Місто

На акумуляторному заводі утворилося ціле озеро з невідомої рідини

Ціле озеро з невідомої рідини на території акумуляторного заводу виявили депутати міської ради, що вчора відвідали цей об’єкт.

Вчора депутати Старокостянтинівської міської ради вперше отримали змогу відвідати акумуляторний завод. Під час відвідування їм демонстрували цикл виробництва та розповідали про повну утилізацію відходів.

Однак, частина депутатів відійшла від основної групи, та виявила незрозумілу рідину сивого кольору, що витікала з приміщень заводу. Невідома рідина стікала прямо на землю і утворила ціле озеро.

Директор заводу не зміг пояснити походження цієї рідини, даний факт дуже стривожив депутатів міської ради, – повідомляє в телефонній розмові Микола Ваврищук, – ми розпочали збір підписів до міського голови з вимогою скликати у середу позачергову сесію для розгляду цього питання. На сесії планується заслухати директора заводу, представників надзвичайної та екологічної служб.

У зв’язку з надзвичайною важливістю цього питання для екології міста депутати також звертаються по підтримку до жителів міста. Людей просять прийти на сесію.

Очікуйте детальніше повідомлення про позачергову сесію на нашому сайті.

Фото та відео зі сторінки Сергія Нараєвського, голос Олександра Афанасьєва:

Нагадуємо, міський голова Микола Мельничук неодноразово запевняв, що акумулятроний завод побудований в Старокостянтинові це найсучасніше і повністю екологічно безпечне підприємство.

Довідково

Акумуляторний завод у процесі виробництва активно використовує свинець та соляну кислоту.

Соляна кислота – водний розчин хлористого водню HCl, прозора безбарвна рідина з гострим запахом хлористого водню. Є однією з найсильніших кислот, розчиняє всі метали, що стоять у ряді напруг до водню.

Соляна кислота дуже небезпечна для здоров’я людини. При попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Особливо небезпечне потрапляння в очі.

Дуже небезпечні туман і пари хлороводню, що утворюються при взаємодії з повітрям концентрованої кислоти. Вони дратують слизові оболонки і дихальні шляхи. Тривала робота в атмосфері HCl викликає катари дихальних шляхів, руйнування зубів, помутніння рогівки очей, виразку слизової оболонки носа, шлунково-кишкові розлади.
Гостре отруєння супроводжується захриплістю голосу, задухою, нежиттю, кашлем.

У разі витоку або розливу соляна кислота може завдати істотної шкоди навколишньому середовищу. По-перше, це призводить до виділення парів речовини в атмосферне повітря в кількостях, що перевищують санітарно-гігієнічні нормативи, що може спричинити отруєння всього живого, а також появі кислотних опадів, які можуть призвести до зміни хімічних властивостей ґрунту і води.

По-друге, вона може просочитися в грунтові води, в результаті чого може відбутися забруднення внутрішніх вод. Там, де вода в річках і озерах стала досить кислою (рН менше 5) зникає риба. При порушенні трофічних ланцюгів скорочується число видів водних тварин, водоростей і бактерій.

Свинець або плюмбум (Pb) — хімічний елемент проста речовина якого свинець (оливо) — важкий, м’який, ковкий, сірий метал. Отруєння свинцем – найбільш поширений вид отруєнь важкими металами. Зазвичай захворювання спостерігається у дітей від року до п’яти років.

Свинець, як правило, потрапляє в організм людини через органи дихання, при вдиханні пилу, кіптяви і парів, що містять його домішки, він викликає психотропну, нейротоксичну і гемолітичну дію. Потрапляючи в організм, органічні сполуки металу перетворюються на неорганічні, надаючи таким чином симптоми хронічної інтоксикації. Характеризується отруєння поразкою всіх відділів головного мозку.

До найбільш свинецьнебезпечних професій відносять плавильщиків свинцю, акумуляторщиків, апаратчиків свинцевих барвників, робітників фарфоро-фаянсового виробництва та зайнятих на виготовлені кришталю.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

16 thoughts on “На акумуляторному заводі утворилося ціле озеро з невідомої рідини”

  1. Хмельницька екологія била на сполох і забороняла діяльність заводу ще на стадії будівництва, на скільки мені відомо.
   Сам секретар комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики Ostap Yednak цим питанням займався.
   Та хіба ж такі “дрібниці” зупинять наших можновладців?

  2. Dima Kotsyubenko чого не знаю, того не знаю. Навіть представник нашої служби з надзвичайних ситуацій говорив на сесії, що їх не допускають на завод.
   За будівництво заводу завжди виступав міський голова.
   Тут можна почитати і подивитись як вирішувалась доля заводу http://starkonnb.info/news/city/akumulyatornomu-zavodu-buti.html
   Влада міста забезпечила видимість громадських слухань на які зібрала працівників усіх своїх служб. Хоча ці слухання і так фактично нічого не вирішували, бо завод на той час вже був практично побудований.

 1. Дозволу на будівництво, швидше за все, в них немає. По документам там просто побудовані склади. Всі питання до міського голови. Всі служби дали відповідь, що ці “донецікі” пани не просили в них дозволи на будівництво такого заводу. Робимо висновок, все працює нелегально. Знову – питання до міського голови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close