Місто

Із дитячих долонь до Великоднього столу

“Великодня веселка” – під такою назвою напередодні Великодня в Старокостянтинові пройшов майстер-клас з писанкарства.

Символ Cонця, безсмертя життя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя та радості. Усе це – українська писанка. Науковці стверджують, що вона існувала ще понад 3 тисячі років тому і видається надзвичайним, що така традиція дійшла до наших днів. Аби народна творчість з року в рік лише розквітала, у Старокостянтинові провели майстер-клас із писанкарства.

Зібрали малечу не будь-де, а у історичному осередку Старокостянтинова – замку князів Острозьких. А за тиждень до наміченого заходу громадських активістів і самих навчали, як створювати правильну писанку.

На майстер-класі діти отримали спеціальні пензлі (писачки) та інші художні матеріали. Адже справжня українська писанка має бути живою. Аби надати яйцям фарб, використовували барвники, а візерунки виводили за допомогою бджолиного воску.

Розповідають, нині найпопулярніші кольори – червоний та чорний, як на українській вишивці та патріотичні кольори неба й пшениці – українського стяга. До того ж, таке мистецтво неабияк стимулює у дитини потяг до творчості.

Організатори зазначають, що патріотичне виховання малечі породжує любов до власної землі та краю, що, без сумніву, є запорукою щасливого майбутнього українців.

Захід було проведено громадською організацією “Старокостянтинів небайдужий” за підтримки національної скаутської організації України “Пласт“.

В публікації використано текстові та відеоматеріали 33 каналу.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.