ВажливоМісто

Чому Старокостянтинів мітингує

Як уже напевно знають наші читачі, 2 грудня в Старокостянтинові пройшов мітинг біля міської ради. Що ж змусило вийти людей і чого вони домагалися?

Старокостянтинів мітингує

Як видно з резолюції мітингу, головною вимогою людей було забезпечити відкритість і прозорість влади. Старокостянтинівців обурювало те, що всі важливі для громади питання в місті вирішуються практично одноосібно і без обговорення з громадою.

Трьома головними причинами, які змусили прийти людей були:

 1. Відновлення завезення до міста львівського сміття;
 2. Намір влади побудувати новий завод без відома громади;
 3. Ігнорування питання встановлення “лежачих поліцейських“.

Під час мітингу були озвучені і інші, не менш важливі проблеми, як, наприклад, екологічні питання, видача не видача земельних ділянок учасникам АТО, розподіл міського бюджету в інтересах чиновників, відповідальність влади.

Ключові тези, про які говорили виступаючі:

Мітингарі перед міською радою

РЕЗОЛЮЦІЯ МІТИНГУ

м.Старокостянтинів      2 грудня 2017 року

Ми, учасники мітингу, мешканці Старокостянтинова висловлюємо своє глибоке обурення тим, що в місті всі важливі рішення приймаються без відома і врахування думки громади. Особливо це стосується рішень, що пов’язаних із впливом на здоров’я і безпеку жителів, а саме:

1. Не зважаючи на те, що:

 • 3200 підписів мешканців, що висловилися проти прийняття сміття Старокостянтиновом;
 • відсутня належно розроблена проектна документація по реконструкції сміттєзвалища;
 • відсутні зрозумілі для громади умови співпраці із потенційним інвестором, що братиме участь у проекті;
 • прийняте рішення сесії про встановлення мораторію на завезення сміття до міста від 2 червня 2017 року;
 • відбулися чисельні акції громади міста з метою не допущення на сміттєзвалище автомобілів із львівським сміттям;
 • зафіксовані факти перешкоджання депутатській діяльності та нападів на активістів, що здійснювались з боку не місцевих осіб спортивної статури (так званих тітушок);
 • написані чисельні заяви в поліцію та звернення особисто до керівника поліції Анатолія Чубенка та начальника слідчого відділу Олександра Зайцева;
 • здійсненні не одноразові звернення до прокурора Старокостянтинова Василя Сліпця;
 • відкриті кримінальні справи по діяльності Старокостянтинівського ККП,

Старокостянтинівський ККП, під керівництвом Володимира Булича, знову відновив завезення львівського сміття до міста. При цьому, ні міським головою Миколою Мельничуком, ні депутатським корпусом вцілому не було вжито належних заходів по забезпеченню належного захисту інтересів жителів Старокостянтинова, що має бути їх основним обов’язком, як наших обранців.

2. 19 жовтня до депутатів Старокостянтиновської міської ради звернулися мешканці другого вокзалу з проханням з’ясувати ситуацію із будівництвом заводу по виробництву олії компанією «Кернел». 1 листопада 2017 року був написаний лист голові ради директорів агрохолдингу «Кернел» Веревському А.М. з проханням роз’яснити ситуацію.

В листі та під час звернення до депутатів було зазначено, що найбільше занепокоєння мешканців мікрорайону «Вокзал 2» викликає той факт, що компанія «Кернел» є власником Кононівського елеватора, підприємства, яке практично з часу відкриття, через відсутність належної системи фільтрації, засипає житлові райони другого вокзалу відходами від свого виробництва (лушпинням кукурудзи) і яке, крім того, не сплатило пайову участь в міський бюджет у розмірі 1 млн. 200 тис.грн.

В той же час, 24 листопада 2017 року сесією міської ради було прийнято рішення про інвентаризацію земельних ділянок для будівництва в подальшому заводу, про що зазначав у своєму виступі міський голова, хоча до цього часу ні чиновники міської ради, ні представники компанії «Кернел» не надали жодної інформації для громади про майбутній завод, про місце і умови його будівництва та про можливу потенційну шкоду здоров’ю жителів, що проживають на навколишній території.

3. 15 травня 2017 року до міської ради було подано петицію на встановлення асфальтованих «лежачих поліцейських» на найнебезпечнішій ділянці дороги Старокостянтинова біля магазину Мурманський, де за інформацією поліції, лише за цей рік, загинуло 6 людей. Петиція набрала необхідну кількість голосів, але до цього часу «лежачі поліцейські» не встановлені! Зважаючи на вищезазначене,

ВИМАГАЄМО:

 1. Припинити завезення львівського сміття до Старокостянтинова;
 2. Припинити будь-яку діяльність, пов’язану із майбутнім будівництвом заводу з виробництва олії компанією «Кернел».
 3. Створити громадську комісію за участю 5-ти представників громади та 5-ти депутатів міської ради у складі: –
 4. Всі подальші дії та рішення щодо приймання львівського сміття та будівництва заводу з виробництва олії приймати лише за умови позитивного письмового рішення комісії.
 5. Терміново розпочати підготовчі роботи і встановити при найперших сприятливих погодних умовах (максимально до 1 травня 2018 року) асфальтовані обмежувачі швидкості «лежачі поліцейські» на пішохідному переході біля магазину «Мурманський» та інших аварійно небезпечних ділянках доріг в місті.
 6. Винести дану резолюцію на затвердження позачергової сесії міської ради, засідання якої скликати 15 грудня 2017 року.

У разі, якщо наші вимоги не буде почуто і виконано, ми залишаємо за собою право, згідно з чинним законодавством України, домагатися відкликання міського голови та переобрання міської ради.

Нагадаємо, наприкінці мітингу люди обурені тим, що міський голова, не зважаючи на прийомний день і попередньо написане йому запрошення, не вийшов до громади, перекрили трасу Київ-Чернівці.

Перекрита дорога

Ви також можете переглянути відеозапис виступів на мітингу:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

96 thoughts on “Чому Старокостянтинів мітингує”

 1. Ага, не дотягнуло фото. Дописи вам не подобаються. Працювати вас ,та щей за кордон ,по 12 годин ,в морозіловці,то ви б не воювали б з мером. А ще просили б ,щоб будували в нас заводи ,і щоб працювати дома. Сергію ,а твій батько на ,,Металісті,, працював,що в кабінеті, в закритому цеху ,був зварювальником ,не колотив людьми. Що тоді вредності не було. Зупинись, . Людям потрібні робочі місця ,потрібна робота.

  1. Я слухала і бачила.Ще вчора написала ,то видалили. Проти чого ти піднімаєш народ? Давай я тебе завезу в Польшу ,повкалуєш одну зміну і тоді проводь мітинги. Ви воюєте проти самих себе.

  2. Краще покажіть де в Польщі так заводи будують, сміття вивозять і лежачі поліцейські встановлюють. А краще завезіть туди мера, нехай повчиться.

  3. За кордон для них це круто Їх молодих на схід на нулівку Щоб не колотили людьми А то у рупор кричати вони мастаки А головне красуватись в інеті З них ні один там не був

  4. Шановна,мій брат був в АТО,рік,молодий хлопець і теж був на мітингу біля міської ради,бо поки ви тут шикуєте і прикриваєте корупціонера-мера,вони там не знати за що гинуть.І не те,що в країні,навіть в рідному місті життя на краще не змінюється!!! Тому,Сергію,я вам дякую,що є такі люди,які не вдома за столами обурюються,що живемо погано,а намагаються це змінити. Але що вам розуміти?сусідка мера. Теж з його котла щось перепадає.Тому вам при ньому дуже добре живеться!

  5. Олена Шевчук По вашему нулівка це якийсь штрафбат для тих, хто колотить людьми, хто кричати мастак і красуватись любить в інеті? Гарної ви думки про наших захісників. Доречі там був військовий з ато, голова спілки ветеранів, яких мер послав, тільки не на нульову, а в інше місце, що від вас то саме.

  6. Сергій Зінченко Я шановний знаю .що таке нулівка І своїх захисників поважаю і молюсь за них Але тих наших депутатів там ніхто не був Бо вони поховались Одного разу я спілкувалась з одним То кивав мені на всіх інших .а сам ховався від повістки

  7. Аня Криворук Я не шикую Я чим можу допомагаю нашим захисникам І мій син .справжній захисник пройшов увесь Донбас А ті люди .які тільки колотять у нашому місці у цьому житті точно нічого не зробили .особливо депутати

  8. Зараз поки що вони від людей ховаються, а не від повісток. Кожен по різному стає на захист людей. Хто в ато, хто в місті. Ворогів вистачає. Люди однаково, що там, що тут страждають. А свій мучитель, гірший, за сепаратиста.

 2. Є у місті заводи ідіть працюйте, еко чистий новий акомуляторний, молочний, цукровий. Ще більше стоять продані, занедбані. Металіст, мясокомбінат, та інші… Хто вас просить іхати до Польши, працюйте в місті. Хто хоче той заробить, а проживати навколо сміття викидів еко заводів задумайтесь тут ваші близькі діти

  1. А що ,хороша ідея,ви хочете жити в еко зоні ,будь ласка ,переїжайте ,он села далекі від міста ,живіть. Назвіть хоча б одне місто , одну країну ,де немає заводів ,де немає викидів.

  2. Пенсійний вік сидіть получайте пенсію ніхто нікого не вчить, за малу пенсію дякуйте владі.Я і тут працюю мені іхати не потрібно діти не голоді дякувати Богу. Вам мало в пенсійному віці хай молодь працює. Я живу за містом, поставте на ноги те що занедбали, то стройте нове.

  3. Дуже часто чути від наших чиновників і таких як Євгенія Богачук “ми будували”, що такого Ви збудували за 15 років у владі – власний бізнес?

  4. Евгения Богачук ну чому не беруть? Дуже навіть беруть.На той же акумуляторний))Хтось он тут каже,що зарплати нівроку.То ідіть працюйте))Тим більш”тєкучка” там є.
   Але ж в Польшу їздите)

  5. Людмила Каміла ой,хто там будував?))Будували студенти та солдати,а всі інші просто жили в той час.Але ж “ми будували”,”страну поднимали”..

  6. Tat’yana Larina трохи не погоджусь, покоління моєї матері і Євгенію Богачук пам”ятаю, вони на заводі в чотири зміни пахали, ніякого розслабону там небуло, в мене мати крановщицею була, а потім майстром транспортого цеху, то я всіх такелажників знаю, та ждається що хто кого на заводі не знав, навіть серед дітей, був малий то як рідні були, тай взагалі, заводські завжди як сімя були

 3. Я за розвиток міста, але не ми це відчуємо. А що до Польщі по 12 годин робити, в Старконі за цей час заробете не менше, булоб бажання та здоровя. Я за місто за його розвиток, але щоб було добре людяи та чиновникам, робіть для людей не забувайте про себе і все у всіх буде добре, а не тільки про себе. Будьте усі здорові адже всі ми люди!

  1. Як може розвиватися місто без виробництва. От я працювала в Польші ,на фреші , поруч з цим заводом ,завод електроніки, поруч з цими заводами житлові будинки ,і все добре. Ви молоді контролюйте процес ,санітарні норми,але не вставляйте палки в колеса. Колись ,ви згадаєте мене, як Худий Сергій ,до ,,кормушки,, дійде ,чи буде він мітинги проводити. Буде мати собі тихе життя і ,,бабосики,,рахувати.

  2. Да будуйте, але дбати потрібно і за людей, ви по добрій волі поіхали працювати від дітей онуків. А на свалку поідьте подивіться вдихніть повітря яке вдихають мешканці Польових вулиць, Коротченка, Уріцкого, Щорса. Коли два роки тому горіла свалка усі забули як довго тушили як там було весело людям на тих самих вулицях. Я вам про це. Я за розвиток.

  3. Я в Польші працювала на заводі ,по переработці сміття ,це було ,правда давненько, але я бачила ці заводи зсередини. Біля них немає ні запаху ні сміття. А поїхала я працювати не від дітей і онуків ,а щоб бути ближче до них. Вони живуть в Німеччині. А в Німеччині ,які ці заводи , там взагалі чистота і порядок. Да , потрібно контролювати владу ,але якось може по іншому ,ви молоді думайте

  4. Евгения Богачук Що конкретно вам не подобається? Які засоби контролю влади ви пропонуєте? Що не так було зроблено. Як саме по іншому? Яким чином був порушений закон?
   Ви пишите : “Колись ,ви згадаєте мене, як Худий Сергій ,до ,,кормушки,, дійде ,чи буде він мітинги проводити. Буде мати собі тихе життя і ,,бабосики,,рахувати.””
   Здається це ви порушуєте закон. Це наклеп, безпідставне звинувачення.
   Може якось по іншому треба відстоювати честь мера? Впевнений, у вас є обгрунтовані докази його невинності.

  5. Евгения Богачук, а ви не колись, а влітку згадаєте Сергія Худого, в жару 30 градусів, коли те сміття, що понавозили його гори, буде пахнути в місті, за вітерцем.

  6. Евгения Богачук Я не маю Вашого досвіду праці за кордоном, але бачила цих країн не менше Вашого. І в усіх цих країнах сміттєпереробні заводи працюють з сортованим сміттям. Може, варто почати з цього, а не смішити люд ящиками під ККП? А щодо Сергія – якби було більше таких людей, то б і у нашому місті було б більше правди і порядку. А щодо акумуляторного – сумніваюсь, що ви хотіли б, щоб ваші діти чи онуки там працювали, от чомусь мені так здається.

 4. Евгения Богачук спочатку мені здавалося, що я зможу Вам пояснити, що основна причина мітингу не завод, про який Ви пишете, а закритість міської влади. Дивно було, що Ви цього не помічаєте, хоча про про це написано в статті і саме про це говорили люди на мітингу.
  Але після Ваших слів “Колись ,ви згадаєте мене, як Худий Сергій ,до ,,кормушки,, дійде ,чи буде він мітинги проводити. Буде мати собі тихе життя і ,,бабосики,,рахувати.”, я зрозумів, що насправді Вас хвилює, і це не завод, і це не робочі місця, так виглядає, що Вас хвилює, як Ви кажете “кормушка” і страх, що у когось її відберуть.

  1. А ,що не правда. Ви всі лізите до влади ,в депутати. А потім репетуєте, а все без толку. Дайте відповідь що ви зробили для дюдей, в нашому місті. Нічого. Кому ви допомогли ,що зробили для воїнів ,я знаю ,що нічого. Все тільки ,,бла,бла,, і все. Побудуйте ,дайте роботу людям. От ,не буду ,незивати,фамілію, підприємець в нашому місті ,він дає роботу, плотить податки, я б зрозуміла його, як би він ,піднімав якісь питання , а ви ,що зробили ви?

  2. Евгения Богачук 1. Я не маю бажання розповідати Вам що я зробив. Але якщо маєте велику цікавість, частину інформації про мою роботу можете знайти на сайті starkonnb.info
   2. Це взагалі ніякого стосунку до теми немає до теми мітингу, тому не намагайтесь перевести розмову в інше русло.

 5. До речі, вчора, ще до обіду, мене відвідали працівники поліції. Були ввічливі і тактовні. Цікавились хто організував мітинг, з якої метою, хто кидав кульки з сміттям під міську раду і хто перекривав дорогу. А ще напередодні телефонували з СБУ.
  Таки можуть оперативно працювати, як захочуть.

 6. 2 Вокзал бориця з заводами шоб їх не строїли а тішо построяні їм заважають! То чому половина жителів працює на Акумуляторному і комбікорвомому хай ігнорують і не йдуть туди працювати а ходять за 2500 на роботу !

  1. Евгения Богачук То правильно вони нехтят працювати за копійки і йдуть на ці заводи то хай не протестують! Проти того шо мають! Требуло лягати хребтами а не зараз шось міняти! А в олійний завод вкладають 130 млн євро то за 1 мільйон куплят весь посьолок!

 7. В місті 35 тисяч жителів, а від сили 35 придурків портять імідж і інвестиційну привабливість міста. Ідіть щось робіть, платіть податки і таким чином на ділі допоможете місту. А діти з міста втікають не по причині екології, а тому що в місті не має що робити, хіба що на ваші рожі тупі дивитися. Окремо жителям другого вокзалу. А ви що не знали що будуєтесь чи купуєте житло в промисловій зоні ??? Чи можливо вам ще забагнеться щоб колії від вас перенесли десь скажімо в Миролюбне ? PS. Ніякого відношення не маю ні до мера, ні до елеватора з заводом разом, тим більше до сміття. Просто набридли от такі горе-активісти і соромно за місто. А скоріш за все це просто чиєсь замовлення.

  1. Олександр, тут діло не в мешканцях вищевказаних, а в депутатах, які хочуть на цьому попіаритись, голову людям морочать, скоро ж вибори!
   А може крохи від грошей Курченка таки долетіли до Старокостянтинова, совпадение?,- не думаю!) Було б смішно, якщо б не було так сумно…)

  2. Сильно написав, доречі фура з сміттям в Миролюбному розвантажилася))) але ж потрібно розвиватися а ці горе активісти заважають.

  3. Вражає рівень вашого спілкування, отак взяли та й обізвали людей, що вийшли висловити свої проблеми міській владі та хотіли бути почутими. Інвестиційну привабливість міст та держави уже давно та безнадійно зіпсувала влада, а мешканці будь-якої високорозвинутої країни світу так само виходять на мітинги і влада їх чує і це ніяк не впливає на економіку, тому будь-яке збудоване підприємство не повинно впливати (або мінімально впливати) на життя людей. При цьому, що люди, які вийшли на мітинг не були проти будівництва олієекстраційного заводу взагалі, а хотіли щоб дане виробництво було розміщене подалі від людських осель та дитячих закладів, враховуючи, що виробничих ділянок у місті вистачає (наприклад територія недобудованого м’ясокомбінату). А ображати небайдужих людей може тільки справжній прид…м, яким ви себе й показали. Також людей хвилювало і багато інших проблем у місті: вивіз львівського сміття (проблему якого вирішили і яке вивозиться на полігони в Львівській області), виділення землі ветеранам АТО, безпека на дорогах міста тощо, а основне байдужість міської влади. Вам соромно за місто? Не смішіть, ви з тих, хто кричить не розхитуйте човен бо путін нападе, але можу вас запевнити він вже давно напав і побратими не дадуть збрехати. А з такою владою та її підтримкою у вигляді вас та вам подібним, ніякого путіна не потрібно, самі розграбуєте та розвалите країну. Але ми не дамо, не дозволимо! Запам’ятайте раз і назавжди, або влада буде працювати на громадян або ми її винесемо не дивлячись ні на які коментарі ось-таких горе-захисників.

 8. Я думаю, що якби влада хотіла, то побудувала цей сміттєперероблюючий завод. Але у розумно підібраному місці. Це б збільшило робочі місця. Зробити для людей гідну заробітню плату. Була б така змога, повернувся в своє рідне місто та пішов на цю роботу. І ніхто б з міста не виїжджав. Практика багатьох країн говорить про свою перспективу розвитку на якийсь відсоток економіку як міста, так і України загалом.

 9. Писаки, де мозги ваші????мова йде про фільтри на заводах і здоров’я мешканців, які не можуть вийти на свій захист)))) Будуть хворіти і на кухні тихенько жалітися. А Пані Богачук, краще знати, хто розікрав те, що вона будувала!!!

  1. Так це не писаки.Жополизи ботовські.Які коментують тут на вказівки мера. А мудрик потім в кабінеті у себе підкреслює і виправляє де, що не так. Мудрику привіт! Передай дяді колі, що Свободу не спинити!

  2. Послухайте ,я нікого не озбзиваю і нікому нічого не лижу. Кожна людина має право виражати свою думку. Да ,ми будували ,працювали ,знали ,що потрібно працювати. А зараз , хто що хоче то і робить. Так звана демократія. Наклепи ,брехня, супроводжує наших горе активістів. Жах ,один жах.

  3. Ви знаєте ,я не хочу нікого називати чи обзивати. Але ваші фантазії ,по поводу всяких там ,хто спить ,хто лиже ,всякі такі брудні інтриги ,часами читаєш диву даєшся. Ну ,звідки ви можете знати ,хто з ким спить. Ви що ходите свічки тримаєте. Або хто що сказав ,чи купив ,чи зробив. Якщо ви патріоти свого краю, то не лізьте до когось під одіяло, чи ще там якісь всякі фокуси. Боріться за справедливість ,шукайте ,якісь компроміси. Ну ,не треба нам тих суперечок. Країна і так горить.

  4. Евгения Богачук чиї ваші фантазії? Покажіть мені хоч одну статтю де я про таке писав. Те ж саме щодо наклепів і брехні активістів, раз ви говорите що активісти такі негідники, то назвіть хто зводив наклепи і де говорив не правду. Чи це так, до слова, Ви сказали?

  5. Сергій Пікуля Сергію .ти особисто не пишеш Але пишуть інші .які знають все про всіх А особливо ті у яких рильця у пуху .конкретному У яких близькі вилетіли з роботи за хабарі

  6. Евгения Богачук я так і думав, що Вам нічого буде сказати. А ми, на відміну від Вас, говоримо хто обманює і які злочини здійснює.
   Щодо необхідності об’єднання громади – повністю з Вами згоден. І готовий до зустрічі з Вами, з владою, та всіма хто бажає разом працювати на місто.

  7. Сергію ,доброго ранку. Ти ,знаєш , в мене є що сказати і я можу назвати факти. Але я не буду цього робити. Я взагалі ,більше нічого писати не буду. Ну ,дуже вже ,,буйно,, реагують на мої слова. Навіть номер телефона найшли і позвонили. Всім гарного дня ,гарного настрою. Я вас всіх люблю..

  8. Євгеній Сімоненко якщо тебе ображає якийсь коментар, напиши про це. Якщо я не відреагую – тоді будеш звинувачувати мене у вибірковості.

  9. Євгеній Сімоненко Не маю бажання когось ображати. Називаю речі своїми іменами. Якщо вам особисто не подобаються ті речі які я пишу, мене мало обходить ваше невдоволення. Чи може ви ще ображаетесь за правду про земельку під кафе шоколад? Так я і зараз можу точно вам сказати, що вона набута майже по такій шахрайській схемі, як зараз прокручують два молодих депутати в парку під гаражі. Саме тоді депутат Прокін пролобіював виділення земельної ділянки для своєї дружини 10 соток під індивідуальне житлове будівництво для уникнення проведення аукціону, якщо б це була ділянка під комерційне використання. Місто недоотримало мінімум 20тис у.о або 1млн. грн. Отак стають успішними підприємцями,які наближені до влади.Ситуація про гаражі по 100 кв.м,якою тут обурюються на фоні цього факту просто пилинка.

  10. Євгеній Сімоненко Так просто минулий раз коли я писав про цей факти то ви обурувалися, що ви лише партнери.Розумію, що інколи в бізнесі партнерів не вибирають, але всеж таки.

  11. Так це не писаки.Жополизи ботовські.Які коментують тут на вказівки мера. А мудрик потім в кабінеті у себе підкреслює і виправляє де, що не так. Мудрику привіт! Передай дяді колі, що Свободу не спинити!

  1. Светлана Онофрийчук )))Мудрик був метросексуал, завжди , як огурчик, і в райкомі партіі відповідав за “культуру”. А в 9 школі, мачо)))))улюбленець жінок!!!!

 10. Недавно…к “нам” переехал на ПМЖ один киевлянин,,,,Очень его поразил СТАРКОН…..,очень….,ОН столкнулся с нашими “чинушами”…. и местными бюрократами ,а ЦАРЬ наш МЫКОЛА вообще….Убил…!Такого в КИЕВЕ он не встречал…””КАК Вы тут живете”???МОРДОР….Нет слов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.