Місто

Хто управлятиме нашим містом?

Старокостянтинів гравюра Старокостянтинів, гравюра в музеї замку

 
Згідно результатів досліджень громадської думки проведених нещодавно Асоціацією міст України щодо проблем міського населення України – більшість жителів міст (74%) незадоволена рівнем свого впливу на рішення влади у населених пунктах де вони проживають.

Опитування міського населення України проводилось в листопаді 2014 року. Люди позитивно оцінюють надання громадянам право ініціювати місцевий референдум та передачу повноважень від місцевих органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування.

Однак, як виявилось, далеко не всі готові взяти участь в управлінні своїм містом. Дивовижний ми народ: завжди боремося з диктатурою і завжди, одночасно зневажаємо демократію, особливо якщо під демократією розуміється дотримання законів та наш контроль за цим.

Для багатьох з нас вершиною зусиль є найпростіший і найдоступніших спосіб взяти участь в управлінні своїм містом – проголосувати на виборах. При цьому часто ми вибираємо владу за гарні обіцянки та власні матеріальні вигоди, на зразок дитячих майданчиків чи дверей до під’їздів. Обрали і забули, обрали і починаємо ненавидіти цю владу, не ставлячи собі в провину той факт, що позавчора ми ж самі її вибрали. Через цю ненависть ми часто готові обдурити владу в усьому і скрізь та списати на неї всі наші проблеми в житті.

Незважаючи на все це, переважна більшість, в кращому випадку – сходивши на вибори, вважає, що влада зобов’язана забезпечити їм усі блага: і освіту, і медицину, і дороги, і заробітну плату, і пенсії. Так не буває.

Ми повинні змусити владу працювати, а не імітувати. Ми маємо самі провадити зміни вже сьогодні, незважаючи на проблеми, незважаючи на складнощі. Готувати і розробляти пропозиції кожен у своїй сфері та активно втілювати їх в життя, за нас цього ніхто не зробить. Для покращення рівня життя іншого виходу, ніж взяти владу під жорсткий контроль громадянського суспільства – не існує.

Ви готові до цього?

Яким способом Ви готові взяти участь в управлінні своїм містом? (можна обрати кілька варіантів)

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

1 thought on “Хто управлятиме нашим містом?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close