Місто

Акумуляторному заводу бути! – Громадські слухання без варіантів

Вчора в Гарнізонному будинку офіцерів відбулися громадські слухання щодо будівництва акумуляторного заводу в Старокостянтинові.

Вів слухання Храпач Петро Сергійович, головний інженер ТОВ “Делюкс”, м.Хмельницький. Оголошення про проведення цих слухань рівно за два тижні їх до початку було опубліковано в газеті “Наше місто“. Взяти участь у слуханнях, за підрахунками лічильної комісії, вирішили 270 чоловік, та, за дивним збігом обставин, майже усі присутні в залі були працівники міської ради, або пов’язаних з нею структур.

На питання СНБ: “Скажіть хто не працює в структурах міської ради?” – руки підняли не більше 10-ти чоловік. Тобто працівники апарату міської ради, міського відділу освіти, міського відділу культури, комунальних та інших міських служб в свій робочий час (нагадуємо слухання розпочалися о 16:00 год.) замість виконання своїх безпосередніх службових обов’язків, усі гуртом вирішили взяти участь у громадських слуханнях. Цікаво, що їх до того спонукало?

При цьому, з мікрорайону “ІІ Вокзал”, де безпосередньо ведеться будівництво заводу, були присутні лише 3 чоловіка.

В таких умовах розпочалося обговорення, яке було досить жвавим, тривалим і напруженим. Напруга в залі виникла буквально з перших хвилин і не спадала до самого закінчення слухань.

Вступне слово мав директор ТОВ “Мегатекс-Індастріал” Душенко Олександр Сергійович. Він розповів, що товариство зареєстроване в 2011 році в м.Старокостянтинів з планами будівництва акумуляторного виробництва. Та через проблеми з інвесторами два роки підприємство не будувалося. В 2014 році, після початку війни на Сході, було прийняте рішення побудувати склад в Старокостянтинові 3 категорії складності. Згодом, інвестори прийняли рішення переобладнати склад в комплекс з виробництва акумуляторних батарей для автомобілів.

За словами Олександра Сергійовича, комплекс – це європейське, високотехнологічне, сучасне та безпечне підприємство з найкращими фільтрами, розміщене на безпечній відстані від міста, з перевищенням встановленої санітарної зони 500 метрів для виробництва акумуляторних батарей. До того ж, говорить Душенко О.С., його власники не забувають про соціальну сферу і допомогу воїнам АТО: утримують в Костянтинівці Донецької області дві школи, дитячий садок, відділення дитячої лікарні та перераховують 5% із зарплати працівників на допомогу армії, добровільно.

Також, запевнив керівник ТОВ “Мегатекс-Індастріал”, завдяки будівництву заводу, Старокостянтинів отримає щомісячні надходження в міський бюджет 450 тис.грн. тільки з фонду оплати праці, який становить 2,5 мільйона грн.

Далі було багато запитань та виступів жителів міста, детальніше дивіться відеоматеріал. Рекомендуємо до обов’язкового перегляду усім хто цікавиться даним питанням та майбутньою екологічною ситуацією в місті.

За цими посиланнями ви можете переглянути основні моменти слухань:

Вступне слово директора ТОВ “Мегатекс-Індастріал” Душенка О.С.

Запитання від Лисюк Л.І.: Чому Садовий не допустив будівництва заводу у Львові?

Запитання від Бабій Л.: Якщо ви хотіли побудувати завод чому ви не зробили громадського слухання ще в 2011 році?

Запитання від Івонько С.В., голови районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу:
Чому на громадських слуханнях відсутні жителі другого вокзалу а знаходяться лише працівники міської ради?
Чи є в планах заводу встановлення очисних споруд на ІІ Вокзалі?

Запитання від Сидоренко С., помічника народного депутата Остапа Єднака: Чому проект заводу вже майже завершено, а дозволу на будівництво ще немає?

Запитання від СНБ: Згідно якого законодавчого акту проводяться сьогоднішні громадські слухання?
Куди можна надіслати пропозиції та зауваження по проекту та де можна ознайомитися з документацією?
Який стосунок до заводу має депутат обласної Донецької ради від Партії регіонів Юрій Шапран?

Запитання від Коваленко О.: Яка система фільтрації, яка утилізація, яка система захисту від кислоти буде на заводі?

Запитання від Мартинюка В.Г., головного інженера Київського проектного інституту: Чому будівництво акумуляторного заводу здійснюється без дозволу на проектування і на будівництво?

Запитання від Джигановського В.В.: Як будуть розподілятися прибутки заводу?

Запитання від Шибецької В., Департамент екології: Будівництво якого підприємства сьогодні обговорюється?
Оскільки даний завод це екологонебезпечне виробництво, чи складалась і погоджувалась на етапі підготовки вихідних даних заява про наміри?

Запитання від Михайлюка Г.Д., Старокостянтинівська організація ВО “Свобода”: Чому громадські слухання не проводяться після закінчення проекту та отримання погодження з екології?

Запитання від Ваврищука М.В., члена виконавчого комітету міської ради: Чому завод вже побудовано, а нас зараз лише ставлять перед фактом?

Виступ міського голови Мельничука М.С.

На думку СНБ, найкращий виступжитель ІІ Вокзалу Віктор.

Виступ депутата міської ради Афанасьєва О.В.

Виступ Скопа В.Г.

Виступ Лактіонова О.Д.

Демонстрація ролику з процесом діяльності заводу в Костянтинівці, під час якого керівник товариства пообіцяв організувати та профінансувати усім охочим поїздку на завод в Костянтинівку Донецької області.

Ще декілька запитань від сайту “Старокостянтинів небайдужий”.

Процес голосування.

Підсумки громадських слухань:

Позитив: за словами Душенка О.С. – на заводі не планується переробка вживаних акумуляторів і проблем з утилізацією кислоти бути не повинно.
В перспективі Старокостянтинів може отримати до 1000 робочих місць з оплатою праці 5000 грн.

Негатив: так і не вдалося з’ясувати чому громадські слухання відбулися лише зараз, адже завод вже фактично побудовано, а мова про його будівництво йде з 2011 року.
Також, громаді міста не було надано жодної інформації про можливу шкоду для екології від діяльності заводу, а всі відповіді на питання з цього приводу зводились до того, що перевіркою займатимуться відповідні компетентні органи.
Окрім того, викликає питання сам процес організації громадських слухань: зокрема, недостатнє поширення серед мешканців міста інформації про завод перед слуханнями, відсутність оголошення про проведення слухань на офіційному сайті міської ради, участь у слуханнях переважно працівників структур міської ради.

Результати голосування: лічильна комісія нарахувала 196 голосів ЗА будівництво заводу та 18 голосів ПРОТИ.

На останок хочеться зауважити: кілька виступаючих, в тому числі і міський голова, під час свого виступу говорили, що коли вперше почули про плани будівництва в Старокостянтинові акумуляторного заводу були: “категорично проти!“, але потім, коли отримали більше інформації про завод – змінили свою думку. В той же час, вони щиро дивуються чому чимало представників громади, котрі до цього часу не мають доступу до повної інформації, зараз виступають проти.
Було б добре міській владі та представникам заводу якомога детальніше ознайомити громадськість про роботу майбутнього комплексу і можливу шкоду для екології від його діяльності, а тоді вже проводити громадські слухання. Бо коли читаєш такі матеріали: Константиновка стала Аккумуляторградом, а окружающая среда сплошным электролитом і Так у нас решают эко-проблемы про аналогічний завод в Костянтинівці стає дещо страшно за рідне місто.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “Акумуляторному заводу бути! – Громадські слухання без варіантів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.