Місто

3-тя сесія міської ради. Мудрий бюджет

25 грудня 2015 року відбулося засідання третьої позачергової сесії Старокостянтинівської міської ради VII скликання.

На сесії планувався розгляд питань:

 • про виконання плану роботи міської ради за II-е півріччя 2015 року та план роботи міської ради на I-е півріччя 2016 року;
 • про внесення змін до бюджету міста на 2015 рік;
 • про бюджет міста на 2016 рік;
 • про відрахування частини чистого прибутку (доходу) до бюджету міста у 2016 році;
 • про надання дозволу на переоформлення кредит-овердрафту;
 • про затвердження Програми щодо забезпечення заходів Старокостянтинівської міської ради та її виконавчих органів на 2016-2020 роки;
 • про надання одноразової матеріальної допомоги;
 • про внесення змін до рішення 50 сесії міської ради від 22.05.2015 року№36.

Як розумієте, позачерговим і важливим було питання розгляду та затвердження бюджету міста – фінансового документу, що визначає питання розвитку та діяльності міста на наступний рік.

Не зважаючи на важливість питань, що планувались до розгляду, інтерес до депутатської діяльності у багатьох наших обранців згас вже на третій сесії. Так, на засіданні зареєструвались та були присутні лише 24 з 34-х депутатів міської ради. На першій і на другій сесії були присутні 33 депутати.

Хочеться думати що міська рада виконає пункт 11 власного регламенту, який говорить про “розміщення інформації на офіційному веб-сайті про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами ради із зазначенням причин відсутності депутата на засіданні. Розміщення відбувається після кожного засідання невідкладно, але не пізніше ніж через 10 робочих днів.

Зачекаємо до 5-го січня, хоча є всі підстави сумніватися у виконанні цієї вимоги регламенту, адже багато інших його пунктів міською радою ігноруються. Так, в пункті 8 сказано: “Відеозаписи засідання ради зберігається на сайті ради у вільному доступі в архіві“. Мої пошуки відеозапису сесії на офіційному сайті були невдалими.

Запис вдалося віднайти лише на ютубканалі:

https://www.youtube.com/watch?v=2jrwjybmhSI” width=”700″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

https://www.youtube.com/watch?v=7fYVgXefiKc” width=”700″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Розпочала свою роботу сесія з вимоги частини депутатів заслухати звіт радника міського голови Мудрика Юрія Володимировича про свою діяльність. Суперечки з приводу доцільності цього звіту між міським головою та депутатами тривали більше двох годин, в результаті Ю.Мудрика було доставлено у лікарню з підвищеним тиском, а питання звіту перенесено на наступну сесію.

Для порівняння, процес обговорення та прийняття бюджету Старокостянтинова на 2016 рік зайняв у депутатів менше часу (1 год 50 хв.) на сесії.

Що саме за цей час депутати прийняли сказати важко, оскільки ні проекту, ні прийнятого бюджету на сайті міської ради не оприлюднено.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “3-тя сесія міської ради. Мудрий бюджет”

 1. Згоден, що оприлюднити бюджет потрібно. Пан Сергій, захоплююсь Вашим сайтом!
  Слід зауважити, що досягнення цієї ради щодо прозорості роботи очевидні. Дані відео – це пряма трансляція. Я за нею спостерігав онлайн ось тут: https://www.youtube.com/playlist?list=PLjG6Z1hWjpwbnC6W8roN88ySZGY_1tdT8. За чутками бюджет дуже жваво обговорювався напередодні у комісіях. Хоча це тільки чутки. Потрібно і комісії транслювати в онлайні :)
  А відносно радника нашого шановного мера – то це не вина депутатів, що пан Мельничук не хоче (а можливо вже і не може?) хоча б щось кардинально змінити.
  Думаю буде добре, якщо Ви на своєму сайті поставите на видному місці посилання на Ютуб-канал, де будуть заплановані онлайн-трансляції – нехай громада слідкує за депутатами – хто як працює і що вимагає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.