ВажливоМісто

Ми будемо змушені вдатися до радикальних мір! – мешканці Вокзалу 2 проти будівництва нового заводу

11 жовтня голова обласної державної адміністрації Хмельницького Олександр Корнійчук, представник агрохолдингу “Кернел” Юрій Пугач, в присутності міського голови Старокостянтинова Миколи Мельничука, підписали меморандум щодо будівництва заводу з виробництва соняшникової олії в місті Старокостянтинів.

Завод планують побудувати на базі діючого елеватора Кернел у Старокостянтинові і запустити в експлуатацію у 2020 році.

“Кернел” – це найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, який експортує більш, ніж у 60 країн світу. Компанія має намір вкласти 130 мільйонів доларів у будівництво заводу.

За словами керівника ОДА О.Корнійчука, певний час велись переговори з представниками даної компанії, в результаті яких, Кернел обрала саме Хмельниччину для будівництва такого заводу.

Директор з управління виробничими активами Кернел Юрій Пугач подякував керівництву області за активну позицію, – Така підтримка є важливою умовою для нас при виборі місця будівництва. Будівництво заводу – це безперечна перевага для Хмельниччини, – сказав він.

За офіційною інформацією з 2011 року на агропідприємствах та елеваторах компанії в Хмельницькій області працюють 1700 співробітників, сплачено понад 350 мільйонів грн. податків, 35 мільйонів гривень спрямовано на реалізацію соціальних проектів з підтримки місцевих громад та розвитку інфраструктури.

Перед підписанням меморандуму Олександр Корнійчук запевнив інвестора у повному сприянні та підтримці у втіленні вищезазначеного проекту.

– Цей результат надзвичайно успішний для області, для України і особливо для Старокостянтинова, оскільки у нас будуть перероблятись усі сільськогосподарські культури. Я щиро хочу подякувати керівнику ОДА, інвесторам і сказати, що в подальшому будуть створені усі умови для інвестора, щоб не виникало ніяких проблем з реалізацією даного проекту, – сказав з цього приводу міський голова Микола Мельничук.

Про це повідомляє прес-служба Хмельницької державної адміністрації.

Отже, як бачимо, на горі питання уже вирішено, великий виробник іде з інвестиціями в Старокостянтинів.

Чи є проблеми в Старокостянтинові

Вчора, за ініціативою мешканців міста, відбулася зустріч з депутатами міської ради, що входять до складу земельної комісії. Мешканці вулиць Крашевського, Панаса Мирного, Меджибіжської та Гончара, що на другому вокзалі були не на жарт стурбовані ініціативами обласної адміністрації та міської ради по будівництву заводу.

Люди не мають жодної інформації про майбутній завод, який планують будувати фактично на їхніх городах. Кажуть, що дізналися про будівництво випадково, через те, що до них почали звертатися з пропозиціями продати земельні ділянки.

– Виробництво на 500 робочих місць, ми за робочі місця в місті, та проблема трохи в іншому. Як відомо завод має будувати компанія “Кернел”, яка є власником Кононівського елеватору, що працює тут з 2012 року. За цей час люди не раз зустрічалися з проблемами від діяльності цієї компанії. В цьому районі постійна екологічна проблема, всі подвір’я засипає лушпинням від кукурудзи яку сушить елеватор, людям важко дихати, – говорить місцевий депутат Світлана Івонько.

Крім того, за її інформацією, Кононівський елеватор до цього часу не сплатив пайову участь в бюджет міста в сумі 1 млн. 200 тис. грн.

– В нашому мікрорайоні 11 важких підприємств, ми змушені жити в таких умовах. В нас немає ні доріг, ні каналізації, у нас освітлення постійно вимикають. Кругом поля, що обробляються отрутою, що йде в землю. І ми тут живемо, то нам ще потрібно цього заводу? – запитує місцева жителька Людмила.

Люди одностайно висловлюються проти будівництва нового заводу в їх мікрорайоні. Однією з основних причин цього, як вони кажуть, є постійний обман влади і керівників зазначених підприємств.

– Якби ж це все було правдою, що кажуть. Нас обманули з акумуляторним заводом, висіла велика таблиця де писало, що це буде склад готової продукції, а що вийшло? Ви б хотіли так жити?

– Заводи потрібно будувати, але потрібно трохи подбати про безпеку людей, а нас постійно обманюють. У нас в Конституції зазначено, що джерело влади – народ, а хтось нас щось питає? – обурюються мешканці.

Під час зустрічі депутат міської ради Олександр Возний повідомив, що депутатському корпусу також нічого не відомо про майбутній завод, – Будь-якої інформації чи документації про будівництво заводу немає, ні в архітектурі, ні в архбудконтролі, ні в екології немає. З текстом меморандуму ми також не ознайомлені, – сказав голова земельної комісії.

У розпачі від ситуації, громада мікрорайону звернулася до депутатів, до міського голови і керівництва заводу з письмовим зверненням.

– Ми вас дуже просимо: шановні депутати, прислухайтесь до нас, а ні, то ми змушені будемо вдатися до радикальних мір! – зазначається у зверненні.

Подробиці зустрічі депутатів з мешканцями мікрорайону дивіться на відео:

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ icon_align=”left” title_size=”” backgroundcolor=”#FFE97F” icon_circle=”” icon_circle_radius=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” icon_size=”” link_type=”” link_area=”” animation_delay=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””][content_box title=”” icon=”” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”” linktarget=”_self” linktext=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] Довідково:

В 2015 році питанням лушпиння кукурудзи, що засипає другий вокзал, обіцяв зайнятись рух “Народний контроль Хмельницький”, навіть зняли відповідний сюжет.

Тоді Євгеній Деркач, головний інженер елеватору обіцяв “внедрити” нове обладнання, а міський голова Микола Мельничук заявив, що тримає питання на контролі і до кінця листопада 2015 року будуть поставлені нові фільтри і викидів не буде.

[/content_box][/content_boxes]
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

59 thoughts on “Ми будемо змушені вдатися до радикальних мір! – мешканці Вокзалу 2 проти будівництва нового заводу”

 1. То у нас всі заводи на 2-му вокзалі будуються?! Якщо вже забруднювати місто шкідливими випарами, то не все, а тільки один район?!

  1. нафіга оці “куплені№ коментарі, і всі ж Ви потім шукаєте там роботу, бо ж близько до рідної хати!!!

 2. Балаган. Що може бути нормально? Мовчимо терпимо, а потім на відріз нам нічого не потрібно. Немає діалогу ні людми з владою ні навпаки. Тут жалітись вже на себе треба.

  1. Да Славік, це я невдоволена і мої всі сусіди, і тутешні мешканці. Нам вже досить цих “привілегій”. Я навіть за те, щоб у тебе на городі поставити такий завод! Два дні тому один чоловік під міською радою казав, що я х….ю страдаю. Страдав би і він, якби не коло річки жив. Чомусь побудувався саме там над Ікопотю, а не в промзоні. І ранки зустрічає із свіжим повітрям під пташиний спів. А я встаю і лягаю з таким кашлем, що до вас на Заслуч чути.

  2. Ви ж самі сказали – що це промзона. Якщо я не помиляюсь, то мікрорайон на 2 вокзалі будувався для працівників ЗБШ і для обслуговуючого персоналу вокзалу, тобто всі знали які там умови…
   І завод будується не під Вашим будинком, а на окраїні міста і мені він не мішає. (відстань, що до Вашого будинку, що до мого – однакова).
   А те що людям роботу дають ніхто не думає,(на біржі пів міста стоїть), а бюджет міста?
   Так само говорили за аккумуляторний завод, що він викиди робить, а те що там склади були з хімдобривами і до цих пір там нічого не росте – всі мовчать.
   На мою думку, краще боріться за благоустрій міста, щоб сміттєві баки поставили по місту(а не тільки кількох районах міста) автобусні зупинки нормальні, міський парк і тд….

  3. Ні, не проти. Мені без різниці де буде побудоване. Я і не тільки я – тільки за те, щоб місто росло і розвивалось.
   А розмову я почав про одних і тих самих “активістів” міста яким все щось неподобається.

  4. Ярослав Рубаник Може дійсно його будівництво можна перенести.Будемо сподіватись що депутати розглянуть всі варіанти щоб всі залишились почутими. Залишилось почекати поки депутати дізнаються про будівництво заводу і про місце його майбутнього будівництва )

  5. Ярослав Рубаник Так і я не проти. А де ж розвиток? Ти його на вокзалі-2 помітив? Я -ні. Якщо вірити європейським стандартам, то і в центрі міста можна попробувати. Тільки ці “европейські стандарти” поки що відчуває район другого вокзалу. Не полінуйся заглянь в you tude, де два роки тому партія теперішнього нашого губернатора так просякла цією проблемою, (засміченням половою масиву вокзалу-2) навіть з телебаченням приїхали (Це я про так званий реконструйований за євростандартами ТОВ “Кононівський елеватор), а сьогодні самі собі суперечать підписуючи цей меморандум. І так всі затихли, і так всі За, що просто не помічають, що проблема фільтрів залишилась, і ніхто в розвиток міста жодної копійки. Дивно да? А я не дивуюся. Це своєрідні схеми. А полова і дальше буде сипатися на голови цій нікому не потрібній купці людей. І складається враження, що крім зовнішнього ворога є набагато гірші- Це внутрішні вороги. Які своїх могли б, то знищили б, будь яким методом.

  6. Ярослав Рубаник Хоч і не маю часу на полеміку, але: По- перше завод ЗБШ, ПМС-276, ПЧ-20, Станція, людям житло там принаймні надала, зробила дороги, провела воду і т.д. А тому це вважається ж/д район. По-друге ти вважаєш, що окраїна міста там? А я вважаю що ні. Дальше, ще цілий житловий масив. А це десь до 1000 мешканців. По-третє через кілька років (якщо ти слідкував куди зливав відходи акумуляторний завод), то бууде теж саме, а бо і гірше чим ситуація після хімскладів. Бо там де планують будувати цей завод дуже гарна родюча земля. Люди там городи тримають. По-четверте, де ж візьмуться сміттєві баки, благоустрій (лавочки, парки, скфери, фонтани) якщо від пайової участі цих заводів з “євростандартами” в міський бюджет НОЛЬ. І по п”яте,шосте і десяте: Дякуйте Богу, що такі активісти ще є і вони боряться. Вони хочуть майбутнього вам. Бо їм дійсно є різниця де біле, а де чорне.

  7. Ярослав Рубаник одних і тих самих “активістів” —- можна конкретніше, про кого мова?
   На зустрічі були люди, яких я взагалі бачив вперше, бо ніколи в тому районі не бував. 6 депутатів не можна вважати активістами. Кого ще Ви там розгледіли?

  1. Svetlana Onofriychuk Виходить про нього Полупан згадував. Якщо вистачає площі для будівництва, чому б там не побудувати? Дійсно шкода людей.І більшість на їх місці були б невдоволеними.

  2. Svetlana Onofriychuk А там до аєродрому ближче )) І нюансів вистачає також. Один з яких- птахи. Ми ж не вміємо без усушки, усипки, утечки, й утруски, а значить буде насіння навколо і птахів побільшає.

  3. Штука в тому, що вони хочуть побудувати саме на базі елеватора. Я так розумію там пов’язані виробничі процеси. Здешевлюють транспортні витрати.

  4. Світлана Зімченко написав коментар, але подумав, що багато карт відкрию для можливих читачів з міської ради.
   Звісно, інтереси мешканців міста мають бути на першому місці.

  5. Сергій Пікуля Так і має бути. На першому місці мають бути люди, мешканці міста, а потім прибутки власників заводів. А весело так вийшло : меморандум підписали, деякі пишуть що вже точно завод буде, Кернел пише також, що масштабний проект буде реалізован і тільки наші депутати ні сном, ні духом ). І депутати земельної комісії не обізнані ) .Симчишин тротуари збирається облаштовувати і то ділиться де буде паркан, а де велодоріжка. Я тобі кажу ! )))

  6. Світлана Зімченко так отож, мене це найбільше вразило. Місцеві взагалі дізнаються випадково, бо землю хочуть у них викупити.
   Таке ставлення до людей.., одне слово приходить в голову – кріпаки.

  7. Сергій Пікуля Якщо планують будівництво там де я собі бачу ) То на карті є приватизовані ділянки .Їх треба викупати. Ще – зона садових товариств. Тому треба вносити зміни до генплану та зонування. На останній сесії проголосували за внесення таких змін і нікого нічого не насторожило. Івонько намагалась говорити про майбутній завод і знов нікого нічого не зацікавило. Звідси і витікає все. Депутатів не обурює, що з ними не радяться і не обговорюють такі речі. А чого нас, як виборців, не обурює, що ті за кого ми голосували дозволяють собі таке відношення до себе. а через себе і до нас? То для мене вища математика )

  8. Світлана Зімченко певно тому, що більшості до другого вокзалу дуже далеко.
   Там депутати лише Івонько і Лук’яненко. Одна намагалась говорити, а іншого усю каденцію не чути.

  1. Згідно статуту власником являється районна рада. Тому кошти від реалізації майна підут на погашення боргів по зп, податків залишки в бюджет району.

  2. Військова частина розформована, всі цестерни, які знаходились під землею викопані та вирізані на металобрухт. Залишились тільки ями. Територія повністю пуста.

  3. Бойко Олександр Якщо будуть передані, тоді можна і там побудувати завод. Тут не чути щоб хтось був проти будівництва заводу. Та землю , напевно, будуть тримати під багатоквартирні будинки.

 3. Люды чого вы голову ломаєте!! А на місті мясокомбінату що строївся, що в западло!!!?? І транспотна розв’язка і елеватор не далеко!! Мозги включіть хоть трохи!!! Не дурні обирали то місце під мясокомбінат!!! Ще при союзі проект розроблявся!! Тоді хабарників стільки не було!!

 4. напевне грубо, але прочитав на незалежному один коментар по даному питанню:
  работу дают, а они носом крутят. Поедут все в Польские теплицы дышать свежими химикалиями. Таки трохи правда. А щодо розміщення, впевнений що підприемство повинно бути біля сировини. Якщо в Старокостянтинові цього не буде, то буде в іншому місці. Напевне перед підписанням меморандуму дані підприемці провели економічні розрахунки для розташування заводу. Думаю що запропонувати можна альтернативне місце для розміщення заводу, але якщо їх дана пропозиція не зацікавить, то потрібно буде йти їм назустріч.

 5. На скільки я розуміюсь у виробництві, то місце бувшого МК найкраще! Таке підприємсто повино бути як найближче до траспортніх вузлів( а тут вокзал №1) до комунікацій тепломереж! (І тут вони є) До зберігання сировини(і тут елеватор простоює) до воді(І це тут є) то в чому питання??? Ще раз повторюю- в савку проєктантит не дурні були і місце правільно зі всіх сторін було вибрано!!

 6. Загубив права і паспорт в вашому місті біля автовокзалу . 10 -11-2017 на Олійник Павло Ігорович . .. Хто знайшов Прошу повернути за винагороду . тел 0953211364

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.