Місто

Відбулися громадські слухання щодо об’єднання територіальних громад

Як писав СНБ, 29 липня в актовій залі Старокостянтинівської школи № 1 відбулись громадські слухання щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Проводили слухання: міський голова Микола Мельничук, секретар міської ради Олександр Степанишин, перший заступник голови районної державної адміністрації Олег Борикін та експерт Хмельницького офісу реформ Наталія Рохова.

На слухання прийшло багато жителів міста, в залі фактично не було жодного вільного місця. На початку проводилась реєстрація усіх присутніх, міська рада швидко зробила висновки з минулих громадських слухань, де про таку річ чомусь забули.

Однак, вже стає традицією, що на слуханнях переважну більшість становлять працівники різноманітних служб та організацій підпорядкованих міській раді. Складається враження, що інших мешканців міста міська рада бачити та чути не хоче, адже час проведення громадських слухань завжди призначається у будній день, коли більшість людей на роботі і не має змоги залишити своє робоче місце. А от у служб міської ради, як бачите, така можливість є.

Перед аудиторією виступив міський голова Микола Мельничук. Він коротко розповів про суть процесу добровільного об’єднання територіальних громад та запевнив, що ця реформа покликана наблизити нас до вступу у Євросоюз і проводиться за методикою Євросоюзу. Також, розповів, що лише об’єднані територіальні громади отримають фінансову та економічну допомогу від держави та європейських інституцій і мають перспективу свого розвитку.

“Без проведення такої реформи нас ніхто не жде у Європейському Союзі. Такі реформи були проведені у тих країнах, які нещодавно приєднались до Євросоюзу (Польща, Словаччина, країни Прибалтики, Румунія, Болгарія та інші). Це сприяло залученню інвестицій розвитку економіки і загальному покращенню життя у цих країнах. Тому наша держава повинна також пройти цей шлях”, – зазначив міський голова.

Окремо Микола Степанович зупинився на проблемах поділу територіальних громад між Старокостянтинівською міською радою та Старокостянтинівською районною радою.

Експерт Хмельницького офісу реформ Наталія Рохова у своєму виступі намагалась розповісти про головні завдання, які має вирішити ця реформа – передусім наблизити надання адміністративних послуг до кожного жителя громади, де б він не проживав: у місті чи віддаленому селі, та передати більше повноважень і фінансових ресурсів з центру на місця. Та під час промови зал активно говорив, і практично її не слухав.

У підсумку після кількох питань учасників громадських слухань, було проведено голосування яким одноголосно було прийнято рішення підтримати та погодити пропозицію міського голови Мельничука Миколи Степановича щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад м.Старокостянтинова, сіл Старокостянтинівського та Полонського районів в одну територіальну громаду з центром в м.Старокостянтинів та винести питання на розгляд сесії міської ради.

За матеріалами “Старокостянтинів офіційний“. Фото та відео “Старокостянтинів офіційний”.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close