Місто

5-та сесія: Мораторій на втечу

Вчора відбулася друга, і як з’ясувалось, не остання частина засідання 5-ї сесії міської ради.

Нагадаємо, під час першої частини сесії депутати встигли розглянути лише зміни до порядку денного: 5-та сесія: Мудрик і все.

Розпочалося вчорашнє засідання не так, як зазвичай: в залі було людно, до депутатів завітали представники ГО «Спілка учасників АТО міста Старокостянтинів». Військові висунули вимогу, яку озвучив голова організації Сергій Жмурко: “Ввести тимчасовий мораторій на отримання земельних ділянок в місті та зміни цільового призначення раніше отриманих громадянами земельних ділянок. Продовжувати виділення земельних ділянок тільки після проведення інвентаризації землі, долучивши до цього процесу членів громадських організацій міста, та створивши прозору чергу на отримання земельних ділянок, з оприлюдненням її на сайті міської ради”.
Така вимога, як пояснив Сергій Петрович, виникла тому, що в той час, як наближені до міської влади особи отримують землю, для учасників АТО знаходяться лише відмовки та всілякі перепони в отриманні ділянок.

У відповідь міський голова Микола Мельничук одразу заговорив про необхідність перенесення сесії для підготовки цього питання, з метою “створення робочої групи і проведення інвентаризації за три дні“, чим дуже здивував багатьох депутатів, які не розуміли для чого вже вдруге поспіль переносити сесію, до того ж в той час, як назбиралося багато не вирішених проблем.

Завдяки їх позиції та присутності у залі військових, не зважаючи на намагання міського голови, сесія продовжила свою роботу і після розгляду депутатських запитів було прийнято мораторій на виділення землі в Старокостянтинові.

Після вирішення земельного питання учасники АТО покинули зал засідань, а депутати оголосили перерву на обід.

Вже після перерви з’ясувалася справжня причина спроб Миколи Мельничука оголосити перерву. Те, що йому не вдалося зробити на сесії, було зроблено під час перерви: усім депутатам, на яких має вплив міський голова, було дано команду покинути засідання сесії з метою зриву її роботи. Щоб виконати вказівку та зірвати кворум, деякі депутати тікали так, що залишили свої особисті речі в залі засідань.

Засідання сесії було перенесено на п’ятницю, 15 квітня.

Натисніть тут, щоб переглянути основні моменти роботи сесії.

[accordian divider_line=”” class=”” id=””]

Перелік депутатів Старокостянтинівської міської ради, що покинули засідання.

1. Гривник Володимир Григорович – БПП;
2. Ковбель Василь Васильович – БПП;
3. Лук’яненко Юрій Анатолійович – БПП;
4. Малярчук Сергій Леонідович – БПП;
5. Шумова Раїса Петрівна – БПП;
6. Булич Володимир Євгенійович – БЮТ;
7. Возний Олександр Іванович – БЮТ;
8. Петрук Юрій Петрович – БЮТ;
9. Степанишин Олександр Дмитрович – БЮТ;
10. Горда Ганна Устимівна – Аграрна партія;
11. Співак Михайло Петрович – Аграрна партія;
12. Лісовський Дмитро Сергійович – За конкретні справи;
13. Савчук Галина Леонідівна – За конкретні справи;
14. Поліщук Андрій Миколайович – Укроп;
15. Стаднік Віктор Петрович – Укроп.

Виникає питання, з якої причини такі ганебні події відбуваються в Старокостянтинові? Невже стільки депутатів не мають своєї позиції та почуття власної гідності? Чому наші обранці забувають про свій головний обов’язок – служити громаді? Чи можливо для цього потрібно прийняти ще один мораторій, на втечу?

А причина одна – влада і можливість нею користатися. Перед міським головою зараз стоїть завдання: затвердити потрібних йому заступників (Коваля О.А. і Мельника С.В.) та забезпечити собі стійку більшість у виконавчому комітеті. Система понад усе намагається повернути втрачені позиції.

Порахуймо: в засіданні брали участь 31 з 34-х депутатів. Для того, щоб забезпечити прийняття цих рішень необхідно 18 голосів депутатів. До 15-ти втікачів додаємо голос міського голови – вийде 16, як бачимо не вистачає два голоса.

Ось тут в нагоді і стануть голоси тих депутатів, що були відсутні цього разу, але прибудуть до п’ятниці.

То як громадо, допустимо реванш?

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “5-та сесія: Мораторій на втечу”

  1. а Микола Степанович на пенсію не збирається. Засидівся цей брихун у владі.

  2. Наше місто змінилось та змінюється на краще постійно. Але кадрові ідеї, що винесені на сесію в даний час показують, що влада змінюватись та ”жити по-новому” не бажає. Ці призначення не мають підтримки старокостянтинівців. Але депутатів умовляють, обіцяють, та ломають ”через коліно”, зривають сесію Якось не гарно все це та принизливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.