Місто

В Старокостянтинові можуть зупинитися автобусні перевезення

На наступному тижні в Старокостянтинові можуть зупинитися автобусні перевезення, причина – заборгованість міської ради за пільговий проїзд, про це повідомляє спілка міських перевізників.

Ми обговорили ситуацію, що склалася з в.о. голови спілки міських перевізників Ігорем Кондратюком.

– Ігоре Борисовичу, про який розмір заборгованості йдеться?

– На сьогоднішній день заборгованість міської ради за пільгові перевезення становить 4 місяці. Якщо підсумувати загальну суму коштів, яку заборгували усім перевізникам, вона становить близько 1 мільйона гривень.

– Це доволі не маленька сума, до чого призвела така заборгованість?

– В умовах такої нестачі коштів практично неможливо працювати. Перевізники не мають коштів заправити транспорт, поремонтуватися.

Зазвичай ми уже в липні починаємо готуватися до зими, підкрашуємо автобуси, міняємо шини, акумулятори, підварюємо, заливаємо тосол. Зараз вже розпочинаються холоди, але через відсутність коштів, автобуси не готові.

Ситуація дуже критична, багато з перевізників взагалі хочуть зупинити перевезення. На зборах спілки ми просили їх хоча б у часи пік перевозити людей.

Тому на наступному тижні транспорт взагалі може зупинитися, або вийде лише частина автобусів по причині відсутності коштів.

– На наступному тижні? Чому перевізники досі не говорили про цю проблему?

– Ми вирішуємо це питання з міською радою вже два місяці, але воно дуже довго вирішується. Востаннє у нас на початку вересня були неодноразові зустрічі з міським головою, керівниками більшості управлінь, нам пообіцяли крайній термін – до 20 вересня питання зняти.

В результаті були перераховані кошти, та лише за один місяць, а зараз вже практично 1 жовтня, знову заборгованість 4 місяці.

– Що говорить міська влада, чому виникла така ситуація?

– Згідно договорів кошти нам перераховує управління соціального захисту. Як нам пояснили рахунки управління були заблоковані рішенням суду через судову справу по Укртелекому. Зараз судова тяганина триває і взагалі не відомо коли рахунок розблокують.

– А якщо поглянути на ситуацію з іншого боку, адже автобуси перевозять не лише пільговиків, частина пасажирів сплачує за проїзд, цих коштів не достатньо?

– Так, нам люди часто про це говорять, кажуть що ми не хочемо їх возити. Насправді ситуація така, що у нас просто немає можливості. Кошти за пільги це близько 40% наших загальних надходжень, тому коли затримка це дуже важко.

Минулого року міською радою проводилась перевірка пасажиропотоку та кількості пільгових перевезень. Згідно даних цієї перевірки загальна сума відшкодування за пільгові перевезення має становити 11 мільйонів на усіх перевізників. Нам на цей рік передбачено лише 3 мільйони.

І це реальні дані, цього року ми самі вимагаємо знову провести перевірку пасажирських перевезень, бо в усіх перевізників є проблеми.

Дійшло до того, що через відсутність коштів ми не можемо знайти водіїв. Деякі перевізники за цей рік практично не отримали власного прибутку, але справу покинути не можуть, бо мають зобов’язання перед людьми, працівниками. Та й надіються, що питання вирішиться.

Я вже не кажу про те, що нас змушують підписувати акти виконаних робіт з тими цифрами, які дає міська рада. А наші акти не приймають, кажуть: не підпишете наші акти – не отримаєте коштів взагалі.

Зараз ми у такій ситуації, що навіть податки немає чим заплатити, ми уже позичаємо кошти, беремо запчастини на “хрестик”. Як бути далі?

Лист перевізників
Копія листа перевізників до міського голови
***

Старокостянтинів небайдужий зателефонував до міського голови Миколи Мельничука, щоб з’ясувати що у міській раді відомо про це питання.

– Дійсно, проблема є, але ми вже за один місяць кошти перерахували і з понеділка перерахуємо усю суму. Раніше, через рішення суду, ми не могли перераховувати кошти, бо був заблокований рахунок, а зараз це питання уже вирішено, – повідомив міський голова.

Нагадаємо, в Старокостянтинові уже неодноразово виникала проблема пільгових перевезень. Доволі гостро стояла вона і на початку цього року, деталі читайте у матеріалі: “Перевізники впроваджують платний проїзд для усіх пасажирів“.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

50 thoughts on “В Старокостянтинові можуть зупинитися автобусні перевезення”

 1. В 18 році пройдуть тендера на усіх маршрутах в місті і нехай перекможе той перевізник який буде вітповідати усім стандартам перевезеня в місті !!!!

  1. А от цікава Ваша думка як людини яка знає цей бізнес “зсередини” і як депутата – яка має бути ціна? Але просто для прибутковості бізнесу без відкатів за дозвола і лояльне ставлення.

   1. Яка мае бути ціна ? Да , якраз дуже актуальне запитання!!! Як Видумаете якщо в Німеччіні проізд в городському транспорті 2 евро, в Польщі 2 злоти, при соціальному забеспеченні в Німеччіні 300 евро і в польщі також 300, паливо в Німеччині одне евро і в Польщі евро і в Украіні 0.80 евро центів, то як Ви думаете від чого формуеться ціна , вірно, ціну формуе держава, і тількі не перевізник ,весь цей бардак який існуе в місті вже багато років в міському перевезенні, це вигодно нашій владі, яка тримае в заручниках і перевізників і містян!!! Повірте цей бардак створюют, ще більше самі ж перевізники, не маючи ні одного правильного документа ,мабуть крім ліцензіі ні автобуси,, не відповідают стандартам, немае відповідних дозволів виізду на лінію і т д, можно перераховувати кучу негативів, які на всі сто не дали би дозволу на здійсненя перевезення в місті .ВИ задайте питання любому перевізнику, чому не іздят в день, чому не іздят до останнього круга, чому автобус крім транспортування по місту ще здійснюють другі діі ще за межами міста, і останне основне для того щоб навести порядок в місті по перевезенням потрібно зробиті глибокий аналіз кількості маршрутів і автобусім які потрібно для здійсненню цеі діяльності в місті , бо графіки які існкють в місті розроблялись для маленьких бусіків ,но тількі не для великих автобусів. І головне м місті перевезення мае здійснювати АТП яке мае бути власністью міста, і підпорядковане Виконавчому Комітету міста . На даний час ні один автобус не мае статусу АВТОБУСА якій здійснюе перевезення в місті В місті перевезення здійснюе перевізник “Маршрутне таксі ” і в нашому випадку повірте мае бути нормальний конкурс на сесіі мае прописуватись порядок і відковідний ТЗ!!!! Я розумію що все не на часі але коли я виходив з міста і заберав вісім автобусів я все таки думав що все таки перевізники будуть розвиватись але на жаль цего немає !!!!! PS Боятись містянам не потрібно а владі потрібно ставити відповідні умови, не мають 30 тисяч населення в місті бути заручниками в шести перевізніків , знайдеться інвестор який запропонуе транспорт і місто саме буде виконувати вимоги населення !!!!

  2. Sergey Naraevsky я то якраз не нервуюсь. Але звинувачень у продажності у свою сторону не потерплю.
   Запишися на комп’ютерні курси, може трохи зрозумієш що до чого тут.

  3. При всій повазі, Sergey Naraevsky, але як для депутата, така форма спілкування з людьми і вашими потенційними виборцями, просто не припустима

 2. Хто який ремонт робить?!?!? Не смішіть, як були в іржі, порваними та замизганими сидіння так і є. В зимку холодно з зачинених дверей протяги. І взагалі щоб був один перевізник то проблем з перевезенням не було, а то їх 10 і толку ніякого…

 3. з понеділка перерахуємо усю суму, але з якого понеділка…Брехун ще той !!!

 4. Потрібно закупити нові муніципальні автобуси і проблема відпаде раз і назавжди, а приватники нехай перемикаються возити сільське населення і дітей до школи там теж потрібні автобуси!

 5. Потрібно закупити нові муніципальні автобуси і проблема відпаде раз і назавжди, а приватники нехай перемикаються возити сільське населення і дітей в школу там теж потрібні автобуси!

 6. Автобуси треба не ремонтувати а міняти, і для того щоб все було по чесному і за маршрут перевізник не ніс в широку кішеню пачку долларів цим має займатись одна людина, але і відповідальність має бути така сама як і наданий грант, повна !!!! Тоді буде і вартість проїзду нормальна і автобуси будуть ходити через 5-10 хв а не так як я чекаю 10 чи 9 45 хв і 3 не будуть пусті їздити і не пазіки дореволюційні на газу !!! В нас в місті всі проблеми від відсутності порядних і чесних людей !!! І все верішує мзда і хабар !!!

 7. Щоранку їзджу на 5-ці. Там всі сидіння поломані! Щоразу вибираю якесь інше, і все одно воно виявляється поломаним… (Або мені просто на них “щастить”) =))

  1. Ціни на бензин однакові що в Красилові що у нас але проїзд різний. Тим паче що у нас населення більше ніж у Красилові. Проблема в тому що перевізників багато.

  2. Светлана Онофрийчук до того,що заправлятися треба кожен день,, я лишній раз не хочу іхати, мене вбивае,що повний автобус пенсіонерів.У шоферів желізні нерви.

  3. Валентина Егорова Навіть не хочу коментувати :( Ти ще не пенсіонерка? Думаєш, помолодшаєш? А поведінка в автобусі – це не від віку, а від виховання. А шофер, який закриває двері “під носом” у пенсіонера чи інваліда – має залізні нерви чи гнилу совість? А любий бізнес робитьсяна свій риск- не приносить дохід-закривай І повір – автобуси все-одно будуть їздити .Не ці то другі

  4. Светлана Онофрийчук просто потрібно зробити адресну допомогу на проізд, і все. І не буде злості, в Киеві в маршрутках е 2 місця, але завжди шофер , каже ,що вже немае, а як не вірять посвідченням ветеранів, це так принизливо ,в Росіі давно е доплата за проізд., і получають іі всі пенсіонери, в селах теж.

  5. Валентина Егорова В Києві є муніципальний транспорт, а в маршрутках – то без компенсації ,їх просто зобов”язали. Це трохи різні речі. Там-це альтернатива, у нас – шантаж

  6. Скільки пільговиків, а скільки молодих інвалідів, а ясно ,що в нас інвалід(не дай нікому Бог) тільки той,хто іі купив. Чи не так. Називають різні суми. Може обманюють.

  1. Звичайно до 6 не буде. А 7 і 8 жовтня до вечора буде ходити один із двох автобусів маршруту номер 2. Як і на кожних вихідних

  2. Третій абзац – пісня.Про всяк випадок, нагадали про підстави для розірвання договору замовником, але не нагадали як діяти перевізнику у випадку порушення його прав та наявності заборгованості.

  3. Вчора на зупинці “Болгарський” чекала автобус √3 з 19:17 по 20 год. Не дочекалася. Раніше протягом цього часу йшло два – один близько 19:20-19:30, інший в 19:50). Тому, мабуть, таки є зменшення рейсових автобусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.