Місто

Брати Капранови: “Не буде бібліотек – очікуйте на танки!”

Минулого місяця відомі українські письменники та видавці Брати Капранови презентували свій новий історичний роман «Забудь-річка». Презентація пройшла у центральній районній бібліотеці.

Ідеєю роману автори завдячують своїм дідам, один з яких червоноармієць, а інший — «ворог народу». Книга писалася протягом 4-ох років, більшість часу зайняла робота з історичними джерелами, автори вивчали спогади бійців УПА, німецької армії, Червоної армії, в’язнів радянських таборів, а також дослідження підпільного руху 30-х та 40-х років, довоєнної Галичини.

Назва книги походить з української міфології де за уявленнями людей між нашим світом і потойбіччям протікає ріка, пролітаючи яку душа після смерті людини все забуває.

“Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями в кожній українській родині”, – говорять брати Капранови.

В романі троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Під час презентації не один раз звучала тема війни і Донбасу. Брати Капранови подорожуючи з книгою не раз зустрічалися із фактами закриття бібліотек, в тому числі і у нашій області.

“Не буде бібліотек – очікуйте на танки!”, – такий висновок зробили автори та додають, що культура – це найважливіший чинник захисту нашої країни від агресора.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close