Місто

Міська рада засекретила генеральний план

В статті “Генеральний план чи земельний дерибан?” ми обіцяли ознайомити наших читачів з відповіддю міської ради на запит щодо надання повної інформації про генеральний план (усі наявні текстові та графічні матеріали).

Дана інформація була необхідна для її вивчення та надання пропозицій до генплану від громадської організації. Також ми планували оприлюднити матеріали з метою щоб усі жителі міста могли побачити яким чином заплановано розвиток Старокостянтинова на найближчі роки. На наш запит міська рада надала наступну відповідь:

1. Коли будуть враховані нові назви вулиць в генеральному плані?

Відповідь:
“Слід врахувати, що перейменування вулиць в місті відбулося у 2013 році (після виготовлення проекту внесення змін до генерального плану). Проект внесення змін до генерального плану розроблений на опорному плані та вихідній інформації актуальної станом на 2010 рік (на початок розроблення проекту) у відповідності до діючих Державних будівельних норм, інших нормативних документів, про що свідчить експертний звіт щодо розгляду містобудівної документації від 10.11.2015 року, затверджений Державним підприємством «Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Української державної будівельної експертизи «Укрдержбудекспертиза». Внесення змін до матеріалів генерального плану міста призведе до додаткових фінансових затрат, у тому числі щодо проведення повторної експертизи проекту.”

2. Всі розрахункові дані в генплані станом на 2010 рік, тобто на сьогодні недостовірні, адже за шість років відбулося багато змін, яким чином вони будуть враховуватись чи коригуватись?

На це питання відповіді не було.

3. Чи передбачає історико-архітектурний опорний план розташування Центрального пляжу біля Троїцької церкви?

Відповідь:
“Центральний пляж, який знаходиться на території Комплексу споруд замку князів Острозьких входить до рекреаційної зони, тобто відповідно до ст. 50 Земельного кодексу України, вищевказана зона, використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.”

Чи відповідає дана інформація на це питання – вирішуйте самі.

4. По житловому фонду вказані застарілі цифри, за 5 років місто мало темпи зростання житлового будівництва в тому числі 9-ти та 5-пов. житлові будинки, що на даний час введені в експлуатацію, а це сотні і тисячі квадратних метрів. Коли і як ці дані будуть коригуватись?

Відповіді немає.

5. В генплані проектується садибна забудова 208 га для 2150 потенційних садибних забудовників. Можливо варто більше запроектувати парків і зелених зон, адже генплан дає інформацію, що на даний час стан озеленення в місті на 1,9 га менше норми?

Відповідь:
“Розміщення проектованої садибної забудови в генеральному плані міста передбачається в основному на периферійних, малорозвинених територіях міста. Розрахунок необхідного обсягу нового житлового будівництва проведено на основі значної кількості звернення від мешканців міста на отримання земельної ділянки під житлове (садибне) будівництво. У той же час проектом генерального плану передбачено розширення існуючих та створення нових парків та скверів на загальну площу 8,5 га. Крім того, генеральним планом передбачається організація зелених насаджень спеціального користування.”

6. Проектом біля Замку передбачено насипний острів і міст з території Замку, однак в затвердженому сесією міської ради історико-архітектурному опорному плані міста даний пункт відсутній. Чи доцільно в такому разі затверджувати такий генплан?

Відповідь:
“Створення рекреаційної зони «Острів» передбачено робочим проектом «Берегоукріплення берегів водосховища на річках Случ та Ікопоть з розчисткою та поглибленням в межах м. Старокостянтинова Хмельницької області», розроблений у 2008 році Хмельницьким обласним виробничим управлінням по меліорації і водному господарству, який був використаний під час розроблення проекту внесення змін до генплану міста.”

Як бачите відсутність зони “Острів” в історико-архітектурному плані у відповіді не заперечено, отже маємо два пов’язаних документа, які суперечать між собою.

7. Чому перед сесією не відбулося широкого громадського обговорення даного Проекту генерального плану міста та не оприлюднено його в усіх ЗМІ?

Відповідь:
“Процедуру проведення громадського обговорення проекту внесення змін до генерального плану міста було проведено у 2012 році. У зв’язку з цим опубліковано оголошення у Інформаційно-аналітичній газеті Старокостянтинівської міської ради «Наше місто» № 41(455) від 11.10.2012 року. Матеріали проекту, які не мали обмежувальний гриф «ДСК», було розміщено на офіційному сайті Старокостянтинівської міської ради, основне креслення проекту розміщено у кабінеті міського голови м. Старокостянтинів.”

8. Просимо ознайомити нас з матеріалами зауважень до генплану міста, які надавались в період його розроблення, якщо такі мали місце.

Відповідь:
“За період проведення громадських слухань від громадськості міста зауважень та пропозицій до виконавчого комітету міської ради не надходило.”

І насамкінець найголовніше питання, відповідь на яке, на превеликий жаль, міська влада засекретила:

9. Просимо Вас надати в електронному вигляді повну інформацію щодо генерального плану (усі наявні текстові та графічні матеріали, які пропонуються для затвердження) для більш детального ознайомлення.

Відповідь:
“Матеріали проекту внесення змін до генерального плану м. Старокостянтинів мають обмежувальний гриф «Для службового користування», тому надання Вам усіх текстових та графічних матеріалів проекту можливе у разі виконання вимог Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.1998 року №1983.”

Ось так, наче і не відмовили, і інформації не надали. При цьому зрозуміло, що представникам громадської організації неможливо виконати вимоги постанови, яка стосується лише посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

З цього приводу слід зауважити, що згідно законодавства України генеральні плани повинні бути відкритими та не можуть вважатися такими, що є конфіденційною інформацією, яка є власністю держави, адже є власністю територіальної громади і містять суспільно значущу інформацію для громадськості.

В даний момент порядок доступу до зазначеної містобудівної документації регулюється Законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про основи містобудування» згідно яких генеральні плани населених пунктів України є актами органів місцевого самоврядування, а тому інформація, яка міститься в матеріалах зазначених містобудівних документів і, яка має бути вільною у доступі, має надаватись громадянам для ознайомлення на їх вимогу.

Стаття 17 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” прямо передбачає: “11. Матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується відповідно до вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування.

Тут схоже або у Старокостянтинівської міської ради є бажання приховати від громадськості генеральний план розвитку міста, або є проблеми в роботі юридичного відділу.

ДАЛІ БУДЕ…

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”top” content_alignment=”left” link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/doc/Vidpovid-na-zapit-pro-genplan.pdf” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”ОЗНАЙОМИТИСЬ” title=”Повний текст відповіді на запит” description=”громадської організації «Старокостянтинів небайдужий» щодо генерального плану” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/tagline_box]

На фото генеральний план Старокостянтинова, джерело: sk.vlasenko.net.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “Міська рада засекретила генеральний план”

  1. Гриф ДСК присвоїла не міська рада, а розробник змін до Генплану – “Діпромісто”, не вводьте в оману людей!

    1. 1. Читайте ще раз відповідь міської ради і скажіть чим саме я ввів людей в оману?
      2. Гриф ДСК з документів міської ради може зняти своїм розпорядженням міський голова.
      3. Гриф ДСК на матеріалах генерального плану не законний, бо не відповідає вимогам Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.