Місто

А чи було отруєння?

Увага! Стаття містить не підтверджену інформацію!

Вчора в Фейсбук в групі “Старокостянтинів небайдужий” було опубліковане наступне повідомлення:

Отруєння свинцем – це дуже небезпечна річ, одноразове приймання свинцю в дозі 150—450 мг/кг або вдихання повітря, що містить свинець у концентрації 270— 790 мг/м3, спричиняє смерть. Надходження аерозолів свинцю через легені найбільш небезпечне для організму. Токсична речовина швидко потрапляє в кров, минаючи природний фільтр — печінку. Отруєння призводить до порушення роботи нирок, серця, щитовидної залози та печінки. При сильній інтоксикації – виникає набряк головного мозку.

Ознаками отруєння є: головний біль, запаморочення, нудота, іноді блювання, біль і слабкість у ногах, зниження зору, безсоння.

Думаю ви розумієте, що така подія на ще “не побудованому” та “не працюючому” акумуляторному заводі це дуже значна і надзвичайна проблема.

Сьогодні, коли стало відомо трохи більше про цей випадок, можу сказати: жодного доказу такої події на акумуляторному заводі в Старокостянтинові немає.

Звідки і чому виникла інформація про отруєння читайте далі:

Отже, вчора на умовах анонімності, представників “Люстраційної ради Хмельниччини” повідомили про те, що в Старокостянтинівську районну лікарню на приватному транспорті доставлено двоє працівників акумуляторного заводу з діагнозом “отруєння парами свинцю”. Члени “Люстраційної ради” перевірили цю інформацію по своїх джерелах та одразу повідомили про цей випадок в прокуратуру та міліцію.

Активісти разом з міліцією та представниками преси прибули до приймального відділення лікарні, однак, там з’ясувалося, що записи про прибуття таких хворих в книзі реєстрації відсутні. Лікар-офтальмолог Юрій Сторожук який чергував в приймальному відділення з 15:30 год. повідомив, що за час його чергування такі хворі не надходили.

Далі більше: люди, що повідомляли про випадок отруєння, відмовились давати свідчення та попросили не називати їх імена. На цьому міліція свою роботу завершила, про дії прокуратури мені не відомо.

Однак, ми вирішили зробити ще одну спробу. До 15-ї години в лікарні чергував завідувач відділенням невідкладної допомоги Кравець Сергій Іванович, тому ми звернулися до нього за коментарем, розмову дивіться на відео:

https://www.youtube.com/watch?v=https://youtu.be/YKXIrG3Cxuk” width=”700″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]  
Як бачите, усе зводиться до одного: випадку надходження до Старокостянтинівської райлікарні хворих з діагнозом “отруєння парами свинцю” не було.
 
P.S. Жителі Старокостянтинова, що працюють на акумуляторному заводі, в особистій розмові кажуть що вчора там наче спіймали крадіїв серед робітників, є також версія – що вивели двоє п’яних працівників.
 

Якщо у Вас є будь-яка додаткова інформація з цього приводу, не залишайтесь байдужими, повідомте на електронну пошту snb@starkonnb.info. Анонімність гарантуємо!

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

7 thoughts on “А чи було отруєння?”

 1. Виникає ряд запитань: Якщо завод не існує, то про яких пяних робітників йдеться? Люди працюють на край небезпечному та шкідливому виробництві нелегально? А також, як здійснюється опаткування діяльності неіснуючого заводу? Це питання саме до прокуратури, міліції та відділу боротьби з економічною злочинністю….. Не кажучи вже про екологічну та санітарну служби.

 2. Это до какой же степени нужно быть убогими, чтобы посвящать простыни текстов сбора ,, двох мiшкiв цукру…” атошникам и плевать на работу, этого детища полезных выбросов, донецких братков. Рабочие медкомиссию при устройстве проходят за свой счет. Нет ни молока, ни доплат за вредность. Маски одноразовое *овно, на обед выделяется 20 минут(!) Никаких замеров воздуха и атестации рабочих мест. Зарплата -чуть выше постыдного прожиточного минимума, и это на ВРЕДНОМ ПРОИЗВОДСТВЕ. Пойте дальше дифирамбы, авось перепадет с барского стола и вам ”небайдужi”

  1. Кіро, дещо не розумію Ваших закидів. Про небезпеку від будівництва і роботи акумуляторного заводу ми писали і попереджали не раз, до прикладу: http://starkonnb.info/?s=%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4
   Власне про це говориться і в цій статті, інша річ, що як бачите, дуже важко у нас в місті знайти якісь докази. Всі або нічого не чули, або нічого не знають, людям байдуже доля міста та доля власних дітей. А без доказів щось стверджувати було б не правильно, я так вважаю.
   Пізніше ми все ж таки дещо з’ясували по цьому питанню https://www.facebook.com/groups/starkonnb/1715868848636181/, однак до суттєвих наслідків це не призвело. Як кажуть у місті: “у власників заводу все схвачено”.
   Кіро, схоже у Вас є доступ до інформації про внутрішню ситуацію на заводі, можливо бажаєте допомогти з цією проблемою в місті?

 3. Сергей, вам лично, спасибо, что вы хотя бы поднимаете эту тему. А то, что я написала, не есть засекреченной информацией. Вы, как журналист, можете на самом заводе взять у рабочих интервью. Увидеть те маски “защитные”. Посмотреть в каких условиях люди обедают. Попросить аттестат рабочих мест. И мн.другое.
  После новогодних праздников с предприятия уволилось 20-25 человек. Не думаю, что доставит большого труда найти их и поговорить. Этих уже достало. Они ушли, несмотря на тотальную безработицу. Не все готовы стать рабами. Больными рабами.

  1. Кіро, дякую за комплімент, але я не журналіст, а звичайний житель міста в якого закінчилось терпіння і який вирішив щось змінити і знайти для цього однодумців.
   Відповідно прав у мене просити атестати чи щось проводити стільки ж як у Вас, чи у будь-кого в Старокостянтинові.
   Тут потрібні лише колективні зусилля, тож долучайтесь, якщо хочете допомогти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close