Місто

Генеральний план чи земельний дерибан?

Нещодавно на офіційному сайті міської ради та в міській газеті з’явилась інформація про підготовку до затвердження на наступній сесії Генерального плану міста Старокостянтинів.

Генеральний план є основним видом містобудівної документації і встановлює згідно законодавства в інтересах населення:

 • напрямки й межі територіального розвитку населеного пункту,
 • розміщення будівельних об’єктів та визначення допустимих видів забудови територій,
 • організацію вулично-дорожньої мережі й дорожнього руху,
 • організацію інженерної підготовки й благоустрою, захисту території від небезпечних природних i техногенних процесів,
 • черговість освоєння території,
 • забезпечує охорону природи та збереження історико-культурної спадщини.

Як бачите, це документ, який містять життєво важливу інформацію про місто, тому з великою приємністю та надією на поліпшення містобудівної ситуації в Старокостянтинові ми розпочали ознайомлення з матеріалами розміщеними на офіційному сайті міської ради.

Проте, чим більше ми читали, тим більше у нас виникало запитань. Так, до прикладу, з’ясувалося, що всі розрахункові дані в генплані станом на 2010 рік, тобто на сьогодні недостовірні, адже за шість років відбулося багато змін.

Аналогічна ж ситуація і з новими назвами вулиць, які в проекті просто не відображені.

Житловий фонд міста теж зупинився в минулому та загубив 9-ти і 5-ти поверхові будинки, що з’явилися в останні роки, а це сотні і тисячі квадратних метрів житлової площі.

З’ясувалося, що в запропонованому до затвердження документі вкрай мало інформації про пам’ятки та історію міста, а це фундамент і серце Старокостянтинова. Проектом генплану передбачається задіяти існуючий туристичний та рекреаційний ресурс в місті та навіть не всі назви об’єктів пам’яток архітектури в тексті написано вірно.

Також на сайті міської ради відсутні усі графічні матеріали до генерального плану та план червоних ліній, які можливо могли б зняти ряд вищенаведених питань.

А от чого спроектовано вдосталь, так це садибної забудови – 208 га землі для 2150 потенційних садибних забудовників. Додайте до цього вже існуючу кількість садибних будинків – 5124, і не уникнете запитання: чи варто так не раціонально використовувати рештки земельних ресурсів міста? Особливо зважаючи, що згідно даних того ж проекту, стан озеленення в місті на 1,9 га менше норми.

Складається враження, що все з чим справно впорались виконавці проекту це розподіл земельних ділянок і буде дуже дивно якщо депутати міської ради підтримають цей проект під час голосування.

Щоб з’ясувати реальну картину щодо проекту генерального плану громадська організація “Старокостянтинів небайдужий” підготувала на направила інформаційний запит до міської ради з проханням надати відповідь чому не враховані ці питання та повідомити повну інформацію щодо генерального плану (усі наявні текстові та графічні матеріали) для більш детального ознайомлення.

Отриману відповідь ми обов’язково опублікуємо, тож слідкуйте на новинами на сайті.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

12 thoughts on “Генеральний план чи земельний дерибан?”

  1. сам генеральный план опубликован уже давно. и он просто фантастический в принципе. обсуждать идеальные мечты с очень расплывчатыми формами финансирования и тем более практической реализацией ? Вы теперь причастны к принятию решений . посмотрим что вы примите.

  2. Константин Вертоградский про це і йде мова в статті, що зібралися затверджувати генплан розроблений за даними ще 2010 року.
   А яким чином я причетний до прийняття рішень не підкажете?

 1. Нічого дивного що депутати підтримають цей план. Земельки хочеться і їм. А її вільної немає, розподілили всю по закону напевно. Залишилась тільки земля МО і основна ставка робиться на її розподіл. Моя особиста точка зору в тому, щоб законно, повторюю законно вирішити питання з МО по землі, знайти зацікавлених інвесторів (як це зробили в К. Подільському, та на території 8 полку в Хмельницькому) почати будівництво і якось вирішити хоча б частково житлове питання учасникам б/дій, які демобілізувались, і у них немає ніяких перспектив отримати житло в міськраді. В кадрових військових ЗСУ така перспектива наразі є. А так буде як завжди, роздадуть і продадуть. А проблема з житлом залишиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.