Місто

5-та спроба міжміських перевізників вділити собі шмат міського бюджету

П’ятий раз сьогодні на засіданні виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради розглядатимуть питання надання відшкодування за перевезення пільговиків автомобільним транспортом міжміського сполучення. Попередніх чотири рази виконавчий комітет не підтримав таку ініціативу, але її вперто знову ставлять у порядок денний, хто і чому – читайте та дивіться далі.

Вперше питання про відшкодування з міського бюджету Старокостянтинова витрат міжміських перевізників на пільгові перевезення піднялося на виконкомі 9 березня 2017 року. Аргументувалася необхідність прийняття такого рішення тим, що на міжміських автобусах їздять наші люди і що законодавством передбачено надання такої компенсації органами місцевого самоврядування.

Тоді, і наступного засідання, що відбулося 23 березня 2017 року, виконавчий комітет відповідне рішення не прийняв. Хоч і частина членів виконкому проголосувала “ЗА”, але не вистачило необхідної кількості голосів.

Напевно щоб підбадьорити тих, хто не підтримав це питання, на чергове засідання 13.04.2017р. прийшов секретар міської ради Олександр Степанишин.

– Якщо ви рахуєте, що перевізники, роблячи роботу, не повинні за це отримувати компенсацію, то візьміть на себе відповідальність і проголосуйте за відмову. Щоб перевізник міг взяти цю відмову, подати на автовокзал і сказати: з завтрашнього дня ми не перевозимо пільгових категорій населення, тому що виконком нам відмовив у відшкодуванні. І все! Більше нічого не потрібно! – переконував присутніх секретар міської ради.

І хоч прізвища перевізників, що мають отримувати цю компенсацію, доповідач не захотів називати, але інтерес Олександра Дмитровича цілком зрозумілий. Адже у місті загальновідомий факт, що його дружина є одним з підприємців-перевізників, що мають міжміські маршрути.

Коли і цього разу питання не пройшло, ініціатори вирішили задіяти важку артилерію. На засіданні виконкому 27.04.2017р. з’явився міський голова Микола Мельничук. Заради цього навіть питання надання компенсацій перенесли до розгляду першим.

– Дане питання розглядалось на сесії міської ради, виділені асигнування. Нам потрібно затвердити лише відповідний порядок, – розпочав Микола Степанович.

– Це питання вже двічі (насправді тричі – СНБ) не пройшло на виконкомі, воно досить гостре і у великій мірі заполітизоване, тому що в основному це переїжджають воїни АТО. Є серйозне протистояння і перевізник не може брати на себе всі витрати, які він несе, – продовжував переконувати членів виконкому міський голова.

Однак і цього разу рішення не пройшло. Одразу після голосування Микола Мельничук залишив засідання виконавчого комітету зіславшись на зайнятість. Інші питання розглядалися вже без міського голови.

Ми не могли залишити без уваги таку настирливість наших очільників міста. Було б звісно добре бачити її під час вирішення інших нагальних питань, до прикладу встановлення “лежачих поліцейських” в Старокостянтинові.

Але давайте спробуємо розібратися що з цього приводу говорить законодавство. Звернемося до Закону України «Про автомобільний транспорт»:

Стаття 29. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

Як бачимо, дійсно виплата компенсації перевізникам покладена на органи місцевого самоврядування. Та про що не говорять ініціатори – органи місцевого самоврядування це не лише міська рада, а й сільська, селищна, обласна ради. І в Законі зроблено чіткий розподіл, хто з них якими перевезеннями займається:

Стаття 7. Організація пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування
Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

– на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), – на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

– на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), – на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації;

– на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району, – на районні державні адміністрації;

– на міських автобусних маршрутах загального користування – на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.

З цієї статті випливає, що компетенція міської ради – лише міські автобусні маршрути загального користування.

Щодо компенсацій, то в Законі зазначено, що їх розмір зазначається у договорі, який має бути складений між міською радою та перевізником. Тобто, хто підписує договір – той і сплачує компенсацію.

Для міжобласних маршрутів питання вирішується дозволом, у якому встановлюються умови організації перевезень.

Стаття 31. Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника, зобов’язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної частини автомобільної дороги та під’їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування приміських та міжміських, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються дозволом органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на обслуговування автобусних маршрутів, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування (рейсів), які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника.

Крім того, ми поспілкувалися з представниками інших міських рад, зокрема Хмельницького, ні в кого з них компенсацію перевізникам за міжміські перевезення не передбачено.

Схоже Старокостянтинів, як це у нас заведено, знову хоче стати попереду всієї країни. Деякі місцеві службовці хочуть скористатися недосконалістю законодавства і вділити собі шмат нашого міського бюджету. При цьому вони раптово забувають, що згідно того ж законодавства, їм дозволено робити лише те, що прямо передбачено Законом.

Щодо перевізників, то напевно багато хто з вас знайомий з ситуацією, як вони перевозять пільговиків, зокрема АТОвців. Для тих, хто не в володіє цією інформацією, подивіться на фото до цієї статі і почитайте наш матеріал: “Напад на автовокзал, або по чому квитки для воїнів АТО?

Два пільгових місця за власні кошти і компенсація з міського бюджету, цікаво виходить, правда?

Ще цікавіше, що у місті буквально нещодавно мало не зупинилися міські перевезення, саме через заборгованість міської ради за пільговий проїзд.

Тобто керівники міста не можуть знайти гроші в міському бюджеті на міські перевезення, а вже беруться відшкодовувати міжміські.

Хоча, щось мені підказує, що якщо дане рішення буде прийнято, то саме для деяких міжміських перевізників кошти будуть виділятися справно, як думаєте?

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

34 thoughts on “5-та спроба міжміських перевізників вділити собі шмат міського бюджету”

 1. Вже проголосували ” ЗА “. По-перше, хочу висловити вдячність Тетяні Володимирівні за чітку та тверду позицію під час обговорення та голосування. По-друге, проясню звідки взялось оголошення в салоні автобуса.Був певний період, коли водії автобусів (ФОП Степанишина І.А) відмовлялись перевозити по посвідченню УБД. Про це писали деякі газети, оголошували на сесії. Спробували спіймати ” на гарячому”. Хлопці взяли квитки по УБД в касі і підійшли до автобуса. Біля автобуса вже був Степанишин .В ході розмови сторона перевізника пояснювала відмову у перевезенні відсутністтю компенсації з області. Звернення зі сторони перевізника про компенсацію, та відписки у відповідь ми бачили. Ситуація здавалась дивною, тому було прийняте рішення звернутись в область, а перевізник за свій рахунок на цей час буде перевозити.Хлопці звернулись не тільки до замовника послуг, але й до юристів м.Одеси.Юристи надали роз”яснення , що пільгові категорії незалежно від компенсації перевізник повинен возити. Проблема фінансування -відношення між перевізником та замовником послуг і ці проблеми не повинні лягати на плечі пільговика. Буквально через день звернулись до Степанишина О,Д., вже підковані юридично і сказали зняти табличку. Він відмовився. Так і виходить, що 2 возить за свій кошт, а інших за компенсацію. ))Після проголосованого сьогодні рішення логічним буде висновок , що компенсація тепер має бути за вирахуванням суми, яку складають власні кошти ФОП Степанишина.

  1. Сергій Пікуля Найбільше викликає обурення прикривання учасниками бойових для позитивного прийняття рішення. При тому багато хто з них знає, що перевозити забов”язані по Закону і не мають права відмовляти. Рішення не можу коментувати, бо не знаю законо воно чи ні. Але прикриватися пільговиками ганебно. 5 спроб , щоб отримати ” ЗА” .Якби сьогодні не проголосували, то були б і інші спроби. Міські перевізники скаржаться на затримки у виплаті, але є гроші на міжміські перевезення. А підприємці, які займаються приміськими перевезеннями ?Їм тепер теж можна звертатися за компенсацією до міської ради.Скоро і бюджет на 2018 будуть закладати.

  2. Світлана Зімченко у мене давно склалося враження, що все, що вони бачать в учасниках АТО – це можливість їх використати у власних цілях.

  3. Олександр Миколюк взяти з міського бюджету – це так, зібрати з підприємців і пропустити через “Альфа-газ” – це завжди будь ласка, а от коли мова заходить за власну кишеню, бачите як воно виходить.

 2. Я уточнив в Наталії Іванівни, механізм самої компенсаціїї, Компенсують по відомостях з автовокзалу, де вписане призвище, час та дата поїздки. Залізничникам таким же чином компенсують. Я не захищаю секретаря міської ради, але перевізник не один він, це по перше, а по друге чули, що є непорузуміння з майбутнім бюджетом, (прослухайте повідомлення КамінськоЇ про вилучення коштів з бюджету міста на наступний рік). На майбутнє, можна влаштувати перевірку відшкодувань. А те, що питання про атовців заполітизоване згоден.

  1. Світлана Зімченко Річ у тім, що атовці почали самі себе захищати, в той спосіб, який для нас більш зрозумілий – по пиці, апе це не законно, да по совісті вірно, але ж бариги можуть і в буцигарню запроторити. А тому і нашим атовським організаціям потрібно обєднуватись в маштабі держави, і давити уже політичними методами не тільки місцеву а і верховну зраду і кабмін. Пропую вичислити Гройсмана черговий раз в наших краях, заблокувати шляхи відступу і поговорити по дорослому. https://www.youtube.com/watch?v=10oS-_S9Fwc

  2. Yury Sokolenko “Я не захищаю секретаря міської ради, але перевізник не один він” – думаєте якщо б його там не було, то питання б виносили стільки раз? Вдумайтесь, п’ять раз виконком ставили перед цим вибором.
   На останній сесії спеціально зменшили кількісний склад виконкому (інакше б і цей раз рішення не пройшло) і намагалися туди дві своїх людини додатково поставити.
   Стільки зусиль, і все заради простих перевізників?
   Ви такі старання під час виділення землі учасникам АТО спостерігали?

  3. Yury Sokolenko Ви праві, давно пора “.. вичислити Гройсмана черговий раз в наших краях, заблокувати шляхи відступу і поговорити по дорослому” чому він не виділяє земельні ділянки в наших краях для учасників російсько-української війни!!!

  4. Олександр Кондратюк А тут уже можна наслідувати і приклад наших побратимів з Житомира, давайте обєднаємось областю, зкоординуємо свої дії та винесем обласного землевпорядника з шкіряного крісла на вулицю, а по дорозі може і якась птаха яйце йому на голову знесе і не одне. А так – “під лижачий камінь вода не потече”

  5. ну раз вони вже проволокли данне питання, то потрібно повідомити перевізників з інших регіонів , які возять наших пільговиків, що вони мають право на компенсацію

 3. Yury Sokolenko “по друге чули, що є непорузуміння з майбутнім бюджетом, (прослухайте повідомлення КамінськоЇ” – це я Вам відверто кажу – чистої води байки.
  У нас що профіцит? Немає куди кошти розподілити? На освіту грошей в бюджеті немає, на медицину немає, на міських перевізників немає, а на міжміських є?

  1. може і потрібно, може і є куди, але ж ніхто не пропонує (я по крайній мірі не чув пропозицій), а з засідання виконкому нікого не виганяють і вхід вільний приходьте пропонуйте, А моя позиція була – не компенсувати, а підіймати на верхніх щаблинах влади, як того вимагає законодавство. Тому що виникає соціальна напруга з пикопобиттям.

  2. Yury Sokolenko я дивився трансляцію засідання виконкому, правильна у Вас позиція була.
   А з приводу коштів, то лише міську програму розвитку освіти недофінансували цього року на 19,2 млн. грн.
   Не кажучи вже за міських перевізників, які мало не зупинилися через несплату кошів міською радою, тут вони про це розповідали: http://starkonnb.info/news/city/mozhut-zupinitisya-avtobusni-perevezennya.html

  3. Yury Sokolenko моя позиція незмінна, я озвучував її декілька раз, тому цього разу і мовчав. і за компенсацію не голосував, що я що покійний Гайдамащук пропонували давити на облраду і ОДА

  4. Пропозиція проста: міжміським перевізникам брати ноги в руки і йти в обласну раду – добиватися там своїх законом передбачених прав.
   А не нагинати виконавчий комітет, бо один з них має щастя бути секретарем міської ради.

  5. реально, міські перевізники відмовляються возити бо немає компенсації, а ми в міжміські ще впрягаємось, ось сьогодні один з маршрутів двойки вже закрився

 4. До речі, хтось з членів виконкому знає прізвища тих п’яти підприємців, яких сьогодні профінансувати вирішили? Чи так і голосували не дивлячись?

  1. я на попередніх розглядах питав, мені трьох назвали, але якщо вже компенсувати то я вважаю що потрібно компенсувати всім без виключення перевізникам, раз вже так переживають за наших пільговиків

 5. І взагалі я ще раз пропоную громаді, бачите що в порядку денному виконкому є якісь питання, де сховані підводні течії, приходьте на виконком, інформуйте. Або хоча б на передодні викидайте дописи в фейсбук.

  1. Планував напередодні, не встиг підготувати публікацію. Складна тема, багато інформації і законодавчих актів потрібно було опрацювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.