий осбб чи фірма яка буде управителем скаже що потрібно брати кредит, потрібно давати заставу, допустим підвальні приміщення, а потім люди внаслідох якихось маніпуляцій залишаться на досить законних підставах без підвалу, але вже в кращому випадку з складами якимось, а в гіршому якоюсь забігайлівкою!

  9. Олександра Боровик так, тільки не забувайте самовивоз має бути на полігон побутових відходів і за окрему плату, а не комусь під вікна чи в чужий бак(за який доречі люди гроші платять)

  10. Не нагнітейте вже так))) Хто Вам сказав, що власники сміття збираються тачками його вивозити комусь під вікна. якщо йдеться про самообслуговування, то певне, в розпорядженні когось із мешканців має бути відповідний транспорт. А якщо його немає, то значить, укладуть договір з КПП. і буде трактор на загальних підставах вивозити ваше сміття. але це за плату.

  11. Олександра Боровик ви знаєте це дуже тяжка тема, а тим більше в випадку нашого міста зі старими будинками і субсидіями, які управляюча компанія як і жек може чекати від держави довго і нудно

  12. Олександра Боровик так це вже суперечить вашій концепції про самообслуговування, от цим ви людей і запутуєте, ОСББ це не мана небесна і рай на землі і як на мене ОСББ одного будинку як на мене взагалі утопія

  13. а ви прочитайте мої дописи з самого початку і тоді вже говоріть, хто кого запутує))) я не знаю))) я юрист приватного підприємця і просто долучилася до обговорення теми. Я знаю, що таке ОСББ

  14. Олександра Боровик з такою владою як у місті Старокостянтинів звичайно ОСББ загинуть ненародившись.Потрібно дивитися на досвід інших міст там де є світлі голови і нафталіну не так багато.

 2. В нас виходе, що хотіли як краще , а вийшло як завжди… На- віщо ломати те, що вже працює, його треба вдосконалювати, відкидати те що не потрібно та додавати нове, яке буде краще для людей…

 3. З приводу ОСББ. Це дуже впливова і потрібна організація. Приведу приклад. Один двір, в болгарському містечку, може за один рік заощадити більше 100000 грн. Оплата за 1 м.кв. дорівнює 1,75грн., з яких 0,76 грн. ми сплачуємо за поточний ремонт. Один двір має біля 12000 м.кв. житла. Маємо 0,76 грн.*12000кв.м*12 місяців, вийде майже 110000грн. І це вже кошти є власністю ОСББ, а не ЖЕКу. Ось і рахуйте – варто чи ні. По-друге. Відсоток ЗП робітників ЖЕКу в тарифі єна рівні 60%, а це самий більший відсоток в області. Та ж сама ситуація і з водовідведенням, водопостачанням та опаленням.

 4. З приводу ОСББ. Це дуже впливова і потрібна організація. Приведу приклад. Один двір, в болгарському містечку, може за один рік заощадити більше 100000 грн. Оплата за 1 м.кв. дорівнює 1,75грн., з яких 0,76 грн. ми сплачуємо за поточний ремонт. Один двір має біля 12000 м.кв. житла. Маємо 0,76 грн.*12000кв.м*12 місяців, вийде майже 110000грн. І це вже кошти є власністю ОСББ, а не ЖЕКу. Ось і рахуйте – варто чи ні. По-друге. Відсоток ЗП робітників ЖЕКу в тарифі єна рівні 60%, а це самий більший відсоток в області. Та ж сама ситуація і з водовідведенням, водопостачанням та опаленням.

 5. І ще, хай пан Денега краще розповість про те, як він, зі своїми працівниками, перешкоджали мені і ще декільком небайдужим, доносити інформацію до людей про ОСББ. Я був присутній на 4 зборах,які проводив ЖЕК і майже на кожному мені не давали і слова сказати, а потім ввечері робітники ЖЕКу ходили по квартирах і збирали підписи за те, щоб лишити ЖЕК компанією-управителем. То з таким підходом жодного ОСББ і не створиться.

 6. Мені доводилося жити в Івано-Франківську в будинку, де вже давно було оте ОСББ. – Порядку там було ще менше, ніж коли будинок належав до ЖБК. – Лише поставили нові двері з кодовим замком у під’їзді, де жила голова ОСББ… Комарі робили зі мною вночі що хотіли від травня до середини листопада, хоча я й жив там на 7-му поверсі… В ЖБК комарів ще не було…

 7. Однозначно,щось має змінитись у цій країні та у нашому місті,бо те ,що називається “якісними послугами” не знаю як кого,а жителів Острозького,64 за останні роки вже ДІСТАЛО!Наприклад моя родина користується привозною чи покупною водою,(стірка та душ у нас як у армії “по секундоміру”,ловим можливість і дякуємо Богу,що хоть інколи буває чиста,хоч і не довго)А ось як виживають пенсіонери,які не взмозі донести 5 л. бутиль з магазину,що вони пють,з чого варять,чи в чому купають мами немовлят,я просто не знаю.Як кажуть мої сусіди “дожились…”

  1. Фільтр у нас забивається за 5-7,а в “особливо-ржаві” дні за добу.Тобто стан водопровідних мереж такий,що фільтр не спасає,а спускати воду можна і по 30 хвилин та більше- не допомагає,принаймні нам як споживачам це бє по кишені,а надавачам послуг це вигідно,не складна математика- наприклад 30 квартирний будинок всі транзитом спускають воду, а лічильники рахують. Сусіди мої роблять так : 1)набрали у відро 2)відстояли кілька днів 3) перецідили 4)відстояли ще раз 5) верхню надлили 6)кипятять.(це зі слів сусідки).Можливо місту варто на час вирішення цієї проблеми (а її рішають як бачимо роками)- перейняти досвід інших міст, і продавати споживачу цю воду як технічну, та забезпечити населення привозною питною водою?Не усі ж в силах возити воду самостійно, чи 7 днів переціжувати цей жур.А фільтри могли б поставити і на вводі у будинки.

  2. До речі з нашого будинку сусіди скаржились на неякісну воду неодноразово, те що їм відповіли працівники Водоканалу ГЕНІАЛЬНО – “Це все пожарники, бо ваш будинок не далеко від пожарки,вони набирають воду і каламутять” Схоже на анекдот про невістку.Але чомусь не смішно.

 8. Справа у тому, що з нашим “капіталізмом” ми прямуємо до того, що житловий фонд у містах, який здебільшого дістався нам від радянської доби, неминуче йде до руйнації (про якість його будівництва промовчу), як й належна інфраструктура (водогони, каналізація), та більша частина наших міст перетвориться на трущоби…

 9. Варто глянути як ведуть господарство приватні будівлі ( квартали) в інших містах, і стає зрозуміло, що ідея ОСББ дуже хороша. Єдине питання де взяти компетентного працівника, який все грамотно організує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close