Місто

72 мільйони виділила міська рада на облаштування навчальних закладів

72 мільйони 324 тис. гривень виділила міська рада на модернізацію матеріально-технічної бази та комп’ютеризацію закладів освіти. Відповідне рішення було прийнято на 17-й сесії 17 лютого 2017 року.

Схоже магія чисел справді працює, адже це напевно вперше в Старокостянтинові направлено такі кошти на ремонт, модернізацію та підтримку закладів освіти. Програма фінансується з міського бюджету, розрахована на 5 років (з 2017 по 2021 роки) і передбачає такий розподіл коштів:

 • на інформатизацію та комп’ютеризацію закладів освіти – 945 тис. грн.;
 • на модернізацію матеріально-технічної бази, в т.ч. поточні і капітальні ремонти навчальних закладів – 71 млн. 379 тис. грн.

Кошти передбачені і на інші видатки освіти. З повною версією документу та розбивкою по роках можна ознайомитись тут: “Програма розвитку освіти 2017-2021“.

В той же час, до нас часто надходить інформація від батьків про те, що в школах та дитячих садочках нашого міста продовжуються добровільно-примусові збори коштів на потреби цих закладів.

Обговорювалось це питання і на сесії міської ради:

Велике прохання до читачів нашого сайту допомогти розібратися у цій ситуації та проголосувати як насправді все відбувається у навчальних закладах де навчаються ваші діти, голосування повністю анонімне:

Чи збирають у вас кошти на потреби навчального закладу (фонд школи, ремонт школи і т.п.)?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Читайте як вирішують питання із батьківськими внесками в гімназії: “І знову про батьківські внески, або історія протистояння Системі“.

Фото з архіву СНБ.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

79 thoughts on “72 мільйони виділила міська рада на облаштування навчальних закладів”

 1. МЕні цікаво чого це заступник міського голови Бондарчук від Свободи яка є заступником із цих питань мовчить і осторонь обходиь такі важливі питання?

  1. Світлана Зімченко так, там ще є заміна вікон, дверей, утеплення, придбання парт і стільців, але то в наступні роки – так передбачило управління освіти.

  2. Сергій Пікуля 2017 р-кап.ремонт покрівлі, 2018 р.-обладнання для кабінетів, 2019р.- кап.ремонт( з утепленням та заміною вікон та дверей) , 2021р- придбання меблів, кап.ремонт території, поточний ремонт системи теплопостачання.Програма розрахована на ” пятилетку ” ))Перший ” пятилетний ” план не включає в себе виділення грошей в найближчі два роки на ремонт класів, коридорів….і у 2020, 2021 також не передбачено на ремонт класів. На ремонт спортивних майданчиків взагалі – 0 гр. До речі, не знайшла видатків на спортивний інвентар ( може пропустила)

  3. Отож! Дякую, що виставили програму розвитку. Будемо слідкувати, хоч би це виконали. Шкода, що ніхто не рахує скільки кожен вчитель витрачає своїх коштів із власної зарплатні на роботу учнів на уроці.

   1. Таке щось городять, було б то правдою. Не вірю. Завжди на уроці потрібно дати дітям щось додатково, а інколи і необхідного немає. Взяти хоча б крейду. Хіба ж вона пише? Як не купиш якісну, то і мучаються діти і вчитель разом з ними. І прикладів багато можу навести. Або папір… Він виділяється для того, щоб дітям роздрукувати на урок завдання, чи текст? Я добре знаю, що вчителям приходиться і за свої гроші це робити.

  4. Світлана Зімченко так, але ж таку серйозну програму писали спеціалісти, які вивчили ситуацію в закладах освіти і керівники очевидно надавали свої пропозиції. Не думаю що при такій значній загальній сумі витрат не знайшли б місце на ремонт класів/коридорів. Тож схоже, що такої потреби в наших закладів немає.

   1. А куди ж поділись потреби на ремонт класів та коридорів? А хіба ж не потрібно їх білити-фарбувати час від часу, та шпалери клеїти? А підлога? Всюди в чудовому стані? Гроші на це не враховані, зробитись воно повинно якимсь магічним чином? І в кінці літа, як завжди, появляється в школі комісія, яка перевіряє в школі красу і готовність до навчального року. Чудово!

     1. Дуже дякую за підказку. Якщо Бог дасть дожити до вересня місяця цього року, побачимо, яка буде надана допомога конкретно нашій школі. Будемо чекати. Дуже хочу, щоб я хоч на цей раз помилилась. Спілкуюсь з батьками із багатьох класів в школі. До цього часу завжди мала уяву про те, що в нас робиться.

  5. Світлана Зімченко думаю міській владі і відділу освіти також це відомо, тим не менше вони прийняли саме таку програму і заборонили збирати кошти з батьків. На щось же вони розраховують?

  6. Сергій Пікуля Ви самі відповіли на своє запитання. А далі кожен сам для себе нехай приймає рішення.P. S. гроші не виділили і на ремонт актової зали, де проходять засідання міської ради( лакування підлоги, перетяжка крісел… )

  7. Світлана Зімченко хто стукає, тому відчинять. Керівники закладів якнайкраще знають потреби і мали б проявити ініціативу при затверджені програми і поставити питання ремонтів перед відділом освіти і міською радою, а не перед батьками.

  8. Сергій Пікуля Так, погоджуюсь з Вашою думкою з невеличким доповненням : батьки мають приймати безпосередню участь в цьому процесі також, і в формуванні програми видатків і в контролі за її реалізацією, в своєчасності перерахувань . Доки батьки самі не підключаться, один керівник мало що може зробити.

   1. Хотіла би я бачити як батьки контролюють ремонт закладу. Я би підключилась. Телефонуйте. Не мають можливості керівники закладів щось зробити так, як воно має бути. І це зрозуміло, чому. Роблять тут з батьківських комітетів та з керівників страшних монстрів, які обдирають батьків, та все собі в кишеню. На жаль, немає такої можливості на сьогодняшній день, щоб подивитись, як би це наші заклади виглядали без ремонтів на батьківські кошти. Дай Бог, щоб всі ці балачки про виділені гроші, були хоча би на половину правдою. А то ж погваздять, та й затихнуть. А в кінці літа знов з перевіркою важною до школи прийдуть, після того, як два рублі дали. Позорище! Спочатку влада повинна була би щось і справді конкретне зробити, а тоді вже комітети та керівників паскудити і звинувачувати в усіх смертних гріхах.

 2. Якщо добровільний внесок батьків чи стороніх в розвиток навчальних закладів являється протизаконним чи дуже актуальнопопулізованим,то чому ряд формувань, організацій -постійно не соромлячись просять а інколи вимагають жебрачать фін.допомоги . Кошти виділені на папері,а дітям ходити в відремонтовані “реально” навч.заклади.Та й дана акція добровільна.

  1. Отож і я про те. Наяву і на папері дуже відрізняються ремонти. Вирішили покрасуватись перед людьми, та й знов якимись цифрами голову морочать. Те, що зроблено Батьками і з бюджетних коштів – різниця страшна. Обіцяти багато можна. Гидко слухати, коли знаєш, як воно насправді. Ткнуть три копійки, а гвалту на весь світ, що “допомогли”.

    1. Вітаю Вас від щирого серця. Мої діти вчаться не в гімназії. І ремонт наша школа вже роками чекає. А її тільки міряють та міряють. Потім рахують. А потім кудись діваються. А діти паряться або мерзнуть. І мене це чомусь хвилює. І злить. Тому, що дітей потрібно жаліти і берегти. Ось по цій причині батьківські комітети класів нашої школи намагаються хоч трошечки кожний рік щось робити в класах і для зручності, і, навіть, для краси. І майже всі батьки це розуміють. Одиниці справді не мають можливості все поздавати, так ніхто ж не забороняє їм допомогти. А тільки зрідка чую, що не хочуть здати гроші на ремонт із якогось там принципа, ніби їм хтось щось винен і прийде зробить.Так і без них питання вирішити неважко.

     1. Я так розумію Ви в першій школі вчитеся? Їй, до речі, передбачено найбільше коштів у Програмі – 11 мільйонів на капітальні видатки http://starkonnb.info/news/city/rozpodil-vidatkiv-po-zakladam-programa-rozvitku-osviti-starokostyantinova.html
      А на поточні ремонти кожна школа мала робити заявку в відділ освіти, на яку суму зробила заявку Ваша школа?

  1. А з першою школою все так, як і було. Що батьки для своїх дітей зроблять, те діти і будуть мати. Ні більше, ні меньше.Моя дитина вже в шостий клас піде, а вікна і досі зроблені тільки в міській раді через дорогу. Мені особисто все рівно скільки квітів висадили по вулицям. А от те, що діти в класах душаться в жару, або мерзнуть і в куртках сидять, коли холодно, бо немає вікон, то біда.

    1. Що я особисто могла вирішити, те зробила. Що змогли вирішити і виконати батьківські комітети в класах з допомогою батьків, звичайно, те і зробили. І комітети працюють, і батьки підтримують нас тільки заради дітей. Все робиться для дітей. Немає зараз того всього забезпечення, що було років 20-30 назад. Давно немає і це знають всі. Тому і взялись батьки вже багато років назад підтримувати в закладах якийсь порядок. Школи ж не молодіють і оновлюватись чудесно не можуть. Проти яких ПОБОРІВ ви виступаєте? Я особисто ще ніде з поборами не зустрічалась. В нашій школі зроду такого не було.

     1. Бачите, Ви старались, а діти все-одно мерзнуть. Тому я і кажу, що зусиль батьків недостатньо. Належне фінансування шкіл це ОБОВ’ЯЗОК міської ради. І міська рада, завдяки зусиллям громадськості, нарешті про це згадала. Це вперше було виділено такі кошти на освіту. Тепер я бачу завданням керівників шкіл, за підтримки батьків, проконтролювати щоб усі ці кошти були отримані та використані на передбачені цілі.

 3. Світлана Зімченко роздивився уважніше таблицю, думаю кошти на поточний ремонт все ж таки передбачені, ось у цій статті: Придбання будівельних матеріалів для загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів 490,0 тис.грн. на цей рік і 2 млн. 960 тис. грн. всього.
  А ще там є окремо спортивний інвентар, посуд, комп’ютери, медикаменти, м’який інвентар, столи, парти і т.д., навіть пневматична зброя.

  1. Чудово! Хочу попасти в комісію, щоб приймати це все. Хочу це все побачити, потрогати руками. І подивитись, як це куплено, по якій ціні, якої якості. Тоді скласти розповідь про те, як насправді все робиться. А те, що таблиць наскладали, мене не гріє. Я впевнена, що читачі сайту розуміють, що я маю на увазі. Буде все, як обіцяють – прославлю нашу владу, не жадна я до похвал!

   1. Мабуть, і справді є. Але ж питання друге: СКІЛЬКИ? І на що їх вистачить? На фарбу? Все інше де візьмемо?

     1. Ви чого насміхаєтесь? Чи, може, ви хочете сказати, що по 72 мільйони на кожну школу виділили? Чи ви не можете поділити суму на роки і на заклади?

     2. Можу, і поділив, на першу школу припадає 11 мільйонів на капітальні видатки, з них на цей рік 5 млн. 114 тис. грн.

   1. Батьки знають, яка ситуація з забезпеченням шкіл. І дав би Бог, щоб справді вона змінилась в кращу для батьків сторону. Ніхто не буде проти. Бо грошей лишніх ні в кого не буває, лишніми бувають тільки неприємності. Як не буде потреби щось по класах робити, так і про гроші мова не буде іти. Але поки ще все не так, як хотілось би.

   1. Якщо в Хмельницькому збирають директори та завідуючі, то нехай прощаються. В нашій школі керують батьківські комітети. Вони вирішують, що насамперед потрібно класу, радяться на зборах з батьками, самі збирають гроші, самі все на ці суми в класах роблять. При чому тут директор до класу? Директор може дати тільки те, що в школі є. А як це добро державне вже постаріло і зносилось, то тоді батьки і беруться за роботу. Тільки дуже лінивий та безрукий не зробить для своїх дітей все можливе.

 4. 100 грн это не большая сумма для комфорта своих же детей тем более если родители будут ещё и контролировать что сделают в классе в Киеве по 1000 собирают и все молчат, а по опыту скажу – не все запланированные деньги дойдут в полном объёме в учебные заведения, и это прекрасно всем известно, если бы доходили то школы хоть на что то были похожи ( я конечно же не говорю про 9 школу, такое чувство что только ей деньги и достаются)

  1. Про який контроль йдеться? Думаєте ті кошти що в школах збирались усі доходили? Минулого року батьківському комітету гімназії категорично заборонили розпоряджатись зібраними коштами без вказівки директора. А за те що прийняли самостійне рішення допомогти Артему Харченко мене з голови комітету намагались зняти.

  2. Сама была председателем род. Комитета и контролировала процесс, все что покупалось оформляла как подарок заведению и все.

  3. И я об этом же. Но все не опишешь. И не каждому втолкуешь. Я тоже знаю презамечательно как оно должно быть. Но этого нет и , видать, не будет. По ходу, все остается по-прежнему. Работали мы, работаем, и будем работать. Я согласна с Вами, Наташа. Все так и есть. А если и прийдет к нам помощь в виде финансов, то мы не откажемся.

  4. Так Ви ж порахуйте доходи в Києві і в Старокостянтинові! Проходячи військову службу в ЗС України, я здавав щомісяця по 20 грн. на якийсь папір, по 50 на якесь пальне до бензокоси, по 100 грн. на якусь бензокосу чи звичайну косу, на фарбу для фарбування авіаційної техніки, на кісточки до ціє фарби, на пам’тник для генерала Нікіфорова(двіччі) …….. То Ви якось порахуйте скільки ще здавати аби потім прожити на 1000 грн в місяць. По моїм підрахункам, я за рік здавав на ЗС України одну свою зарплату і так кожен, то навіщо мені її видавали!!!!? Теж саме зі школами, теж саме і з іншими державними підприємствами. Шановна пані Наталя, якщо ми все життя будемо бекати, як стадо баранів то в кінці свого життя нас ніхто не відрізнить від них. А державні ‘дячі’ типу депутати чи КМ чи АП чи міські голови та їхні зами з таких самих замучених міст будуть тринькати наші кошти на свої потреби і жодної копійчини не здадуть в якусь школу.

  5. Natasha Tyschenko от щоб у нас не було ЕТОго біля влади, люди повинні навчитися організовуватися і відстоювати свої інтереси. Перший крок до цього – вміння ставити запитання. В даному випадку запитання звучить так: “Чому мене змушують задавати кошти за навчання дитини, якщо згідно законодавства України фінансування має здійснювати держава і міська влада за мої податки?”

  6. Олександр Миколюк так отож, а потім приходять представники цієї влади і розказують на батьківських зборах: “ми то кошти на ремонт передбачили, але скільки і чи взагалі дамо – не знаємо.”

  7. Напевно, в списку пріоритетів освіту, як завжди, посунули на кінець і гроші в кращому випадку будуть під кінець року, а не до 1 вересня. А хто ж міг знати, що ремонти в школах потрібно робити влітку? Ще не дають заробити на ремонті школи номер 1, набігло фірм проводити ремонт, подають скарги на проведення тендеру. Ці люди не можуть допустити щоб так справи вирішувалися)

  8. Олександр Миколюк Коли на виконкомі обговорювали положення про компенсацію пільгового проїзду за міжміське перевезення, або коли на сесії обговорювали підняття зарплат для чиновників міської ради, щось я не почула жодного разу аби хто сказав : ” ми то кошти передбачили, але чи вони вам будуть і скільки їх буде і чи вчасно ви їх отримаєте – ми не знаємо”

  1. К сожалению мы не живем в Финляндии , я говорю что 100 грн не большая сумма которую можно заплатить , есть всякие внеклассные занятия экскурсии и т. д. Я не призываю Вас к этому , не хотите не платите, были у меня такие которые рассказывали что государство им все должно а потом ругались со мной почему его ребёнок не поехал на экскурсию или не получил на Новый год подарок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.