Місто

Батьків школярів просять доплачувати по 4 грн. за обід (опитування)

За обід кожної дитини, що навчається у початкових класах, просять доплачувати по 4 грн., про це нам повідомляють батьки з кількох шкіл Старокостянтинова.

Як кажуть батьки, частина з них готова доплачувати додаткові кошти, а частина не розуміє такої потреби. Телефонували зі школи і до нашої сім’ї, повідомили, що необхідно додатково здати 80 грн. на місяць у зв’язку із збільшенням вартості харчування.

харчування початкових класів
Так виглядала сьогоднішня порція
Сьогодні ми спробували розібратись чому виникло це питання та звідки взялася така ініціатива. Для цього ми звернулися до керівника міського управління освіти Анатолія Пасічника.

СНБ: Анатолію Панасовичу, за нашою інформацією, нещодавно управління освіти запропонувало керівникам навчальних закладів підняти перед батьками питання доплати за обід у розмірі 4 грн.

Пасічник А.П.: Дійсно така ініціатива виносилась на обговорення. Пов’язана вона з тим, що напередодні до мене звернувся приватний підприємець Крупка М.П., який обслуговує дві найбільших школи міста (гімназію та школу №1) та надав розрахунки, згідно яких збільшення вартості енергоносіїв та продуктів практично унеможливлює його діяльність.

– Але ж у нас в місті діє програма дитячого харчування, згідно якої для учнів 1-4 класів проводиться повне відшкодування вартості обідів за рахунок міського бюджету.

– Така програма існує, але нею передбачено лише 11 грн. за один обід. Бюджет міста приймався до нового року, а підняття вартості відбулося десь в січні місяці, ми не передбачали такого підвищення.

Тепер ми вивчили ситуацію по інших містах, в Славуті, наприклад, вже три роки за обід учнів початкових класів 60% платять батьки, а 40% міська рада. У нас два роки назад також хотіли запровадити 50% на 50%, але було прийняте рішення про повне відшкодування.

– Чому ж тоді зараз просять кошти у батьків?

– Нашим завданням було зберегти якість харчування. Оскільки відбулося підняття вартості харчування, а міською радою не було передбачено цих коштів, було прийняте рішення провести збори і звернутись з проханням про додаткову оплату у 4 грн. до батьків, що таке на сьогодні 4 грн.?

– А чому не звернулися з цим питанням до міської ради?

– Так і було зроблено, ми зібрали в міського голови всіх директорів шкіл і пояснили ситуацію. Було запропоновано протягом цього тижня провести по школах батьківські збори і запитати їхню думку і враження, що вони скажуть з цього приводу (тобто чи згодні вони доплачувати за харчування – примітка СНБ).

В наступний понеділок (12 лютого) буде повторне зібрання в міського голови на якому директори шкіл мають озвучити думки і пропозиції від батьківських комітетів. Лише тоді буде прийняте остаточне рішення: чи додаткове фінансування харчування здійснюватимуть батьки, чи міська рада.

***

А що скажуть наші читачі: чи погоджуєтесь Ви доплачувати 4 грн. за дитяче харчування у початкових класах?

Чи погоджуєтесь Ви доплачувати 4 грн. за дитяче харчування у початкових класах?

 • Ні, не погоджуюсь (68%, 105 Голосів)
 • Так, погоджуюсь (19%, 30 Голосів)
 • Мої діти навчаються у старших класах, або не вчаться в школі (11%, 17 Голосів)
 • Байдуже (1%, 2 Голосів)

Проголосувало: 154

Loading ... Loading ...

Нагадуємо, минулого року міський голова Хмельницького не продовжив контракт директорам шкіл, в яких збирали батьківські внески.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

119 thoughts on “Батьків школярів просять доплачувати по 4 грн. за обід (опитування)”

  1. Зайдіть в 4 ту школу і подивіться…як можна.І смачно і сито,там де не крадуть…там вистачає.І завжди свіженьке.Продукти всюди однакові,але залежить від повара і контролю…

  2. Євгене, без образ. Для початку вивчіть НОРМИ
   харчування у загальноосвітніх навчальних закладах для одноразового харчування учнів, а потім запитуйте чи можна приготувати їжу за 11 грн. Якщо Ви робите накрутку в своїй “Шоколадці” 30% це не означає, що для харчувння дітей в загальноосвітніх закладах треба теж саме робити. Тільки не розказуйте, що я висосав ту накрутку з пальця. Я не зависливий і мені всеодно, як Ви зараобляєте і чим але не розказуйте, що вам скрутно заробляти в нинішніх умовах оподаткування і при цьому будувати будинок в рекреаційній (спірній) зоні. Це я привів до того, що для початку треба було ту спірну землю купити за 10 тис. АМЕРИКАНСЬКИМ мертвих президентів і потім щей будувати там будинок. Будуйте на здоров’я і живіть там щасливо але не розказуйте комусь що Ви є чесний та неупередженний в своїх діях та думках. Навчіться кінець кінцем багатіти чесно та не так швидко як це робиться в Україні і при цьому плакати, що влада на чолі зі злодіями не дають розвиватися.

  3. Не розумію до чого це все ви написали. Але … А тепер по суті. Я норми і питання хорчування вивчав і вивчив. По-друге, я мав готувати їжу для початкової школи. Розробили меню по НОРМАМ. Порахували собівартість. І о чудо, ще можна і заробити на цьому. Це Вам відповідь по нормах.

  4. Ну і на останок. Перед тим, як приїхати до Старокостянтинова, я очолював велику фірму і був там комерційним директором. Тому на будинок і все інше я вже заробив в свої неповні 30 років ще тоді. І заробив їх своїм розумом і працею. А не вкравши. Тому не Вам мені расказувати, як жити. БЕЗ ОБРАЗ

  5. Євгеній Сімоненко Якщо Ви не розумієте то чому пишете “о чудо, ще можна і заробити”, а потім кажете “Як можна нагодувати дитину смачною, ще і якісною їжею за 11 грн.”

  6. ВСІ люди малого та середнього бізнесу, які заробляють працюючи лише на себе “плачуть” крокодиловими сльозами, що влада вводить непідйомні податки, а Ви, я так зрозумів, вийняток. Ну-ну.

  7. Ви читати вмієте. Можна приготувати і за вісім гривень. Але щоб це було якісно і смачно, а ще і корисно???? І в загалі Ви самі рахували? Я завтра викладу калькуляцію з собівартістю, додайте туди ЗП, комунальні і підрахайте.

  8. Я не написав, що Ви вкрали гроші в когось і я не є власником якогось з городу чи сарайчику на тій території де Ви будуєте будинок. Але є безліч але і щоб отримати той “ласий” шматочок, який різними корупційними судами виграла наша влада треба було заплатити не маленьку суму тому я і написав, що не видавайте з себе найчеснішого.

  9. Я не заздрю нікому і ніколи. Ось в тому і Ваша жадібність бо посміховисько робити з годування дітей в школах то є жадібність. Я Вам надав сайти де описується харчування в різних країнах, а Ви вирішили заробити на дітях в школах. Ну і Вам успіхів в Вашій жадобі до грошей. Дякую за дискусію.

  10. Шановний, ділянки набрали собі депутати і потім продавали їх, хто за скільки хотів. І зараз продають. У кого є кошти, той і купляє. В чому питання. Вам позичити кошти?

  11. Євгеній Сімоненко На позичених не розживешся. Я ніколи не позичав і не буду позичати, а Вам мабуть легко даються ті грошенята бо на дітях в школах стільки не накрутиш.А скупляти крадене та придбане незаконним шляхом Вам, мабуть, до вподоби. До побачення.

 1. Треба пустити на кухні приватників. Тоді буде відповідальність та зацікавленість. ПП буде зацікавлений готувати смачно і за розумні кошти, а батьки будуть знати з кого і за що спитати. А так і толком не готують, а діти толком не їдять. А кошти на комунальні, ЗП і тому подібне виділяють. Ось і порахуйте.

  1. Це і є приватник, йому компенсують лише початкові класи, всі інші харчуються власним коштом. Плюс він має пільги за оренду приміщення їдальні, орендна плата становить десь в районі 200 грн. на місяць.

  1. Так отож, що ,,щось,, дають. Якщо дитина з усього запропонованого сніданку з’їдає лише хліб, то який сенс доплачувати і годувати чужих свиней.

 2. Взагалі можна вийти з цієї ситуації і іншим чином. Я був на засіданні професійних ліцеїв в Хмельницькому. Так там ліцеї готують їжу для закладів освіти та шкіл. Економія на міському бюджеті, ліцеї мають практику, школи смачну їжу. Чому у нас так не запровадити. Подвійна економія і чудова практика для студентів.

 3. Не знаю про інші школи але в ліцеї дають смачні котлети, отбівну, рибу, йогурт та ще багато різного. Для перекусу дитині достатньо. А якщо дитина цього не їсть то це питання індивідуальне. І взагалі це не примусово. Кого не влаштовує не доплачуйте і відмовляйтесь.

 4. Повністю згідна з Інною.80% дітей їсть..85 грн.в місяць-це з доплатою 4 грн.А в часного підприємця дешевше буде???Дехто і цих коштів не може знайти і пільг не має.

 5. Я ще раз повторюю…залежить від поварі і контролю батьків.Маєте право хоч кожний день приходити і дивитися,чим годують Вашу дитину.

 6. Я сама зі Старкону,але от живу на зах.зараз.Так тут скільки малий вчиться ,то платно.Зараз це 19 грн,і то одні сосиски,каши,макарони та котлети.І стандартно буряк чи капуста.Тому і не хоче їсти,бо ніяке.

  1. А вкрасти з рота дитини вирішили за рахунок батьків.Який ПП захоче немати прибутку з цього каламбуру?

  2. Чесно, кажучи я все розумію, але чому якийсь дядько годує наших дітей? Чому не займається відділ спеціальний закупівлями і постачанням прокудкутів до школи? Чи його такого відділу немає?

 7. А де той глечик и наваристий Борщь як для міського голови давали))))) не по феншую. !!! Да таке дитина наврядчи буде їсти якась пайка а не порція їжі. Підтримую Євгенія Сімоненка дійсно вирішення проблеми може стати або захід пп в школи, які повинні обиратися батьками дітей, а не тендерами і т.д. або підготовкою відповідних кадрів в нашому професійному ліцеї і практика і робота і централізована підготовка працівників сфери, це майбутне !!! Але основну роль в вирешені долі дітей мають відігравати батьки!!!!

 8. Нас поставили перед фактом : якщо хочемо щоб дитина їла, треба доплачу вати, бо немає грошей у міському бюджеті на це! Я згодна доплатити, але хочу щоб харчування дітей було не таким як є зараз, а дійсно повноцінним і смачним! Можливо треба йти на експерименти, залучити хороших поварів, скласти нормальне меню з усіма сучасними критеріями, а не 1988 р

  1. О, якби діти мали змогу їсти таке, як у 1988 році… Тоді навіть картоплі з ГМО в Україну не завезли і тварин не вигодовували на “преміксах”. А що ж до молочки, то тоді її не бракувало і ціни були мізерними. У 90-х з заводу Сухого знежиреного молока влада зтирила 3 вагони масла вершкового (100% з молока натурального) і відправила в Сочі, а тепер знайдіть таке масло. Я зовсім не ностальгую за тим минулим. А звертаю увагу на те, що тоді запити до нешкідливої їжі були значно вищими. Ніхто не знищував санепідстанцію для того, щоб не фіксували порушень, як це зробили тепер.

  2. Час йде, все змінилося, харчування теж змінилося: не може дитина істи те,щ0 було 30 р тому. На той час готувалися те, що було в країні доступне і корисне, смачне, зараз це не діє, бо, правильно ви говорите, це- хімія і трансжири в наш час одні. Ось тому треба складати меню, яке буде більш корисне, багате овочами, фруктами і більш меньш натуральне

  3. Дарья Андрощук Ви дивилися скільки коштують натуральні продукти тепер? А діти штучні, чи чужі? А ви ніколи не бачили як вирощуються овочі і фрукти “на поток”, скільки туди гатять і чого? Колись моя сім’я не надто шикувала. Але ідучи в школу мені мама завжди давала із собою пляшечку молока і окраєць хліба житнього. Думаєте, я тоді замислювався про те чи це корисно. Про мене думала мама. А сьогодні мами малесеньким діткам купують різну смердючу бридоту,і вважають, що за їх дітей повинні дбати вчителі, поварі, чиновники, лише не батьки. Сумно, але самі українці зруйнували традицію, яка грунтувалася на моралі, а от справедливості так і не навчилися. Тепер справедливість кажуть уже “не модно”.

 9. Не знаю чи то відпаковість чи ні,але як тільки но, я підняла, на минулому тижні питання про харчування в школі,як тут зразу виявилось,що щоб кормити нормально дітей потрібно доплачувати гроші. Думаєте,на 4 гривні,ті самі поварі, краще годуватимуть? Мало того,що помиї давали,то ще й холодні!!! Або ледь теплі. А ще,вчора в 9 школі,заучка особисто ходила між рядами і заставляла дітей їсти,кричала на них і перелякані діти їли!!! Це що за постановка питання? Діти плакали і їли. Стерво,інакше не назвеш.

  1. Також одразу подумав про зв’язок між цими подіями.
   Про те що вчора завуч в гімназії змушувала дітей їсти мені також розповідали. Я вчора там також обідав, але не помітив такого.

  2. Ваші дітки, яких сьогодні заставляла їсти “це Стерво” будуть уклінно дякувати і називати її шанобливо: “моя вчителька”, бо вона рятувала їх майбутнє. Розумні люди кажуть, що коли ти втратив гроші, то нічого не втратив. Якщо ти втратив здоров’я, то втратив дуже багато, Якщо ти втратив час, то втратив все. Я вітаю вашу “Стерво” за те, що вона не втратила час. Потім Ви зрозумієте чому Ніцше сказав, що ми те, що їмо. А я додам, що ми існуємо доки їмо.

  3. Сьогоднішній заступник директора перша вчителька мого сина, яку він памятає досі, хоча вчився в 9 школі всього 1 клас. А я можу сказати, що ця людина одна з найкращих вчителів. Вона не кричить!!!!! Тим більше так, щоб діти від неї аж плакали. Чому у Вас стільки злості? Вашої дитини там нема, покажіться людям… а то грязь ллєте, а самі боїтеся чогось. Чого б це? Може провокація?

  4. Правильно робила, що заставляла істи, в мене внуки двійнята, хлопчик ість добре і сам(2роки) а дівчинка, тільки з іграшками, і кожен раз другими. Молодець завуч, мама і не знае ,що іі чадо остаеться голодним.

  5. Валентина,мова йде про ЯКІСТЬ їжі,яку дають. Це ви зараз така розумна,коли онукам по 2 роки. А От підуть в школу,то захочете щоб їх там нормально кормили. Візьміть її до себе на пів ставки щоб заставляла їсти дітей.

 10. Обговорювати це можна довго, але хотіла б я побачити реакцію батьків, коли б вам позвонили батьки дітей, з якими вчиться ваша дитина, і спитали як вона (ваша дитина), на яку кричали при всіх у їдальні, довели до сліз лише через те, що вона не їсть (про це їм розказали їх діти!!!) На чужих дітей кричати не можна!, тим більше через таке! Ще в четвер я готова була заплати по 80 грн до кінця року за кожен місяць – просто, щоб не бути білою вороною – але після інциденту, тобто крику завідуючої в сторону моєї дитини БЕЗ ПРИЧИНИ – через принцип НЕ ПЛАТИТИМУ!!!

  1. Юлия Пономаренко скоро не останеться вчителів, вони мають навчати та щей думати , щоб поіли діти. Хватить робити з мухи слона, я подякувала б вчительці, за те ,що моя дитина накормлена.

  2. Наша вчителька тут взагалі ніпричому – вона не змушує мою дитину їсти, так як Я про це її попросила!!! А кричала іменно ЗАВІДУЮЧА!- яка не знає як моя дитина харчується і коли!!! І до вашого відома моя донька зранку снідає НОРМАЛЬНО – каша/картопля з відбивною, чи бутерброд, чи щось в цьому роді. З собою вона бере бутерброди, булочки, чи відбивну з хлібом. Понаття купити в школі чіпси, чи щось подібне, в неї немає – вона навіть булочки там не купляє, так як велика черга і за перерву не встигає…. Після школи вона їсть суп майже завжди, і щось на друге – я працюю вдома, тому бачу, що вона їсть і коли! Тому якщо ви не знаєте чому мене це так зачепило, то не треба тут ” приплітати”, що вчителі повинні, а що ні!

 11. Доплачувати за харчування не буду,навіть, якщо одна в класі залишуся! Дитина не їсть,то чому маю платити комусь в карман? Білою вороною буду чи сірою- мене не хвилює! А на рахунок того,що дітей заставляли їсти,то моя дитина теж це підтвердила. Оскільки, питання харчування набрало розголосу,то перше,чим поцікавилась по приходу доньки зі школи,це звісно,що давали їсти і чи вона їла? На що вона мені відповіла:” Їла. Коли стали кричати на інших дітей,щоб їли,то я дуже злякалася і теж стала їсти”!

  1. Без рішення виконкому така доплата є повністю не законна, тому перш за все потрібно почекати рішення.
   Додатково можна організуватись батькам та спільно з підприємцем погодити меню.

  1. Оля, на зборах було сказано, що діти в класі не можуть залишитись самі в той час, коли інших (тих хто їсть) вчитель поведе в їдальню. І якщо брати всіх дітей в їдальню, то як це буде виглядати, коли одні будуть сидіти з їжею, а інші без. Я не бачу тут взагалі проблеми: якщо моя не їсть, то їй всерівно чи вона буде сидіти за пустим столом, чи з кашою/макаронами, якох вона не хоче… І, знаючи свою дитину, то готова підписати прохання, щоб зняли відповідальність з вчительки під час такого сніданку, тобто на 10 хв)))

 12. Проблема в тім,що у Європі діти – це Майбутнє,тому ,для них усе саме кращє! А у нас ,таке враження ,що наші діти,це ті,хто тупо наслідують наше майбутнє???

 13. Сьогодні в міській раді мають знову говорити про питання харчування, їх цікавила думка батьків. Думаю під час прийняття рішення можна орієнтуватися на результати голосування опублікованого у статті:

  1. ми настільки привикли, що за все повині платити самі, що для батьків думаю, це вже є привичкою комусь щось платити. Але зупиніться ті хто при владі годі набивати кишені, дайте хоч харчування дітям безкоштовне, діти це наше майбутнє!!!!!!

  2. Може зробити просто платні школи тай на тому все, тоді я буду знати за що я плачу. всеодно я купую в школі все необхідне , включаючи крейду. ПОЗОР!!!!

 14. Щойно на батьківських зборах в гімназії повідомили, що ініціативу про доплату 4 грн. за обіди для початкових класів відмінили.
  Дякую усім, хто висловив свою думку і проголосував.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.