Місто

Активісти обговорили з міським головою питання завезення львівського сміття

Вчора представники ініціативної групи акції #Старокостянтинів не сміттєзвалище та жителі міста завітали на зустріч до міського голови Миколи Мельничука для обговорення питання завезення львівського сміття до Старокостянтинова та подальшої долі сміттєзвалища.

Був 5-й день акції, і міський голова прийняв рішення поговорити з людьми. Сприяв проведенню цієї зустрічі керівник Старокостянтинівського відділу поліції Анатолій Чубенко, адже робота поліції на той час була паралізована через постійні виклики то зі сторони міської влади, то зі сторони активістів на події пов’язані з блокуванням львівського сміття.

Розмова була довгою та емоційною і мало не завершилася нічим, як це часто, на жаль, буває у нашому місті.

Основні тези які озвучив міський голова:

 1. Інвестори нададуть повний пакет документів і попередній проект реконструкції сміттєзвалища;
 2. ТОВ “Екостаркон” було створено лише для того, щоб можна було отримувати податки в місто;
 3. На сміттєзвалищі буде добуватися газ та встановлена газова турбіна для вироблення електроенергії;
 4. По всьому периметру сміттєзвалища будуть встановленні сонячні батареї;
 5. Як тільки закриється старе сміттєзвалище, Європа одразу виділить від 3-х до 5-ти млн. євро на подальший розвиток об’єкту на енергоефективності по місту;
 6. Буде поставлений сортувальний завод на 10-ть працівників де також будуть вироблятися будівельні матеріали;
 7. Завтра відбудеться зустріч з усіма інвесторами, на якій можна буде отримати детальну інформацію з даного питання;
 8. Ввезення львівського сміття в Старокостянтинів є умовою реалізації проекту реконструкції сміттєзвалища на першому етапі робіт.

Основні тези, які озвучили активісти:

 1. Для чого нам податки ТОВ “Екостаркон”, якщо договір можна заключити з комунальним підприємством міста та отримувати і податки і прибутки від цієї діяльності;
 2. Яка вигода інвестору везти в Старокостянтинів сміття, якщо він може побудувати підприємство одразу у Львові і працювати без зайвих транспортних витрат;
 3. В договорі з ТОВ “Екостаркон” існує лише зобов’язання на отримання коштів за ввезене сміття, але не зазначено жодної відповідальності за невиконання робіт;
 4. Договір про реконструкцію сміттєзвалища потрібно заключати лише після проведення громадських слухань та прийняття відповідного рішення сесії.

Крім того, під час зустрічі з’ясувалося, що Микола Мельничук не бачив договорів про ввезення сміття до Старокостянтинова, не знає до якого часу вони діятимуть та яку кількість сміття мають завезти до міста. Також міський голова повідомив, що не бачив готового проекту по реконструкції сміттєзвалища.

Насамкінець пристрасті розгорілись особливо сильно, дійшло до штурханини, в підсумку активісти таки домоглися розірвання договору про завезення львівського сміття до міста.

розірвання договору про сміття

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

10 thoughts on “Активісти обговорили з міським головою питання завезення львівського сміття”

 1. Вчора передивився сюжет Інтера про наше сміття і задумався чому Львів так багато платить за вивезення сміття в Старокостянтинів. Я думаю, все просто по документах там одна кількість, а по факту в рази більше. ДАФи це ідеальні машини щоб возити дуже багато. А десь тут йшлося що в 5 машинах 70 тонн сміття. Львівський Транссервіс своїми ДАФами возить по 40 тонн цукру за рейс і по 60 тонн зерна. А враховуючи які там були капітальні причепи повірити, що у них менше ніж про 20 тонн сміття не можу.

  1. На зустрічі в будинку офіцерів підприємець зі Львова, що перевозить смяття, розповів про те, це саме він рішив питання про 500 грн через Львівську міськраду. Звісно не за просто так. Чиновники – злодюги і у міськраді Львова наживаються на сміті.

 2. Ввезення львівського сміття в Старокостянтинів є умовою реалізації проекту реконструкції сміттєзвалища на першому етапі робіт.
  А че сразу нельзя было это озвучить, а то аж на пятый день Василий Иванович с Петькой увидели, что в комнате нет четвертой стены…

 3. Бачу, що сидять в кабінеті мало не усі, хто тут здійснює обговорення і лайкає. Вирішуйте на місці і все. А то одна тема сміття.

  1. я маю на увазі, що якщо ви вже обговорювали в владному кабінеті проблему, то потрібно було б знайти компромісне рішення. Те рішення яке порозуміло вас активістів і владу. Все в цьому світі йде по спіралі. Зараз ви не йдете назустріч владі а коли станене владою то інші активісти також будуть так діяти як і ви. Це я так бачу і це моя думка.

  2. Ви подивіться відео, бажано повністю. Тимчасовий компроміс знайдено. Але в цьому заслуги представників влади немає (крім поліції), вони як не чули так і продовжують не чути людей.

  3. Boris Pratko так мер тікав і не хотів говорити, з ким було шукати якісь компроміси? активісти якраз прийшли до влади щоб вияснити ситуацію, а на них банально чхали!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.