Місто

Чи може бути Старокостянтинів туристично привабливим і що для цього потрібно зробити?

Як відомо усім, хто слідкує за нашими публікаціями, влітку цього року в Старокостянтинові реалізовувався проект під назвою «Чим живуть Замки».

Такого роду проект був абсолютно новим, проте досить хорошим досвідом для нашого міста. Він ще раз привернув увагу як туристів, так і жителів Старокостянтинова до нашої архітектурної пам’ятки – Замку князів Острозьких.

Про фестиваль, конкурс відеороликів, квести, виставки, інформаційний банер ми багато розповідали на сторінках спільноти у Фейсбук. А сьогодні поговоримо про туризм.

Щоб дізнатися детальніше, що мешканці міста думають про Замок і розвиток туризму у Старокостянтинові ми провели опитування з результатами якого хочемо ознайомити наших читачів.

В опитуванні взяли участь 102 людини різного віку, найбільш активною була молодь до 20 років (35,3%) та від 21 до 35 років (28,4%), переважно жіночої статті (63,7%).

Вік мешканців

Серед опитуваних найбільший відсоток належав студентам та школярам (32,4%), також брали участь робітники (16,7%), службовці (12,7%), приватні підприємці (9,8%), керівники, пенсіонери, працівники ЗСУ та люди, які тимчасово не працюють.

Що варто показати людині, яка вперше відвідала Старокостянтинів? Згідно з результатами опитування 93,1% мешканців вказали Замок князів Острозьких архітектурним та історичним об’єктом, який асоціюється у них з візитівкою Старокостянтинова.

Оборонна вежа та Домініканський костел зайняли друге місце – 36,3%. Третє місце посів Млин – 16,7%. За Андріївську церкву проголосували 6,9%, а за Костел – 4,9%.

Архітектурні об'єкти Старокостянтинова

Варто зазначити, що 90,2% учасників опитування вказали на те, що їм цікава інформація про наш замок, його історію, сучасний стан та використання. Статистика досить позитивна і говорить про небайдужість Старокостянтинівців.

Інформація про Замок князів Острозьких

Більшість з них, згідно з опитуванням, отримує таку інформацію з інтернету – 50%. Також про замок розповідають у школах, 31,4% дізналися саме звідти. Іншими джерелами служать: місцева газета, телебачення, історичні джерела, розповіді екскурсоводів, та історії батьків.

Історія Замку князів Острозьких

Проте, значна частина опитуваних досить рідко відвідує сам замок – 81,4% опитаних бувають раз на рік або взагалі не бувають. Можливо, якби на його території відбувалося більше дійств, які приваблювали б як туристів, так і мешканців, замок би користувався більшою популярністю.

Відвідування Замку Острозьких

Як зазначили самі жителі, учасники опитування, їм би було цікаво відвідувати такі заходи на території Замку Острозьких як: фестивалі – 71,6%, кіно під відкритим небом – 45,1%, квест-кімнати – 40,2%, ярмарки – 39,2%, конференції – 11,8% та ін.

Заходи на території Замку Острозьких

Тому, підсумовуючи, слід зауважити, що наше місто є досить цікавим та привабливим своєю історичною спадщиною для його мешканців та гостей. Варто лише не бути пасивними та сприяти популяризації наших архітектурних та історичних пам’яток.

Хто ж передусім має вживати заходи щодо збереження історико-культурної спадщини міста? 52% опитаних вважають, що це має бути міська рада, 20,6% вважає, що це повинна робити держава і рівно стільки ж (20,6%) – що громада міста.

Збереження історико культурної спадщини міста

Безумовно, наше місто є досить привабливим не лише для істориків, але й для звичайних туристів. На питання «Чи вважаєте Ви наше місто історично/туристично привабливим?» 73.5% відповіли позитивно, 7,8% негативно, а решта не визначились з відповіддю.

Туристично привабливий Старокостянтинів

На питання як покращити привабливість Замку, учасники надали багато пропозицій, публікуємо деякі з них:

Було б дуже класно зробити це місце не тільки екскурсійним, а й для підлітків. Наприклад якісь цікаві ігри та кімнати, які були б цікаві підліткам!!!

Забрати територію пилорами від вежі, зробити перехід по березі річки від замка до вежі.

А Ви як вважаєте, чи може бути Старокостянтинів туристично привабливим і що для цього потрібно зробити?

Ольга Волинець
Автор тексту: Ольга Волинець, поетеса, закінчила Національний університет «Острозька академія».

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.