Місто

Громада відстояла право на зібрання

Мітинг проти порушення прав на зібрання

Громада Старокостянтинова завадила обмеженню конституційних прав на мирні зібрання.

“Про затвердження Положення порядку організації та проведення у м.Старокостянтинові недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру” – такий документ планувалось затвердити виконавчим комітетом міської ради на сьогоднішньому засіданні.

Однак на заваді стала громадськість та політичні партії.

Як з’ясувалося, за цією буденною назвою було приховано, за словами активістів: “Закони 16-го січня в Старокостянтинові”. А саме, міською радою запроваджувалися жорсткі обмеження конституційних прав громадян на мирні зібрання. Так, даним Положенням передбачалося:

1. Проведення масових заходів на території міста лише на підставі отриманого письмового погодження уповноваженого органу.
2. Розміщення інформації про проведення масового заходу у засобах масової інформації, об’єктах зовнішньої реклами, розповсюдження вказаної інформації іншими способами лише за умови отримання письмового погодження уповноваженого органу.
3. Подання письмового повідомлення до уповноваженого органу про проведення масового заходу не пізніше ніж за 10 днів (не враховуючи офіційні святкові дні) до дати проведення запланованого масового заходу.
4. Заборона у місцях проведення масових заходів встановлення малих архітектурних форм (в т.ч. палаток) та об’єктів зовнішньої реклами (в т.ч. будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та ін.).
5. Заборона використання гучномовців та іншої звукопідсилюючої апаратури без спеціального погодження з уповноваженим органом.

Обурені такими зазіханнями на права громадян активісти влаштували мітинг під міською радою, вони вимагали пояснень від керівників міста, однак ні голова міської ради Мельничук М.С., ні заступник Богачук В.В. до громади не вийшли. Тому частина активістів завітала на засідання виконавчого комітету міської ради і там спробувала з’ясувати позицію органу влади щодо даного питання.

В результаті виконавчий комітет різко змінив свою позицію і у повному складі проголосував за повну відміну Положення порядку організації та проведення недержавних масових громадських заходів у м.Старокостянтинові.

https://www.youtube.com/watch?v=HZLW8XOueQs” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

https://www.youtube.com/watch?v=iO8Q6fnTwbc” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Текст звернення учасників мітингу до міського голови:

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”” description=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] Повний текст проекту Положення порядку організації та проведення у м.Старокостянтинові недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру – ознайомитись тут.
[/tagline_box]
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

3 thoughts on “Громада відстояла право на зібрання”

  1. Микола Васильович – молодець!!! Так тримати!!! мельничук – продажна скотина!

    1. Він клоун а не молодець,тимпаче не грамотний,а вас Олександр мені дуже жаль,бо ви напевно ше гірші за нього,якщо не розумієте де піар а де людина показує розум!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close