Місто

Акумуляторний завод в Старокостянтинові: За чи Проти?

Акумуляторний завод Старокостянтинів

У травні 2015 року в Старокостянтинові планується відкриття та запуск одного з найбільших заводів міста. За повідомленнями міської влади це буде сучасний високотехнологічний завод, на якому планують виготовляти акумуляторні батареї. Міський голова Микола Мельничук говорить що йому вдалося залучити серйозного інвестора у місто, який запустить виробництво з величезним оборотом і забезпечить мешканців сотнею робочих місць.

Будівництво цього підприємства розпочалося ще минулого року на вулиці Веснянське шосе, що в районі ІІ Вокзалу. Власником є ТОВ «Мегатекс Індастріал», яке З0 листопада 2012 року придбало на аукціоні земельну ділянку “для будівництва промислового об’єкту” площею 39930 м. кв. вартістю 706 814 грн.

ТОВ «Мегатекс Індастріал» є дочірнім підприємством ТОВ «Мегатекс», яке знаходиться у місті Костянтинівка, Донецької області. Дане товариство займається виробництвом свинцю, переробкою відходів свинцю та олова, утилізацією відпрацьованих акумуляторів і декілька років тому почало виробляти стартерні акумулятори для автомобілів.

Подейкують що його власником є партнер Сергія Арбузова Юрій Шапран, депутат Донецької обласної ради від Партії регіонів.

“Та що нам до власників”, – подумаємо ми, головне що до Старокостянтинова прийшли потужні інвестиції, додаткові податки, нові робочі місця, чи не так?

Так то воно так, однак, існує і чимало побоювань: чи не зашкодить таке виробництво жителям міста? Чи не надто впливатиме воно на екологію?

Виробництво акумуляторів в нашій країні в основному сконцентроване на сході в містах Дніпропетровськ, Запоріжжя та Костянтинівка. Були спроби відкрити виробництво по переробці лому свинцю і у Львові фірмою «Левмет», за якою стоїть той же Юрій Шапран, та місцева влада в останній момент не дала дозволу на таке будівництво. Міський голова Львова Андрій Садовий, міська рада та представники громадських організацій наполягали на тому, що завод шкідливий та буде отруювати атмосферу випарами свинцю.

А що ж в Старокостянтинові?

Ситуацію з будівництвом заводу у нашому місті відтепер вивчатиме Генеральний прокурор та міністр екології. Звернення до них з таким проханням направив народний депутат України, секретар комітету з питань екологічної політики Остап Єднак. Депутат наголошує на необхідності оцінки впливу на довкілля цього заводу:

Чи можна АКУМУЛЯТОРНИЙ ЗАВОД збудувати тишком-нишком від населення, в обхід всіх необхідних процедур?
Декілька тижнів тому до мене звернулись мешканці Старокостянтинова (Хмельницька область), які були стурбовані будівництвом в них в місті заводу з виробництва акумуляторних батарей.
Я надіслав звернення в Старокостянтинівську міськраду.
В додатку – відповідь. Будують по документах СКЛАД ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА КОМПЛЕКТУЮЧИХ! І це при тому, що в мережі Інтернет є багато інформації (звіти Місьради про інвестпроекти в регіоні і т.д.) саме про будівництво ЗАВОДУ!

 
Закликаємо і ми до активного обговорення цієї важливої теми, діліться з друзями, голосуйте та висловлюйте свою думку в коментарях до статті:

Як Ви ставитесь до будівництва акумуляторного заводу в Старокостянтинові?

 • Не підтримую - занадто небезпечно для екології (60%, 268 Голосів)
 • Підтримую - це розвиток міста (30%, 135 Голосів)
 • Важко відповісти (9%, 42 Голосів)

Проголосувало: 445

Loading ... Loading ...
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

9 thoughts on “Акумуляторний завод в Старокостянтинові: За чи Проти?”

 1. За відсутності достатньої кількості інформації зробити однозначний висновок складно. Але… Трублять на весь світ, що будується завод. На депутатський запит, що будують, відповідь “Склад”. Брехня на поверхні. Тільки в чому саме брехня? Миколо Степановичу, (я думаю для Вас цей сайт читають), визначіться.

 2. З коментарів на нашій сторінці в Фейсбук:

  Aleksander Kukuryak “Моя мама в свій час працювала на підприємстві пов”язоному зі свинцем, сказати, що це дуже шкідливо для здоров”я – це нічого не сказати… Від випарів кришаться зуби, тяжко для серцево-судинної системи, загострюються хронічні захворювання… А, ще додам, що онколог для людей які потрапили під вплив свинцю стане рідною людиною…((“

 3. А ось що говорять жителі Костянтинівки:

  “учтите сразу, что это будет вредное производство, но официально документы о вредных условиях труда оформляться не будут. Поэтому льготной пенсии не будет не в возрастном, не в денежном выражении. Это “фишка” Мегатекса.”

  “рабочим, после 6-ти месяцев работы, невозможно сделать рентгеновские снимки от перенасыщения организма свинцом!”

 4. В Європі всі акумуляторні виробництва перенесли до Китаю, у нас наоборот, ближче до Європи із сходу країни. Такі виробництва розміщувати в межах міста це вже злочин, злочин перед людьми які проживають у місті. Такі виробництва розміщують у безлюдних зонах за 30-50 від будь-яких помешкань, тут ще й у межах міста, таке собі дозволяла тільки совєтська влада, яка нерахувалась із людськими життями, для них це був людський ресурс і переважили економічні інтереси.

 5. Його треба розвалити чи спалити щоб люди могли дихати чистим воздухом НЕМОВЧАТИ

 6. Этот завод, бомба замедленного действия(2-я высоко опасная зона) Мельничуку, естесна, гешефт компенсирует неудобства, детей у него нет, а жители для него быдло. Как еще можно назвать людей, терпящих выходки этих клоунов. Люди, у вас же дети! Почитайте, чем опасен свинец. Никто кроме вас не остановит это самоуправство и беспредел нешановного Мельнычука и его свиты. В Китае уже эти заводы закрывают, Львов отказался, а Старкон звитуе, красит заборы в жовто-блакытный, памятники сносит, марширует в вышиванках… Это п.издец.

 7. закрийте його,я як матір двох дітей прошу,від коли він запрацював ми те і робимо що хворіємо і я не одна!!!!.

 8. Закрити його. Нашій владі на нас і на наших дітей плювати. Вони на цьому заробляють, а ми дихаем цією радіацією. Травлять нас як тільки можуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.