Місто

Світлофори замість “лежачих поліцейських”. Або акція за безпеку на дорогах Старокостянтинова

Вчора на мікрорайоні “Дружба”, біля сумнозвісного пішохідного переходу, відбулася акція “За безпеку на дорогах Старокостянтинова”. Учасники акції вимагали від міської влади вжити заходів для підвищення безпеки руху та прокласти піднятий пішохідний перехід або встановити на даній ділянці обмежувачі швидкості “лежачі поліцейські”.

До такого розвитку подій призвів черговий нещасний випадок, який відбувся 5 травня.

“Сьогодні зранку трапилась чергова аварія на пішохідному біля “Дружби”, скільки ще потрібно скалічених та загиблих людей, щоб нарешті міська влада прийняла якесь рішення. Квіти висаджують дуже швидко, а ось зробити щось з пішохідним?”, – написала у нашій групі у Фейсбук жителька міста Тамара Недоїдок.

Від міської ради до людей вийшли заступник міського голови Камінська Валентина Казимирівна і начальник комунального ремонтно-будівельного шляхового підприємства (КРБШП) Тащук Віктор Іванович.

Розпочалася зустріч із заяви Віктора Тащука про те, що він не розуміє що тут відбувається, чого зібралися люди і що це за піар-акція.

Такий початок викликав обурення в людей, тому під час розмови часто виникало напруження.

Все ж Віктор Іванович продемонстрував присутнім розроблений проект регульованих пішохідних переходів в Старокостянтинові і повідомив, що 4 травня на сесії міської ради на цей проект було передбачено кошти.

Щодо “лежачих поліцейських”, про які говорили присутні, В.Тащук повідомив що і міський голова і депутати зверталися про їх встановлення, але їм повідомили що це заборонено. Нажаль ні копій цих звернень, ні відповідей на них надано не було.

“Лежачі поліцейські” встановити не можна, бо це магістральна вулиця місцевого значення. Згідно Правил дорожнього руху та згідно ДСТУ 4123-2006 п.5.7, у нас є відповідь служби автомобільних доріг”, – сказав керівник КРБШП, демонструючи при цьому документ.

Частину документу він майстерно прикрив рукою, однак з достовірних джерел нам стало відомо, що то була відповідь надана в 2016 році начальнику філії Старокостянтинівський райавтодор Вичавці П.П., в якій говорилося про трасу Городище-Рівне-Старокостянтинів та вулицю Ізяславську.

Чому у цьому випадку чиновники міської ради керуються листом написаним 2 роки назад керівнику районного підприємства та ще й стосовно зовсім іншої ділянки дороги – залишилося загадкою.

Щодо піднятого пішохідного переходу також взаєморозуміння знайдено не було.

Заступник міського голови Валентина Камінська повідомила, що незабаром в місті будуть встановлені освітлені пішохідні переходи в багатьох місцях, в т.ч. біля 3 і 4 школи. Кошти передбачені, проектна документація проходить експертизу і до липня буде все готово.

Розмова тривала ще довго, і учасники акції змогли домогтися наступник обіцянок:

Дорожня розмітка
Розмітку почали робити вже сьогодні. Фото Тамари Недоїдок
  1. До липня 2018 року в місті будуть встановлені світлофори;
  2. Буде нанесена дорожня розмітка;
  3. Буде зрізано дерево, що заважає видимості пішохідного переходу біля “Дружби”.

“Якщо до липня не буде на переході світлофорів – встановимо “лежачі поліцейські” самостійно! – заявили насамкінець учасники акції навчені досвідом попередніх обіцянок.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.