Місто

На будівництво пам’ятника Шевченку витратять більше 2 млн. грн.

На будівництво пам’ятника Шевченку заплановано виділити більше 2 мільйонів гривень з міського бюджету, про це повідомила Камінська Валентина Казимирівна, заступник міського голови з питань фінансів і бюджету, на засіданні 5-ї сесії Старокостянтинівської міської ради.

Епопея з будівництвом пам’ятника Т.Г.Шевченку триває в Старокостянтинові вже більше 10-ти років, розробка та затвердження кошторису на виготовлення пам’ятнику розпочалася в міській раді ще 2006 року.

В цьому році, запевнює міський голова Микола Мельничук, пам’ятник нарешті побудують, для цього було передбачено кошти з міського бюджету:

 • виготовлення скульптури в гіпсі – 750 тис. грн.;
 • відлиття в бронзі – 608,9 тис. грн.;
 • виготовлення малих скульптур з каменю (9 шт.) – 393 тис. грн.;
 • будівельні роботи, освітлення, озеленення – 517,3 тис.грн.
 • Разом 2 269,2 тис. грн.

  Крім того, минулого року, благоустрій території та викладення плитки за власний кошт провів Герега Олександр Володимирович.

  Також громада міста зібрала кошти в сумі 341,3 тис. грн.

  Теми

  Сергій Пікуля

  Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

  Схожі статті

  7 thoughts on “На будівництво пам’ятника Шевченку витратять більше 2 млн. грн.”

  1. Чому всі місцеві фінансування і питання вирішуються з того, що менш за все потрібно? Це схоже на новину про ті туалети в парк за 160 тисяч. Невже в місті це найважливіші питання…

  2. На дану тему не можна дивитись односторонньо,а саме лише з позиції грошей.Я не фінансист,тому взагалі не буду її коментувати саме в цьому руслі. А от як фахівець у сфері архітектури,якій я присвятила своє життя,скажу, що нашому місту для його розвитку,для культурного росту населення потрібні і туалети ( і не лише в парку) і монументальна скульптура в тому числі і памятник такому пророку нації як Шевченко,і памятник засновнику міста князю Острозькому, і монументально-декоративна скульптура яка взагалі відсутня у місті, а вона має позитивений вплив і на почуття, емоції,розвиток, тощо.Тому такі ініціативи влади потрібно підтримувати,залишаючи за громадою право контролювання масштабів таких замовлень,вивченням можливості доцільності та обгрунтованості розташування того чи іншого обєкта та можливості фінансування.Стосовно центрального парку вважаю , що є доцільність не лише будівництва сучасних туалетів, а й розроблення робочого проекту плану розвитку парку з проведенням повного аналізу того, що там твориться,а саме подеревний аналіз по їх красі та цінності,реконструкція дитячого майданчика з каруселями,огорожа якого відлякує,припинити висадку та вирубку дерев попередньо не розробивши загальний план озеленення(дендроплан)та концепцію окремих зон і композицій,уже не той час,щоб бездумно садити дерева рядами,не провівши уявну візуалізацію,яким буде ця галявина через 5,10-30 років.Відокремити проїзди та пішохідні доріжки,адже на разі маємо той факт, що підприємці які мають там ятки їздять по пішохідних доріжках так що мами з калясками не мають де подітись.Впевнена, що можливість розроблення толкової концепціїї розвитку парку є навіть силами працівників міської ради.Стосовно масштабів та обєму памятників тут звичайно потрібно багато ,що зважувати,але ДО розроблення проекту- на стадії замовлення,а не на стадії проектування.І ці пропозиції мають бути не лише під окремих осіб органу місцевого самоврядування, а й від свідомих жителів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.