Місто

Бути чи не бути “лежачим поліцейським” в Старокостянтинові?

Пригадуєте, в травні місяці в Старокостянтинові стартував збір підписів під петицією про встановлення “лежачих поліцейських” по обидві сторони пішохідного переходу, що знаходиться на аварійно небезпечному перехресті вулиць Острозького та Черняховського (біля маг.Мурманський).

Тоді цю петицію підтримали 103 старокостянтинівця.

На сторінках сайту ми публікували відповідь міської ради з приводу розгляду даного питання.

У відповіді, підписаній першим заступником міського голови В.Богачуком, зазначалося, що “На розгляд 20-ї сесії міської ради виносився проект рішення «Про затвердження Програми підвищення безпеки дорожнього руху в м. Старокостянтинів на 2017-2019 роки» але дане питання було зняте з розгляду на доопрацювання. Підготовлений проект рішення з даного питання буде винесено на розгляд міської ради.”.

6 жовтня завершилась 22-га сесія міської ради, та, як уже напевно здогадалися наші читачі, питання встановлення обмежувачів швидкості руху не розглядалося.

Видно “забули” міські чиновники про ініціативу громади, чи ситуація із безпекою дорожнього руху не на стільки важлива?

Дійсно, коли на початку жовтня, Управління захисту економіки в Хмельницькій області затримує одного з чиновників міста із хабарем за виділення земельної ділянки, хіба ж тут до безпеки громадян.

А в цей час поліція повідомляє, що всі смертельні ДТП у 2017 році сталися саме на даній ділянці дороги.

Ще в серпні ми спробували якось зрушити з місця вирішення цього питання та направили до поліції лист із проханням про встановлення обмежувачів руху.

На що отримали доволі цікаву відповідь у якій зазначається:

пристрої для примусового зупинення траспортних засобів неможливо встановити, так як дорога являється магістальною державного значення.

Де у нас посеред Старокостянтинова взялася магісталь державного значення і згідно яких нормативних актів на ній не можна встановлювати обмежувачі швидкості руху – поліція не зазначає.

При цьому, що найцікавіше, у тому ж листі зазначено, що відділ поліції 07.08.2017р. ініціював перед головою міської ради Миколою Мельничуком питання встановлення пристроїв для примусового зупинення транспортних засобів на цій же вулиці.

Ось так у нас в Старокостянтинові неможливе стає можливим.

Може наступного разу такі чудеса докотяться і до міської ради, як думаєте?

відповідь поліції

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

43 thoughts on “Бути чи не бути “лежачим поліцейським” в Старокостянтинові?”

 1. Не ,ну если б САМ попал или дети его, то и светофоры были бы,и полицейские лежали. И стояли. А так– ему и иже с ним и нафиг чужие жизни не нужны. Хотя– взял бы свою любимую камеру,обскакал бы этот участок дороги,поснимал,помог бы выровнять ” лежачего”, телевиденье пригласил бы. Наше мисто написало бы хвалебную статью.. Неее, кочевряжется, недоросль, прости господи

 2. Дана ділянки дороги дійсно є не просто дорогою. Це дорога Т2324 – автомобільний шлях територіального значення https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85_%D0%A2_2324.

  Я вже не раз висловлювався щодо цього питання у группі. Але хочу і цього разу написати, що вважаю, що пішохідний перехід біля Мурманського перш за все абсолютно неправильно влаштований. Пішоходів, що стоять біля дерев, не видно навіть при найменшій швидкості. Були коментарі під попередніми постами щодо того, що порушені правила щодо облаштування пішоходного переходу, так як дерева знаходяться надто близько до проїжджої частини. Зараз проживаю у Вінниці де концентрація лежачих поліцейських висока. Більшу концетрацію лежачих поліцейських я бачив лише у Каневі. Так от не раз спостерігав, що автомобілі які рухаються з надто високою швидкістю абсолютно не реагують на лежачі поліцейські. Є категорія водіїв чи їх станів, яким байдуже як вони їдуть і до чого це може призвести (море по коліна сьогодні чи завжди).

  На мою думку, у цьому місці потрібно подбати першочергово про збільшення оглядовості для пішоходів місця переходу та їх видимості вдень та вночі: вирізати дерева перед переходом, покращити та підтримувати розмітку “зебра” (використовуючи спеціальну світловідбивну фарбу чи інші світловідбивні матеріали, що пвикористовуються для нанесененя розміток), зробити направлене оствілення саме пішоходного переходу. До речі, підсвічування пішоходного переходу дуже дієва річ. Безпосередньо над пішоходним переходом вішається ліхтар білого чи червоного кольору, що направляє світло безпосередньо на розмітку пішохідного переходу “зебра”. Зі свого досвіду водія можу твердо сказати, що в нічний час – це найкращий спосіб виділити пішохода на пішохідному переході (такий технічний захід має велике розповсюдження у Вінницькій області).

 3. До речі, комусь відомо чи прописана відповідальність влади за ігнорування розгляду петицій, що набрали відповідну кількість голосів?

 4. Для пішоходів краще було б встановити, так як у раніше згаданій Вінниці, декілька пішоходних світлофорів за вимогою. І не тільки у цьому місці а і біля старого універмагу, базару, шкіл що знаходяться біля центральних доріг міста.

 5. Я все таки решила написать свое мнение, на этот важный вопрос, и не только о переходе у Мурманского магазина. А куда канули ранее установленые светофоры? По мне, так это гораздо удобнее для двух сторон, пешеходы и автомобилисты. И при том что сейчас это можно сделать по временное переключение. Почему разговор идёт о лежачих полицейских, если существую светофоры!!!

  1. Завданням петиції було оперативно вирішити питання, адже багато смертельних випадків.
   Асфальтований обмежувач швидкості це дешево і швидко. Після його встановлення можна думати і про світлофори і про освітлення, а потім зняти при потребі.
   Бо якщо написати за світлофори одразу, відповідь міської ради буде одна – в бюджеті немає грошей.

  2. Да этот вопрос не так и уж дорого стоит, так как раньше светофоры были, т.е. подводки есть. Отговорки всегда найдутся. И по-моему вообще было глупостью убирать уже установленные светофоры. И если хорошо подумать, так в районе школы #2, я имею ввиду “штаб” тоже был лежачий полицейский и что? Кто это все решает, деньги уже ушли? Вот это тоже интересно?

  3. А а, как всегда срок годности. А асфальтовый, да и установленный, я сама была свидетелем, не останавливает очень многих

 6. на власному прикладі переконався– останіх місяці 2-3 стараюсь пояснити пішоходам, які переходять проїжджу часитну у невстановленому місці, хоча пішохідний перехід знаходиться на відстані 10-20 метрів, на зауваження якщо відповідають то зазвичай матом, особливо дико це звучить від курв( так саме від курв не від жінок чи дівчат) які під руку ведуть дитину.
  щодо водіїв не сперечаюсь хамске відношення не лише до пішоходів, а і до інших водіїв, однак ця проблема також такими заходами не вирішуються.
  компенсатор швидкості не стпне на заваді їздоку якому начхати на авто, це видно навіть з того з якою швидкістю їздять по наших розбитих дорогах.

  1. зважаючи на остані настрої і методи досягнення мети в нашій країні…. тре збиратись по чол 300–400 лвити но дорозі таких уродів і пи***дячити, а потім хай шукають винних.
   а якщо серйозно то портібно змінювати світогляд людей і змалечку вчити культурі у всіх сферах жи тття…бо в нас як всіхочуть щоб всі дотримувались правил і норм, але тре шоб буз корєш який порішає якшо шо.
   хоча перший варіант мені більш до вподоби тому що — людину з села можна забрати, а село з людини дуже важко (не маю бажання якось образити наше село просто вираз є такий) під селом розуміємо бидлуватість, нігілізм, ідіотизм та інші нехороші якості людей.
   і крім того як писав митець:
   “Сказати вам по правдi, не люблю я
   Тих блядських теревенiв, бо не вiрю
   У силу слова я, а вiрю в силу пiздюлєй.”*Лесь Подерв’янський

  2. Кажете хочете вилікувати хворобу? Бо я щось бажання не помітив.
   Говорити і думати багато можна, але потрібно і щось робити врешті-решт.
   Коли розпочнете побиття?

  3. вже почав. тільки почав з себе (ну звичайно бити себе це повний маразм, просто став культурніше їздити) та з родичів, друзів та знайомих, кому просто сказав кому і пвдатильника дав. до інших руки не доходять.
   на мою думку це справа державних органів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
   я не критикую та не проти всіляких добрих починань, лише вміру своєї можливості показую і підказую, що дану проблему потрібно вирішувати в корнені.

  4. Роман Ніколайчук починати з себе це правильно, повністю згоден. Тільки один момент хочу зауважити: це не чиясь справа, ніяких органів чи організацій, це НАША справа. І якщо ми її не зробимо – все так і залишиться як було.
   Нам немає на кого надіятись, лише власними силами. Так, проблему краще вирішувати в корені, тільки чи є можливості для цього у Вас чи у мене?
   Тому, як на мене, тут потрібно дві речі:
   1. Робити те що в наших силах, вже, не чекати ніяких органів та організацій.
   2. Гуртуватись, збирати однодумців, щоб мати більше сил і могти вирішувати більші проблеми.

  5. не погоджусь з: “це не чиясь справа, ніяких органів чи організацій, це НАША справа”. якщо відповідні органи не виконують свої функції та обовязки їх можна і потрібно змушувати до їх виконання–це реально. і приклад одних буде наукою для інших.
   однак для цього портібно мати в команді кваліфікованого та непересічного юриста (краще ідейного) і ось тут виникає сама більша закавирка–ідейних незнайдеш днем з вогнем(як не як юристи мають відмінний світогляд),зазвичай в таких юристів немає часу на подібні авантюри, або немає бажання працювати задарма, а в, так званих, активістів зазвичай не вистачає коштів на таких спеціалістів.

  6. Роман Ніколайчук Погоджуюсь, саме про це я і говорив. Наша справа – тобто ми маємо реагувати на такі речі і змушувати працювати відповідні органи.
   З юристами дійсно важко, але при гарному бажанні їх можна знайти, навіть безоплатно. Кажу це з власного досвіду.
   А чому активісти – так звані?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.