Місто

Мітинг за збереження екології відбудеться в Старокостянтинові

28 вересня о 10.00 у Старокостянтинові біля міської ради відбудеться мітинг за збереження екології в місті.

Про це йдеться у листівках, які кілька днів назад з’явились на вулицях Старокостянтинова. “Приходь на мітинг – захисти своє право пити чисту воду та дихати чистим повітрям!”, – йдеться у листівці.

У різних частинах міста активісти інформують жителів міста та закликають мешканців Старокостянтинова прийти на мітинг.

За словами організаторів, попередньо вони вбачають проведенням мітингу досягнути наступних цілей (можливі зміни):

  1. Привернути увагу громадськості до проблеми акумуляторного заводу в більших масштабах;
  2. Змусити депутатів прийняти напрацьовані робочою групою проекти рішень сесії по акумуляторному заводу;
  3. Змусити екологічну інспекцію вжити передбачених законом заходів та призупинити роботу підприємства;
  4. Розповісти людям, що і надалі очисних споруд на заводі немає, а термін встановлення фільтрів повітря приписом встановлено у строк аж до грудня місяця, виникає питання чому жителі мають 3 місяці дихати забрудненим повітрям?
  5. Учасниками мітингу також не виключається перекриття автомобільної дороги.

Нагадаємо хроніку подій:

12 серпня депутати, відвідуючи акумуляторний завод, випадково натрапили на трубу, з якої лилась невідома речовина. 15 серпня цієї труби вже не було.

15 серпня депутати та громада прийшли до міського голови з вимогою скликати позачергову сесію та на деякий час заблокували акумуляторний завод.

17 серпня депутати Старокостянтинівської міської ради зібрались на позачергове засідання, аби прийняти відповідне рішення у зв’язку з ймовірними порушеннями на акумуляторному заводі. Проте так і не прийняли його.

19 серпня державна екологічна інспекція склала акт перевірки, яка тривала на підприємстві з 15 серпня по 19 серпня. У цьому акті екологи зафіксували чимало порушень, проте на момент складання акту, ще не було результатів проб.

29 серпня державна екологічна інспекція в Хмельницькій області надала депутатам Старокостянтинівської міської ради результати досліджень ґрунту та викидів. У відібраних пробах екологи встановили перевищення вмісту свинцю в ґрунті 1600 мг/кг при фоні 9,6 мг/кг і перевищення вмісту оксиду вуглецю у промислових викидах на дільниці лиття свинцевої стрічки 5735 мг/м.куб. при нормі 250 мг/м.куб.

5 вересня відбулася друга позачергова сесія з питань порушень, виявлених на акумуляторному заводі. Депутати запропонували 5 проектів рішень, однак головуючий не поставив на голосування жодного проекту.

До 15 вересня згідно запевнень представників екологічної інспекції, було встановлено термін, за який на акумуляторному заводі мали усунути усі зафіксовані порушення.

15 вересня громадська організація “Старокостянтинів небайдужий” звернулася до органів поліції та прокуратури із повідомленням про вчинення кримінального правопорушення під час будівництва та діяльності акумуляторного заводу.

20 вересня із перевіркою усунення порушень на акумуляторний завод у Старокостянтинові приїхали представники екологічної інспекції в Хмельницькй області. Депутатів міської ради, членів комісії з перевірки заводу, не пропускали на підприємство.

У статті використано матеріали Подільської інформаційної корпорації.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

4 thoughts on “Мітинг за збереження екології відбудеться в Старокостянтинові”

  1. Ну і де в людей логіка??? прийшли мітингувати за чисту воду, і дихати чистим повітрям, і збирались палити шини! ну просто слів немає…. 4-и дурачка організували це все і ще 40 прийшло підтримати.Ну хоч радує те що не багато таких людей в Старконі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.