Місто

Активісти заблокували акумуляторний завод

З 10-ї ранку громада та депутати міста заблокували виїзд з акумуляторного заводу з вимогою допустити їх на територію.

Зранку, за попередньою домовленістю з міським головою, активісти прийшли до акумуляторного заводу, щоб на власні очі побачити ситуацію, яка там склалася на сьогоднішній день.

До таких дій люди вдалися через побоювання екологічної шкоди, яку може завдати виявлене нещодавно на заводі озеро невідомої рідини.

Директор заводу по телефону відмовив у допуску людей, тому активісти заблокували виїзд транспорту з території заводу.

Люди чекали близько двох годин. Нарешті в процесі складних перемовин з директором було прийняте рішення пустити на територію лише депутатів, при цьому у них відбирали телефони.

Як ви можете почути на відео, директор заводу Олександр Душенко говорить, що труба із стоками була “порушенням процесу”, котре допустив майстер зміни, який не знав куди подіти “дистильовану воду”. Працівника відповідно позбавили премії і ситуацію виправили. Більше того, директор сьогодні вранці сам поїхав в обласну екологічну інспекцію, щоб ініціювати перевірку підприємства.

Місцеві ж мешканці запевняють, що цими вихідними на заводі кипіла робота по усуненню порушень.

“Як ми і передбачали на місці вже позамітали сліди. Немає там ні труби, ні стоків. Але ми маємо зафіксований факт порушення і будемо продовжувати досліджувати це питання. В цей час, поки екологічна інспекція з депутатами міської ради відбирає проби ґрунту на заводі “Мегатекс Індастріал”, у міській раді на вимогу 20 депутатів видали розпорядження про скликання позачергової сесії, яка відбудеться 17 серпня о 10:00 в приміщенні Старокостянтинівсьої гімназії. У своєму зверненні депутати вимагають запросити на сесійне засідання усі відповідні контролюючі служби, щоб розібратися у ситуації, яка була зафіксована депутатами ради. Усі жителі міста, яким важлива екологічна ситуація у Старокостянтинові, приходьте на пленарне засідання”, – пише на своїй сторінці у Фейсбук депутат міської ради Олександр Афанасьєв.

Старокостянтинів небайдужий” також звернувся за коментарем до Василя Сехіна, помічника секретаря комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики Остапа Єднака, ось що він нам розповів:

“Вирішення питання по функціюванню заводу зараз перш за все лежить на місцевій владі та місцевих депутатах, саме в них потрібно вимагати конкретні рішення. А по озеру з відходів готуємо звернення в Держекоінспекцію, якщо виявлять порушення то будуть вживатись відповідні заходи, можливо й призупинення роботи заводу до усунення недоліків”.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

5 thoughts on “Активісти заблокували акумуляторний завод”

  1. Этот завод – бомба замедленного действия. Не пускают громаду, заметают следы, значит есть что скрывать. Угробили Константиновку в Донецке, перебрались в Старкон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.