Місто

5-х оштрафували, 2-х “помилували” – адмінкомісія розглянула справи мітингувальників

П’ятьох мітингувальників оштрафували, двох помилували на засіданні адмінкомісії міської ради, що відбулася 18 січня 2018 року.

2 грудня в Старокостянтинові відбувся мітинг за відкритість влади, про це можна прочитати тут.

Під час мітингу частина мітингувальників, обурених ситуацією із сміттям (львівське сміття, лушпиння кукурудзи) в місті, занесли під двері міського голови кульки наповнені різними речами. Як це виглядало можна побачити на фото:
Сміття під дверима міського голови

Власне через це і було накладено штраф на активістів. Рішення комісія приймала на основі протоколів оформлених працівниками Старокостянтинівського відділу поліції згідно ст. 152 КУпАП “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”. Всі протоколи були оформлені 5 грудня, тобто вже через три дні після подій, хоча працівники поліції були присутні безпосередньо під час всього мітингу.

Протоколи було складено на сімох мітингувальників: Бартєньєву Л.Д., Мазурчук К.В., Рожок-Капранову І.І., депутатів міської ради: Івонько С.В., Проказюка Т.О., Афанасьєва О.В., Афанасьєва К.В. З метою їх підтримати на засідання прийшли і інші мешканці міста.

Комісія довгий час не могла розпочати свою роботу, оскільки голова комісії Володимир Богачук вимагав від усіх присутніх покинути приміщення та хотів розглядати справу кожного з семи активістів окремо, без присутності інших. Дозволялося бути присутніми лише людям, що прийшли підтримати мітинувальників.

В результаті довгої суперечки, оскільки такої норми не було знайдено в законодавстві, зійшлися на тому, що кому бути присутнім має вирішувати той, чий протокол розглядається.

Розгляд протоколів

Що говорить влада

За твердженням представників влади мітингувальники порушили правила благоустрою та здійснили забруднення населеного пункту.

Секретар міської ради Олександр Степанишин:
– Люди захотіли висловити свою позицію і використали своє законне право на мітинг, міська рада забезпечила порядок, все пройшло нормально. Мітинг пройшов, люди своє слово сказали, висловили своє обурення, виголошували гасла, це їхнє право. Але коли почали заносити сміття до кабінету міського голови, працівники поліції попередили тих хто заносив, що це є адміністративне правопорушення. Тепер склали протокол, прийшов час по цьому протоколу відповісти і прийняти рішення.

Перший заступник міського голови Володимир Богачук:
– Наше завдання це по-перше виховання, і друге це попередження, щоб не було в подальшому подібних порушень правил благоустрою.

Ще кілька цитат Володимира Богачука:
– Засідання комісії відбудеться по любому.
– Мій принцип основний: не знаєш як робити – роби по закону.
– Підстав відхиляти протокол я не бачу, тому що працівник поліції його підтверджує.
– Чергова дала свідчення, що там було сміття.
– Є два варіанти, або відхилити протокол, на це мають бути серйозні причини, або розглядати по даному протоколу адмінпорушення.

Що кажуть мітингувальники

Ірина Рожок-Капранова:
– Я свідомо принесла сміття під кабінет мера Старокостянтинова, заявивши свою громадську позицію про те, що я заперечую щоб моє місто засмічували і хочу щоб мої діти жили в екологічно безпечному місті. І я принесу його наступного разу, допоки будуть порушуватись мої екологічні права. Лише таким чином я можу привернути увагу громадськості до проблем, які є в Старокостянтинові.

Метою цієї акції було привернути увагу до проблеми засмічення Старокостянтинова. Протягом усього минулого року міська влада нас “не чула“, тому цього разу ми використали муляжі сміття, які занесли під двері чиновників.

Костянтин Афанасьєв, депутат міської ради:
– Я думаю, що даний протокол є фактом тиску на мене, як на депутата міської ради, з метою перешкоджання моїй громадській позиції і діяльності як депутата міської ради… Людина, яка принесла до міської ради дві жмені кукурудзяного лушпиння, зразу же притягується до відповідальності, а на запитання хто з керівництва Кононівського елеватора був притягнутий до відповідальності за засмічення значної території міста протягом багатьох років я жодної відповіді так і від міської влади не отримав.

Олександр Афанасьєв, депутат міської ради:
– Я особисто сміття приносив в знак не згоди про те, що заноситься сміття до нашого міста великими об’ємами, тому що ми неодноразово обговорювали цю ситуацію, але громаду не почули, 3 тисячі підписів зібрано даремно, мої функції як депутата теж були вичерпані. Сміття ми потім забрали.

Тарас Проказюк, депутат міської ради:
– До нас, як до депутатів звернулись виборці, не тільки по львівському сміттю, а й по Кононівському елеватору, з якого вже два роки сиплеться лушпиння кукурудзи на помешкання людей. Вони неодноразово зверталися до міської влади з цих питань, але результату не було, тому була проведена ця акція. Для цього було створено імітацію львівського сміття і люди з свого подвір’я принесли дійсно жменю того лушпиння, яким вони дихають щодня. Скільки люди можуть терпіти що ніщо не робиться?

Ніхто з мітингувальників свою вину не визнав.

Яке рішення прийняла комісія

Хоча участь у акції брали усі дійові особи, не для всіх комісія винесла однакове рішення.

П’ятьом людям: Мазурчук К.В., Рожок-Капрановій І.І., Івонько С.В., Афанасьєву О.В., Афанасьєву К.В. було призначено штраф у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

По двом людям: Бартєньєвій Л.Д. і Проказюку Т.О. оформлені поліцією протоколи було відхилено.

Деталі засідання дивіться у серії з шести відео:

Витяг з додатку до рішення 31-ї сесії міської ради від 15.03.2006 року

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧИСТОТИ І ПОРЯДКУ, ДОДЕРЖАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА СТАРОКОСТЯНТИНІВ.

9. ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА.
9.1. Влаштування смітників тобто самовільне скидання твердих побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, грунту, тощо;
9.2. Забруднення вулиць, доріг, площ, дворів, інших територій;
9.3. Складувати на вулицях, площах тари, будівельних матеріалів, тощо;
9.4. Виконання робіт з благоустрою міста без обгрунтувань і затверджених проектів;
9.5. Наїзди на тротуари, декоративні огорожі, тощо;
9.6. Незадовільне забезпечення технічної справності доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних доріжок, мостів, тощо;
9.7. Незадовільне утримання парків, скверів, зелених зон, квітників, присадибних ділянок, будівель та споруд;
9.8. Відсутність огорожі на місці розриття, небезпечної зони;
9.9. Розвішування рекламних оголошень, афіш на фасадах будинків і споруд, парканах, деревах, стовпах, тощо;
9.10. Відсутність урн для сміття біля закладів торгівлі, громадського обслуговування;
9.11. Самовільне встановлення літніх майданчиків, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вказівних знаків, кіосків, яток стаціонарних;
9.12. Незадовільний зовнішній вигляд малих архітектурних форм;
9.13. Відсутність перехідного містка при прокладанні інженерних комунікацій;
9.14. Несвоєчасне прибирання територій;
9.15. Несвоєчасний вивіз побутового сміття із контейнерних майданчиків;
9.16. Забруднення внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою;
9.17. Складання грунту, будівельних матеріалів за межами будівельного майданчика;
9.18. Забруднення викликане виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни;
9.19. Забруднення, викликане виконанням самовільно будівельних, ремонтно-будівельних робіт;
9.20. Винос болота колесами автомобіля на благоустроєні території, вулиці, площі, забруднення їх при перевезенні сміття, сипучих матеріалів автотранспортом;
9.21. Несвоєчасне прибирання снігу з тротуарів, доріг;
9.22. Посипання тротуарів хімічними речовинами;
9.23. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів в необладнаних для цього місцях;
9.24. Витоки води, фекалій на впорядковані території;
9.25. Зорове засмічення території неналежним архітектурним виглядом об’єктів (аварійні та природно вибувші об’єкти).

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

44 thoughts on “5-х оштрафували, 2-х “помилували” – адмінкомісія розглянула справи мітингувальників”

 1. Пане, Миколо, на написання і монтаж цього матеріалу у мене пішло 3 дні. Якщо писати з самого початку, це може вийти роман.
  Сподіваюсь наші читачі відслідковували події минулого року і орієнтуються що до чого. А для тих, хто пропустив – в статті наведено багато посилань.
  Хоча звісно якщо бажаєте висвітлити всі події краще – почитаю з задоволенням.

 2. Якщо у Вас рило, то ще важче. А взагалі дивно бачити осудливі коментарі до статті від користувача без обличчя і вперше у цій групі

 3. Сподіваюсь Вам тепер стало значно легше і Ви вибачитесь за звинувачення тому що я бот і що я тут вперше. Чи Вам ще необхідна моя Старконівська прописка?

 4. Олександр Миколюк Це не схоже на вибачення. А чому я мушу робити те чого я не хочу або пояснювати комусь причини моєї поведінки? Людиною мене робить не моє фото і або оригінал морди, а та штука що за тими прекрасними очима і лисиною.

 5. Олександр Миколюк Я приймаю Ваші вибачення. Ніяким чином не мав бажання образити пана Миколу чи пана Сергія. Мені здається що пан Микола пропонує підвести читача до конкретних висновків. Я не достатньо розумний щоб розпізнати маніпуляцію, тому я б хотів читати сухі факти. В теперішньому варіанті я не бачу в статті маніпуляцій. Хоча можливо автор крутий журналіст. Сергій не ображайся :)

 6. Доброго вечора всім небайдужим. Звертається до Вас «немаючий ніякого відношення до міста» (слова Пікулі) громадянин. Доступно для Всіх хочу висловити свою позицію і переконаний багато хто з Вас її підтримає. Да я також проти того щоб в Наше місто звозилось сміття, але скажіть яка різниця скільки сотень тонн там сміття і з якого воно міста та як ці чинники впливають на екологію ??? Да проблема є, і її потрібно вирішувати. Але скажіть мені будь ласка, якщо не буде Львівського сміття Ви відразу станете «екологічно чистими»??? Якщо кошти виручені від утилізації чужого сміття допоможуть вирішити проблему корінним шляхом, то я підтримую дії Міської Ради. Якщо ні, то потрібно діяти правовими або принаймні цивилізованими методами, а не носити своє сміття під двері людини за яку не в перший раз і далеко не 30-40 чолвік віддали свої голоса. Цим самим «Ви» плюєте на тисячі жителів міста. І тому «Ви» не можете себе називати «Громадою міста». А на місці Міської Ради і Поліції я б не витрачав час на розгляд справ так званих «представників громади», для цього є спеціалізовані установи… І на останок хочу звернутися особисто до Сергія ( Пікулі). Ми з Вами особисто не знайомі, але мені здається що Ви або напрочуд заможня людина, або просто зводити особисті рахунки з представниками Міської Влади якщо стільки часу тратите ( з Ваших слів «три дні») на однобічне і непрофесійне висвітлення проблем міста. Замітьте в Ваших діях не має ні конструктиву ні реальних пропозицій, а тільки шантаж і критика. Задайте собі в першу чергу питання. А що Ви зробили реального? Принесли сміття в Міську Раду і перекрили Республіканську трасу ? Молодці !!! Громадяни !!! Патріоти !!!

  1. Кількість тон має значення. Бо інакше б такої проблеми як “львівське сміття” не було б. І не було б смертей через нього. А ще головне не саме сміття, а порушення норм і заробіток комусь в кішеню, а не в бюджет міста. Якщо я не помиляюсь з “владою” міста були розмови ще до активних протестів. Хоча для них це ми всі сміття і потрібні лише на виборах.

  2. Дивіться скільки конструктиву насипло від чоловіка який читає через речення! і це Я навмисне ображаю вас! у статі написано 1) спочатку був запит, на який не було конкретики. 2) були депутати серед мітингувальників, -цет еж законні представники народу, І кульмінація !- сміття в пакетах чи не сміття після акції забрали! і перехід на особистості іх заробіток і час не додає честі нікому, а осбливо безликим вимагачам конструктиву, які виривають слова з контексту!

  3. Бачу ви, Олександре Кобильник, у своїх текстах намагаєтесь розставляти розділові знаки, а краще б відверто сказали, що для вас байдуже як виживатимуть старокостянтинівці. До своєї зверхньої менторської позиції додайте бодай трішки сумління. Чому раптом витрати захоронення львівського сміття Старокостянтинівський ККП покриває за рахунок тарифів для старокостянтинівців? Тобто, чому за захоронення на території громади небезпеки повинні ще й платити старокостянтинівці? Ви уявляєте, щоб на захороненні відходів у нормального господаря на подвір’ї працював чажий трактор 21 годину на добу вартістю 800 гривень за час плюс пальне та харчування тракториста? Це у цьому вигода “за рахунок сміття”? Чому екологічний податок за львівське сміття платитимуть з бюджету міста Старокостянтинова? Чому це робиться попри заборону у законі? Чому правоохоронні органи не виконують вимоги депутатів про усунення правопорушень? Чому ці ж правоохоронні органи сприяють саме політичному переслідуванню депутатів, які наділені усією повнотою повноважень для виконання обов’язку захищати права своїх виборців? Чому раптом депутатів від політичних партій переслідують за їх політичну діяльність? Це що знову встановлюється “більшовицький терор”?

  4. І перестаньте, нарешті, “катати вату” про високий рейтинг на виборах у міського голови. Він ніколи не набирав більше чверті голосів виборців. А всі 19 його “ручні депутати” на виборах не набрали і 10% голосів виборців. Нинішня влада в місті – це “колос на глиняних ніжках”, який ще тримається за рахунок корупції від гори до низу. Сміття це інструмент для шаленого зловживання коштами. Як ви гадаєте чому з бюджету міста передано “його депутатами” 38 мільйонів для розпорядження в ручному режимі? Правильно, бо можна “урвати”. Що ж до вирішення проблеми “корінним шляхом” за рахунок будівництва так званого “сміттє-сортувальної лінії” за 2 мільйони доларів. Якщо навіть у західних державах з такою технологією визначено, що 80% сміття потрібно закопувати, то скільки потрібно буде закопати на території міста непотребу, щоб “відбити” так звані інвестиції? Не глузуйте так відверто зі старокостянтинівців, принаймні з тих, хто свідомий того що роблять чиновники. Переважна частина мешканців напевно ж ніколи не задумувалися над своєю мовчазною згодою свавіллю чиновників і це лише враження, що вони не поважали ні себе, ні своїх дітей,

  5. Якщо Ви згадали про правові та цивілізовані методи, то треба в першу чергу запитати чому на сміттєзвалищі працювали люди без відповідного оформлення, чому вони проживали в таких жахливих умовах ? Якого дідька привозяться титушки, а потім їх видають за охорону ? Де патріотизм, законність та цивілізованість ? Та скажіть дякую, за те що люди поприносили під кабінет тільки сміття, а не додумались найняти охоронців для себе, так як це зробили люди позбавленні перш за все моральних якостей. Буде бажання, подивіться та поцікавтесь як працює Хмельницький, як вони вирішують проблему утилізації сміття. І припиніть відділяти людей, які мають точку зору відмінну від Вашої, від громади міста.

 7. Олександр Кобильник (Александр Кобыльник) по суті коментаря:

  “Якщо кошти виручені від утилізації чужого сміття допоможуть вирішити проблему корінним шляхом, то я підтримую дії Міської Ради.”
  Ви напевно здивуєтесь, але в цьому ми однодумці. Проблема в тому, що в наступному місяці буде рік, як розпочали возити львівське сміття до міста і до цього часу нікому не відомо як кошти від львівського сміття нам допоможуть і чи допоможуть взагалі. Вас це не хвилює? Чи можливо маєте відповідь на це питання?
  А що Ви скажете на те, що насправді за сміття ми не отримуємо кошти, а навпаки сплачуємо?
  Саме так це виглядає по моїх розрахунках згідно отриманих нами копій документів: http://starkonnb.info/news/city/650-grn-za-tonnu-lvivskogo-smittya-platimo-mi.html
  ——————————————–
  “яка різниця скільки сотень тонн там сміття і з якого воно міста”
  Ви справді вважаєте що від кількості сміття нічого не залежить? А ось екологи кажуть що наше сміттєзвалище перезавантажене і в його роботі наявні порушення.
  ——————————————–
  “Якщо ні, то потрібно діяти правовими або принаймні цивилізованими методами”
  Особисто я був проти акції з викидання сміття під час мітингу і участі в ній не брав. Але можу сказати, що я повністю розумію мотиви людей, які це зробили, бо правові і цивілізовані методи, які вживалися протягом року, жодного впливу на нашу владу не мали.
  Ви в нашій групі з 2015 року, мали б бачити, як розвивалися події. Якщо пропустили, то уважно перегляньте хоча б ці три епізоди:
  1. http://starkonnb.info/news/city/vidkrito-kriminalnu-spravu-shhodo-porushennya-moratoriyu-na-vvezennya-smittya.html
  2. http://starkonnb.info/news/city/zdiysneno-napad-titushok-na-aktivistiv-aktsiyi-starokostyantiniv_ne_smittyezvalishhe.html
  3. http://starkonnb.info/news/city/do-starokostyantinova-zaboroneno-vvezennya-bud-yakogo-smittya.html
  ——————————————-

  А тепер про особисте:
  “стільки часу тратите ( з Ваших слів «три дні») на однобічне і непрофесійне висвітлення проблем міста.”
  я завжди відкритий до зауважень і пропозицій та нормально ставлюсь до конструктивної критики, але не думайте, що Ви зможете безпідставно робити такі закиди. Або вказуйте конкретно в чому однобокість і непрофесійність у цій статті на Ваш погляд, або краще помовчіть.
  Відповідь на те, для чого і чому трачу стільки часу знайдете тут: http://starkonnb.info/news/city/chomu-mi-tse-robimo.html
  ——————————————–
  “Замітьте в Ваших діях не має ні конструктиву ні реальних пропозицій, а тільки шантаж і критика.”
  Перечитайте уважніше статтю, під якою пишете коментар і вкажіть мені на критику і шантаж.
  ——————————————–
  “«немаючий ніякого відношення до міста» (слова Пікулі) громадянин”
  це про що взагалі?
  ——————————————–
  “А що Ви зробили реального?”
  Ми висловили свою позицію і показали, що в цьому місті є люди, яким небайдужа його доля.
  На Вашу думку, що ми мали б зробити?

  1. Сергію, не витрачай свій час – ця людина з категорії тих, хто ніколи не повірить ні у те, що щось можна робити на користь громади, ні у те, що це люди роблять безкоштовно. Кожна людина судить по собі – жаль, що таких у моєму рідному місті немало :( Мені соромно, що більшість присутніх “комісії” я знаю особисто.

 8. Деякі депутати справжнє сміття як мені говорив мій знайомий з позивним махмуд .І може статись так що іловайський котел може початись для них.Соц робітники в них докладують хто чим дише.Моя порада подавайте на них в суд м.Хмельницького там меньш важелів впливу на суд

 9. Я особисто був свідком у травні 17, коли начальник поліції попереджав Булича, що сміття завозять не законно. То питання – Булича визивали на таку комісію чи ні?

 10. БЕЗ СЛ1В…..ДУР1СТЬ ЗАШКАЛЮЭ..А ЩО Б1ЛЬШ Н1ЯК НЕ МОЖЛИВО БУЛО ДОНЕСТИ ДО ВЛАДИ…ДОБРЕ ЩО ХОЧ НЕ СТАЛИ ОПРАВЛЯТИСЬ ПЕРЕД ДВЕРИМА….ЯК КАЗАВ ЛАВРОВ..ДЕБ1ЛИ БЛЯ………………..

  1. Світлана Зімченко У ВОРОГА ТЕЖ ТРЕБА ВЧИТИСЬ…БО ЯК 1 ЩО- ТЕ ЩО В РОС11 ЗАВШЕ ЗБИРАЛИСЬ САМ1 РОЗУМН1 УКРА1НЦ1 1 НЕ Т1КО УКРА1НЦ1- ЦЕ В РОС11 НЕ ЗАБЕРЕШ…ТАК1 БУЛИ ЧАСИ- МАЙБУТНЭ ДЛЯ НАС ПОЧИНАЛОСЬ З РОС1ЙСЬКО1 МОВИ ТА МГУ…..ЧИ ВАМ ЦЕ ДОС1 НЕВ1ДОМО…..1 ЩЕ РАЗ- У ВОРОГА ТЕЖ ТРЕБА ЧОМУСЬ ВЧИТИСЬ..ТАМ НЕ Б1ГАЮТЬ ДО УКРА1НСЬКО1 ЦЕРКВИ..ТАМ 11 ПРОСТО НЕМА…

  2. Зоя Романюк Шановна, бажано перечитувати те, що написали. І чого це ви ТІКО ще не в росії, де самі розумні? Жалкую за своїм загубленим майбутнім – прожила і без МГУ і без росії :)

 11. Пане Сергію! Повірите, але переглядаючи записи адміністративної комісії, записи з відділу поліції, записи з зустрічі депутатів і виборців 2 грудня 2017 року і коли порівняв із тим, що наробили колишні мої найближчі друзі, то нападає жах. Чому? Чому Вони перестали любити землю, яка дала їм усім життя, Вона дала життя їх дідам, а ті мали змогу нагодувати і дати прекрасну природу батькам, а батьки старалися для них. Чому вони вирішили забрати усе це у дітей? Звідки ця ненависть до дітей? Гаразд, Булич готується вже на пенсію. Але ж пенсію мусять заробити діти тут в Старконі, щоб нагодувати дідугана, який забирає у них простір для життя. А на фото, можливо, це і є той “оазис”, де вони собі готують місце для вічного спокою, адже жодного не заберуть на небо і навіть Мельничуку доведеться гнити на землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.