Місто

4-та сесія. Про пільги, ліцей та генеральний план міста

В п’ятницю, 29 січня 2015 року відбулося засідання четвертої сесії Старокостянтинівської міської ради VII скликання.

Перелік питань, що розглядався депутатами цього разу читайте тут.

Крім того на сесії вирішувалася доля пільгового проїзду в Старокостянтинові, безкоштовного харчування дітей 1-4 класів, пожежної безпеки міста та багато інших не менш важливих питань. Потрібно віддати належне, цього разу депутати працювали завзято, і хоча під час засідання не обійшлося без традиційних протистоянь та сумбуру, нашим обранцям вдалося розглянути всі 40 питань порядку денного. 29-ть з 34-х присутніх депутатів міської ради працювали більше 9-ти годин з двома 10-ти хвилинними перервами.

Під час розгляду депутатських запитів знову активно обговорювалось питання заслуховування радника міського голови Мудрика Ю.В., що його з минулої сесії забрала швидка. Депутати наполягали на його присутності та міський голова повідомив, що його радник до цього часу перебуває на лікарняному і пообіцяв наступного разу ну вже стовідсотково включити це питання в порядок денний.

Також депутати нагадали міському голові за обіцянки заслухати на сесії звіт газети “Наше місто”, розглянути штатний розпис міської ради та долучити представників громадських організацій до складу виконавчого комітету.

Депутат Гривник В.Г. закликав колег підтримати створення нового відділу (3 чол.) з питань державної реєстрації. Основним аргументом при цьому було те, що через ліквідацію державних реєстраторів в місті може припинитися процедура реєстрації майнових прав. Хоча, варто зазначити, що з 01 січня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» згідно яких реєстраційні дії можуть виконувати нотаріуси.

Депутат Полупан С.П. заявив про погрози яких він зазнає через свою депутатську діяльність та висловив претензії до позиції секретаря міської ради в цьому питанні.

Депутат Ваврищук М.В. зачитав звернення щодо проведених нещодавно громадських слухань по встановленню меморіальних дощок вихідцям з старокостянтинівщини, що воювали за незалежність Польщі. Також він звернувся до міського голови з заявою про недопущення адміністративного тиску на підлеглих через їх власну думку з того чи іншого питання.

Депутат Мініх І.М. порушила питання встановлення в Старокостянтинівській гімназії (школі №9) нових дверей, що були придбані ще 2014 року та до цього часу, не зважаючи на потребу, не встановлені.

Далі слово надали керівнику ТОВ “Альф-газ” Скопу В.Г., який намагався пояснити депутатам як так виходить, що його підприємство виграє більшість тендерів на роботи, які фінансуються за кошти міського бюджету.

Під час розгляду питання “Про роботу комунальних підприємств міста у 2015 році” депутати вирішили вивчити економічну доцільність та можливість об’єднання підприємств “Тепловик” та “Водоканал” (зважаючи на досвід Кам’янця-Подільського), а також Комбінату комунальних підприємств і КРБШП.

Також порушили проблему двох автомобілів-сміттєвозів, що були придбані за кошти міста, але вже рік не працюють. Як пояснили чиновники автомобілі незабаром відремонтують, а так довго питання затягнулося через пошуки спеціалістів, що можуть відремонтувати таку техніку. Цікаво лише чому питання можливого ремонту не розглядалося ще під час придбання цих автомобілів.

Під час затвердження Програми розвитку культури та охорони культурної спадщини на 2016-2020рр. депутати розглянули пропозицію створення історико-архітектурної ради, яка даватиме погодження на будівництво в історичній частині міста.

Важливим нововведенням в роботі міської ради було затвердження Порядку розгляду електронних петицій, адресованих міській раді про проект якого ми писали тут: “В Старокостянтинові запровадять електронні петиції до міської ради“.

Згадали обранці і за акумуляторний завод, з доповіді начальника Старокостянтинівської служби з надзвичайних ситуацій Чижа С.В. з’ясувалося, що на заводі є певні порушення, а наші пожежники не мають доступу на об’єкт і не знають ситуації яка там склалася з пожежною безпекою. Більше того, депутатам були надано документи з Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства екології, які говорять, що дозвіл на експлуатацію акумуляторному заводу не надавався. Схоже таки правду говорив директор заводу Душенко О.С. на громадських слуханнях, коли заявляв, що вони не бояться ніяких перевірок!

Начальник Старокостянтинівської ЖЕК Денега О.В. вислухав претензії депутатів до роботи підпорядкованої йому організації щодо роботи з відвідувачами.

Багато часу зайняв розгляд питання затвердження Генерального плану міста Старокостянтинів. Про проблеми з генпланом ми писали напередодні сесії. За словами завідувача відділу містобудування та архітектури Поліщука Ю.М. перед сесією до проекту Генерального плану міста були зауваження лише в бюджетної комісії, однак в процесі обговорення багато депутатів змінили свою думку. Виступав на сесії з цього приводу і представник громадської організації “Старокостянтинів небайдужий”. У підсумку депутати відправили генплан на додаткове доопрацювання та врахування пропозицій громадськості. Незабаром очікуйте на нашому сайті додаткову інформацію з цього питання, а як відбувалося обговорення можете переглянути тут.

За кілька днів перед сесією була інформація про відміну пільгового проїзду та безкоштовного харчування дітей 1-4 класів. Також під питанням було фінансування потреб Старокостянтинівського професійного ліцею. Ці питання були вирішені, депутати виділили 2 млн. 413 тис. з міського бюджету на ці цілі. Тобто всі пільгові категорії мають і надалі право на безкоштовний проїзд, діти молодших класів харчуватимуться за рахунок бюджету, а ліцей працюватиме без заборгованостей. Принаймні перший квартал, надалі міська рада розраховує на субвенцію з державного бюджету.

З 24-го пункту по 40-й йшли земельні питання. Хоча перелік цих питань досить суттєвий і їх розгляд забрав багато часу, але розповісти тут практично нічого, так як детальні матеріали по земельним питанням під час сесії є лише у депутатів і сторонній особі дуже важко зорієнтуватися про що йде мова. Однак одне з питань викликало дуже бурхливе обговорення, яке виникло під час виділення додаткової земельної ділянки колишньому помічнику прокурора Стецюку П.П., дійшло навіть до персональних образ та звинувачень. В розпалі суперечки деякі депутати навіть зізналися, що знаючи заздалегідь про нецільове використання даної земельної ділянки вони були згідні голосувати за її виділення.

Насамкінець депутати прийняли звернення Старокостянтинівської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо відставки Уряду під керівництвом А.Яценюка, ініційоване фракцією ВО “Свобода”.

Як бачите розглянуті питання одне одного важливіші і майже кожне варто окремої статті, втім сподіваюсь те, що я не зміг описати Ви самі побачите на відеозаписах:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

6 thoughts on “4-та сесія. Про пільги, ліцей та генеральний план міста”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close