Місто

Зараз на львівському смітті заробляють ті, кому не ліньки! – В.Булич

Назва цієї статті мала бути іншою, і висновки мали бути іншими. Але в процесі написання і аналізу отриманих документів відкрилися зовсім інші факти, ніж ті, що лунали під час зустрічі з керівником комбінату комунальних підприємств Володимиром Буличем. А саме – намалювалася схема заробітку на львівському смітті в Старокостянтинові.

Вчорашня розмова з Володимиром Буличем розпочалася з ініціативи депутата міської ради Олександра Шевчука. Група депутатів і “Старокостянтинів небайдужий” застали керівника комбінату комунальних підприємств в робочому кабінеті.

З розмови з’ясувалося, що на сьогодні існує лише єдине обмеження по вивозу львівського сміття на старокостянтинівське сміттєзвалище – до 50 тонн на добу, а вартість прийому сміття 500 грн. за тонну.

Володимир Булич повідомив, що рішення про прийом львівських відходів було прийнято “тільки з ціллю, щоб отримані кошти направляти на екологічні заходи”. За його словами, в рамках цих заходів готується проект, згідно якого передбачено:

 • встановлення сортувальної лінії на сміттєзвалищі, пресування сміття і надсилання на переробні заводи;
 • впорядкування прийому відходів;
 • через три роки планується вироблення електроенергії з виділеного сміттям біогазу і її продаж по кіотському протоколу.

Загальна сума проекту 20 мільйонів євро. Перші результати від його реалізації обіцяно вже на цьому тижні. До середи В.Булич висловив готовність представити проект у повному обсязі, включно із зазначенням хто скільки вкладатиме в нього грошей.

Відверто кажучи почуті плани від керівника комбінату комунальних підприємств виглядали доволі непогано і хотілося б побачити їх реалізованими. Ложка дьогтю в бочці меду знайшлася вже пізніше, коли було прочитано отриманий документ – Договір намірів про співпрацю. Наводимо копію договору:

Ось як виглядає схема побудована цим цим договором:

Схема заробітку на смітті

Нагадаємо, у попередньому договорі фігурувала сума 350 грн. за одну тонну сміття і він був підписаний двома сторонами: Львівспецкомунтранс та Старокостянтинівським комбінатом комунальних підприємств (ККП).

В оновленому варіанті додалося два посередники: ТОВ “ДВ-Екосвіт” та ТОВ “Екостаркон”, при цьому більше половини коштів за сміття (281,84 грн./т), згідно договору, отримує приватна фірма замість міського комбінату комунальних підприємств.

То таки правду казав Володимир Євгенович: “Зараз на львівському смітті заробляють ті, кому не ліньки!”.

Дивіться фрагменти зустрічі з з керівником Старокостянтинівського ККП Буличем В.Є. на відео:

Повний запис зустрічі з керівником Старокостянтинівського ККП Буличем В.Є.:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

80 thoughts on “Зараз на львівському смітті заробляють ті, кому не ліньки! – В.Булич”

 1. Величезні багатотонні машини щодня розвантажуються. Може, й не одна. А нам, громаді, це потрібно? І без львівського сміття пакети вітер по трасі і полях розносить. Хотілося бачити сортувальну лінію чи що там ще, а поки ” віз і нині там”…

 2. Ну, за прийом сміття гроші – то ясно. А чому не задали питання, де гроші за те, що відправляють зі звалища? Чи то благодійна репетиція проекту по сортуванню? І ще, а голова буває в цьому кабінеті? Портрет ЮВ – це партійний атрибут чи власні чоловічі вподобання? Просто цікаво :)

  1. Ще нічого не відправляють, сортування лише планується. Поки лиш беруть гроші (без квитанції) за самостійне завезення сміття на територію звалища.

  2. замість того щоб “буцатися” та дратувати людей бійками за мікрофони, на виручені гроші від львівсьгого сміття поставте по місту сортувальні сміттєві баки. Сортувати потрібно не на смітнику де перемішані пакети з трупами домашніх тварин. І хто те сортування буде робити? та за яку винагороду…

 3. Офігєть! Виявляється, що у нашому місті є організація “Еко старкон”, яку ніхто нігде не чув і не бачив (коли на акамуляторному проблеми були їх щось не спостерігав ніхто), мозгів не хватило, щоб когось лівого поставити керівником. Ті ж самі люди тут як тут. Нюх та чуйка на легкі гроші та прибутки, а нам і нашим дітям з цим жити. От питання – скільки потрібно того їм бабла, і коли вже вони ним (тим баблом) поперхнуться. А ці керівники “екозахисники” з кабінетів міськради не виводяться. От вам і відповідь, кому це сміття тут потрібне і які у них плани щодо нього (смяття). Вони ж потім чухнуть дружно у побудовані котеджі десь в екологічно чистому лісі під Києвом чи ще десь, а ми тут з їхнім сміттям зостанемось. Чули хохму – електроенергію будуть виробляти! Артисти та й годі. Лежачого поліцейського після таких ДТП зробити не можуть, а тут мега проект! А Булич – досвідчена та розумна людина і повівся, але що робити, до пенсії дотягнути потрібно.! О як закручується сюжет…

 4. З офіційного сайту Новоград- Волинської міської ради: “15 травня 2017 року відбулася робоча зустріч міського голови Весельського Віктора Леонідовича з потенційними інвесторами, основний напрямок діяльності яких пов’язаний з поводженням з відходами.Інвестиційним проектом, який був запропонований керівництвом ТОВ «Екостаркон» та ТОВ «Валбек» для реалізації в місті Новограді-Волинському, передбачено створення сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів – встановлення сортувальної лінії та сміттєспалювального заводу.” Сортувальна лінія та стіттєспалювальний завод….В нашому місті потенціальні інвестори ті ж самі, тому виникло питання: ” В нас теж планується будівництво сміттєспалювального заводу ? ” http://novograd.osp-ua.info/?pokaz=115234

  1. А чого ж ні! Ми що гірше Новограда? Акумуляторний є, ще й сміттєспалювальний буде. Тільки для всіх спочатку почнуть втирати, що у Європі в центрі міста такі заводи і все ОК. Так у Європі може і ОК, у них верховенство права. Проект, експертиза, виконання вимог проекту на 100%. А у нас на жаль верховенство грошей. Кому треба дадуть, проект буде нормальний, але його реалізація – економ варіант. А потім розведуть руками, ми не при справах, на суд подавайте. Ах да, ще робота людям, доходи в казну міста, а якщо хтось проти, той ворог, політикани і т.д і т.п. на громадські слухання працівників комунальних підприємств та підрозділів міської влади (досвід є). Доріжка протоптана, гравці тіж самі, входи і виходи відомі їм, очікуєм шановні новин незабаром…

  2. Сергій Пікуля Проект має бути, не могли в одне місто їхати з проектом, а в друге місто “на словах” приїхати. На відео чітко озвучено планування сортувальної лінії, значить проект чи напрацювання проекту є. Депутати можуть ознайомитись з тим проектом для того щоб знати про очікуємі ризики . В разі відсутності проекту у депутатів нашого міста є можливість долучитись до його розробки, а відповідно й відкрито інформувати мешканців.

  3. Світлана Зімченко трішки нижче в коментарях про це говоримо, там і відео є з генералом, я так зрозумів він є кінцевий власник “Екостаркон”. Якщо проект і є, то він дуже сирий, на стільки, що учасники не знають планів одне одного. Я б назвав це усною угодою про початок робіт, а не проектом.

  4. Сергій Пікуля Не знаю, не знаю, про метан там неспроста згадали. Не всі дійові особи і не всі плани нам відомі. Однозначно депутати мають приймати участь в тому процесі.

  1. Олександр Кондратюк за словами В.Булича проект на 20 млн.євро мав бути представлений сьогодні, цей чоловік каже що через три тижні і на 20 млн. гривень.
   Питання: вони взагалі знають що будуть робити?.

  2. Можу розказати “по секрету” що жодна компанія що розуміє що таке видобування сміттєвого газу не візьметься за старокостянтинівське сміттєзвалище. Витримаю інтригу перш ніж розказати чому. Генерал дуже високо підняв планку інтриги, хочеться хоч поближче бути до загального тренду.

  3. Саме незручне питання на сьогодні – про циган. Вони сортують – а де дівається відсортоване? Пан директор ДУЖЕ відводив від цього питання. Олександр Афанасьєв, потрібно було таки задати, Ви ж саме це мали на увазі, задаючи питання Буличу, чи я помиляюсь?

  4. Сергій Пікуля Сергію, ти ж знаєш наперед, як і багато хто із дописувачів, що 20 млн. євро. це є дуже ласий шмат з якого можуть нажитися всі ті хто при владі, а народ як завжди залишиься при своїх інтересах і дульою з маком.

  5. Олександр Миколюк дивимось в реєстрі про Екостаркон: “Дані про розмір статутного капіталу та про дату закінчення його формування Розмір (грн.): 10000.00
   Дата закінчення формування: 30.09.2017”
   Де в компанії створеної рік тому із ще не сформованим статутним капіталом 10 тис. грн. наберуться мільйони?

 5. Не хотів писати ніякого великого коментаря від свого імені стосовно цього питання по двох причинах:
  1) всім відомо що “Старокостянтинів небайдужий” найбільший майданчик спілкування на соціальні теми в Старокостянтинові. Потрібно підкреслити, що саме спілкування, а не якихось дитячих кричалок у кількох групах вКонтакті чи Однокласниках, які є старокостнятинівськими. Але ця група прискіпливо моніториться людьми дуже наближеними до мера. Хоча постійно не проживаю в місті, але всі мої рідні працюють в місті і в якусь голову може стукнути думка почати створювати проблеми їм. Крім того, я не впевнений що через якийсь час не доведеться повертатися в місто і шукати роботу тут.
  2) реально активного населення міста дуже мало і хоча цей майданчик є живим, достатньої кількості людей для консолідація суспільної думки, виробіток дієвої стратегії для впливу на політичну ситуацію міста він поки не може створити. Чому так сталося і коли щось змінеться – то окреме питання.

  Тривалий проміжок часу займався діяльністю пов’язаною з впровадженням використання відновлювальних (нетрадиційних) джерел енергії. Сміттєвий газ одна із таких тем, але є дуже особливою.

  Загалом, сміттєзвалища подібні до старокостянтинівського не приваблюють реальних інвесторів з видобутку сміттєвого газу, так як ймовірність видобутку достатньої кількості газу є невисокою. А якщо і буде газ, то для цього потрібно буде дуже багато свердловин і важко спрогнозувати, яка кількість газу надходитиме в майбутньому, бо де яке сміття складене і де невідомо нікому. Значить, і не зрозуміло який буде дохід інвестора в майбутньому.

  Коротко на чому побудований бізнес. Інвестор вкладає гроші на діючому сміттєзвалищі у видобуток сміттєвого газу, очищує його до того складу, який може бути спалений для виробітку електричної енергії, виробляє електричну енергію і продає в електричну мережу за “зеленим” тарифом. “Зелений” тариф є вищим тарифом відносно електроенергії отриманої з традиційних електростанцій. Підвищений тариф запроваджений для того, щоб стимулювати розвиток подібних проектів, адже весь світ робить ставку на збільшення використання відновлювальних джерел енергії. Важливим є також те, що держава зобов’язується викуповувати весь об’єм виробленої електроенергії за певним підвищеним тарифом. Ніякої халявної електричної енергії від халявного сміттєвого газу не може бути. Це бізнес, це не благодійність.

 6. Що таке сміттєвий газ? Можна відкрити Гугл), Вікіпедію. Загалом, у твердих побутових відходах частина є біологічно розкладуваного сміття. При великій товщині складування відбувається герметизація біологічних решток і з часом в результаті кисневого та безкисневого розкладання утворюється метан та інші гази. В сміттєвому газі відсоток метану коливається залежно від того, яке сміття і в яких умовах рокзаладається. Для того, щоб газ утворювався, потрібно щоб було з чого йому утворюватися – наявність біологічних решток. Щоб його можна було видобувати має бути певна герметизація сміттєзвалища, або штучна, або природна внаслідок складування великої товщини сміття.

  Наскільки я розумію, старокостянтинівське сміттєзвалище – це розтягнута купа сміття, яку практично не утрамбовували із дуже незрозумілим складом сміття. Тобто, не зрозуміло чи є там чому розкладатися і не зрозуміло чи не вивітрився той газ, який можливо був. Жодних пробних бурінь на звалищі не було – потенціал наявності сміттєвого газу ніхто не перевіряв. В такому випадку говорити про готовність інвестування є передчасним. Ну, як можна вкладати гроші у видобуток, якщо невідомо чи там щось є. Видобуток золота під час золотої лихоманки був більш прогнозованим ніж видобуток сміттєвого газу з якогось випадкового сміттєзвалища.

  А мова про сонячні батареї на сміттєзвалищі взагалі повеселила. Тобто, вони збираються будувати комплекс зі спалювання сміттєвого газу і взагалі не підвести зовнішнього електричного живлення для власних потреб. Можливо, але щоб на сміттєвазлищах хтось встановлював сонячні батареї для нічного оствілення – це якась дивина. Десь у полі будуть стояти опори на яких буде встановлене обладнання вартістю в кілька тисяч гривень на кожній опорі. Вгадайте, через скільки днів це обладнання буде зняте ділками. Взагалі, для чого освітлення сміттєзвалища?

  По економічній складовій. Якщо хтось хоче будувати електростанцію зі спалювання сміттєвого газу чи сортувати сміття – будь ласка. Але чому комунальне підприємство підписується під одним договором з цією компанією якій гроші платять за видумані нематеріальні послуги? Якщо Екостаркон буде інвестувати в полігон, то кому належатиме далі полігон? Місту чи приватній компанії? Якщо місту, то на якій підставі приватна компанія витрачатиме гроші для покращення стану сміттєзвалища? Будь-який прокурор-початківець відкриє справу на таких меценатів. А якщо приватним, то місто передасть полігон їм у власність, і далі приватна компанія буде визначати, хто буде туди возити сміття, і по якому тарифу.

  Загалом, одназначно зрозуміло що це шулерство по тій частині, де Екостаркону платять не зрозуміло за що. Все інше дуже підозріле, але поки без конкретики.

  P.S. Депутати міської ради представники великих політичних партій, де Ваша позиція? На біса Ви місту якщо Ваша позиція це помовчати? Де підтримка Ваших партій з центру? Чи Ви на місцях тільки для того щоб збирати електорат перед наступними виборами або голосувати за потрібне коли з центру скажуть?

  1. Добре, що є коментар людини компетентної. Фірмочка створена досвідченими у цих справах (заробити з повітря грошенят) фахівцями, впулили Володимиру Буличу міфічну ідею, і думають що і тут проскочать, як проскакували і проштовхували багато проектів. Для цієїідеї потрібний величезний обєм сміття. А це велика кількість автофур, відповідно армянський асфальт швидше потрібно ремонтувати і міняти, знов рух грошенят, Бізнес план відпрацьований, залишилось його втілити в життя. Партії, що в так званній опозиції до владної команди, не мають чіткої комунікації, вирішують свої локальні питання і інтереси. Хоча є надія, що саме львівське сміття і майбутня афера може консолідувати їх і інших активних громадян, яким огидло вже дивитись на безлад під гарні слова, і чинуші, що на всьому заробляють собі на карман.Як би все було б так гарно, як вони малюють то Садовий – досвідчений бізнесмен давно вже зробив би завод і вирішив проблему злочасного сміття. Не все так просто шановні добродії. Аналогія в тому, що акумуляторному відмовили і у Львові теж у свій час…

  2. Взагалі, щоб отримувати ефективно сміттєвий газ потрібно закладати ущільнені і герметизовані бурти із переважно (краще виключно) органічного сміття. Але це дуже довгий бізнес. В Україні в основному бізнес роблять на не дуже старих полігонах і з достатніми параметрами.

  3. Сергій Жмурко Прям стенограма моєї вранішньої розмови з чоловіком :) : для такого проекту потрібно звезти сміття з пів-України. Є межі цинізму, може просто вкрадуть тих 280 грн з тонни та й все? І ми будемо дякувати, що нашу малу батьківщину не перетворили на величезний смітник :(

  4. Сергій Жмурко, воно втілюється вже в тій частині що кожного дня на сміттєзвалище потрапляє 50т додаткового сміття і хтось нагріває на цьому 14 тис.грн. P. S. Загалом, я не є категоричним противником прийому львівського сміття. Тільки дуже гидко як а мутній воді ловлять рибку.

  5. Я не є категоричним противником прийому сміття зі Львова і вважаю, що мав бути створений інструмент за яким сміття мало бути розподілене між існуючими полігонами на якісь раціональній відстані, звичайно паралельно із діючою дорожньою картою вирішення проблеми загалом.

  6. Тетяна Суслова А в найближчому – наше місто – сміттєзвалище всеукраїнського масштабу :( На жаль, ця сумна перспектива з такими темпами не така й далека :(

  7. Олександр Миколюк ” Мало б бути створене”, але ж нічого не створено і не буде. А поки реалії такі-багатотонні машини львівського сміття на нашому звалищі розвантажуються щодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.