Місто

2-га сесія міської ради. Боротьба за посади

Друге засідання 2-ї сесії Старокостянтинівської міської ради VII скликання відбулося 4 грудня 2015 року.

Як писав “Старокостянтинів небайдужий” минулого разу сесія Старокостянтинівської міської ради розглянула лише два питання порядку денного та взяла паузу на тиждень для обговорення та погодження регламенту міської ради.

На другому засіданні були присутні 33 з 34-х міських депутатів. Депутати продовжили розгляд питань:

 • про затвердження Регламенту міської ради;
 • про затвердження зразка бюлетеня для таємного голосування;
 • про обрання секретаря міської ради;
 • про утворення постійних комісій міської ради;
 • про затвердження Положення про постійні комісії міської ради;
 • про затвердження кількісного та персонального складу постійних комісій міської ради;
 • про обрання голів постійних комісій міської ради;
 • про утворення виконавчого комітету міської ради та затвердження його кількісного складу;
 • про затвердження на посадах заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
 • про затвердження персонального складу виконавчого комітету міської ради.
 • про умови оплати праці міського голови, першого заступника міського голови, заступників міського голови, секретаря міської ради, керуючого справами виконавчого комітету міської ради.

Сесія розпочала роботу з розгляду та затвердження Регламенту, цього разу його було проголосовано успішно, хоча не обійшлося і без зауважень зі сторони депутатів, що не встигли у відведений для цього час надати свої пропозиції.

ЗАВАНТАЖИТИ
Переглянути прийнятий депутатами
Регламент Старокостянтинівської міської радиЗАВАНТАЖИТИ

Особливе напруження викликало у залі обрання секретаря міської ради. Міський голова Микола Мельничук запропонував на цю посаду перевірену кандидатуру з якою він працював минулої каденції – Степанишина Олександра Дмитровича, в той же час, значна група депутатів виступала за обрання секретарем Афанасьєва Олександра Вікторовича.
За результатами таємного голосування, з мінімально необхідною кількістю голосів (18 проти 16-ти) секретарем було обрано Олександра Степанишина.

Далі, уже з новим секретарем, депутати утворили постійні комісії Старокостянтинівської міської ради, затвердили їх склад та обрали голів, а також затвердили Положення про постійні комісії міської ради.

ЗАВАНТАЖИТИ
Ознайомитись з
Положенням про постійні комісії міської радиЗАВАНТАЖИТИ

За посади голів постійних комісій між партіями, представленими у міській раді, розгорілась справжня боротьба. На голову більшості комісій було по два кандидати, кожного з них депутати заслухали та обрали переможця рейтинговим голосуванням. Серед претендентів були:

– Постійна комісія з питань стратегічного соціально-економічного розвитку міста, бюджету, фінансів, адміністративно-територіального устрою та зовнішньоекономічної діяльності (склад – 9 чоловік):

 • Булич Володимир Євгенович, від ВО “Батьківщина”;
 • Афанасьєв Костянтин Вікторович, від партії “Сила людей”;

– Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності, правопорядку, боротьби з корупцією і хабарництвом, оборонної роботи, відзначення державними нагородами (склад – 5 чоловік):

 • Мініх Ірина Миколаївна, від партії “Відродження”;
 • Афанасьєв Олександр Вікторович, від партії “Сила людей”;

– Постійна комісія з питань управління комунальною власністю, розвитку промисловості, підприємництва, житлово-комунального господарства, побутового обслуговування, торгівлі, громадського харчування, транспорту і зв’язку (склад – 3 чоловіка):

 • Малярчук Сергій Леонідович, від БПП “Солідарність”;

– Постійна комісія з питань будівництва, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (склад – 9 чоловік):

 • Полупан Степан Петрович, від партії “Відродження”;
 • Возний Олександр Іванович, від ВО “Батьківщина”;

– Постійна комісія з питань освіти, молодіжної політики, культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення (склад – 7 чоловік):

 • Городова Людмила Олександрівна, від БПП “Солідарність”;
 • Франко Анатолій Михайлович, від Опозиційного блоку.

Як бачите, зважаючи на кількісний склад постійних комісій міської ради, найбільше депутатів цікавлять питання земельних відносин і бюджету, а найменше – розвиток промисловості, підприємництва, житлово-комунальне господарство, транспорт і зв’язок.

Під час утворення виконавчого комітету міської ради гостро обговорювалось питання участі представників громадських організації в роботі цього органу. Депутати кілька раз просили надати слово присутнім керівникам громадських організації з метою заслуховування їх позиції, однак слово для них так і не було надано. В результаті у складі виконавчого комітету рішенням сесії було передбачено 3 вакансії для членів громадських організацій, та залишилась не зрозумілою процедура відбору на ці місця.

Заступниками міського голови депутати затвердили:

 • Куць Григорій Йосипович – перший заступник міського голови;
 • Янзюк Валентина Миколаївна – керуюча справами виконавчого комітету;
 • Камінська Валентина Казимирівна – заступник з питань фінансів і бюджету;
 • Бондарчук Тетяна Володимирівна – заступник з гуманітарних питань.

Кандидатуру Коваля Олександра Анатолійовича на заступника з економічних питань депутати не погодили, вирішальною у цьому голосуванні стала позиція фракції ВО “Свобода”, яка не проголосувала за дане рішення через причетність даного кандидата у минулому до Партії регіонів.

Голосування за персональний склад виконавчого комітету міської ради можна було б назвати безпроблемним, якби не розгляд кандидатури від партії “УКРОП”. У міського голови виявилося дві заяви на заповнення квоти цієї партії у виконкомі, це були Скоц Вячеслав Степанович та Поліщук Микола Миколайович. Не зважаючи на те, що представники УКРОПу, демонстрували на сесії відповідний лист центрального органу партії, рішення по цьому питанню було відкладено.

Останнім депутати розглядали питання умов оплати праці міського голови, першого заступника міського голови, заступників міського голови, секретаря міської ради та керуючого справами виконавчого комітету міської ради. Депутатів цікавило питання виплати чиновникам:

 • надбавок за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у розмірі 100% посадового окладу,
 • матеріальної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати,
 • премії міському голові в розмірі 100% і більше від місячної заробітної плати,
 • надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу,
 • надбавки за знання та використання у роботі іноземної мови.

Керуюча справами виконавчого комітету міської ради Янзюк Валентина Миколаївна повідомила присутнім що посадовий оклад міського голови становить 2862 грн., першого заступника – 2661 грн., секретаря та решти заступників – 2575 грн.

Протягом сесії спостерігалися часті недоліки в роботі лічильної комісії, були випадки коли підрахунок голосів вівся недбало та оголошувались не правильні результати. Надіємось що на це вплинула лише відсутність відповідного досвіду у депутатів і надалі робота лічильної комісії налагодиться.

Також виникло кілька курйозних моментів коли депутати забували до якої партії вони належать і згадували у промовах (один, два) свою приналежність до інших політичних сил.

В кінці сесії депутати дружно виконали гімн України:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

17 thoughts on “2-га сесія міської ради. Боротьба за посади”

 1. Особливо мені сподобалися посадові оклади мера та його … , цікаво, а скільки насправді вони будуть отримувати? Взагалі нічого не змінилося, одних прибічників змінили інші. Краще не буде.

 2. Невже такі .як деякі з них можуть збудувати наше місто ?Вони тільки все що є можуть зруйнувати !Невже нормальні люди могли їх вибрати ?

  1. Сергій Пікуля Сергію, мені на цій сесії і загалом, не подобається царьок-Мельничук, особливо коли він закриває рота комусь аби виступила його підлабузниця і розповіла про їхні “низькі” зарплати та обраний його”коханий” секретар, який діє лише по вказівці. І багато іншого.

   1. У мене складається враження, що це мер діє за вказівкою пана Степанишена. Те, що ця “парочка” буде надалі – заслуга усіх тих, хто “одобрямс”. Але як же дізнатися “хто є хто”?. На жаль, Президент не підписує закон про поіменні голосування на сесіях місцевих рад. Тоді багато можна дізнатися про позицію деяких депутатів. Наприклад, від провладної БПП…

  2. Якщо міський голова, незалежно якого міста, зверхньо дивиться на жителів міста то він і є кондомом інакшої назви йому немає. Якщо міський голова ганьбить своїми поступками місто то він теж кондом. Я не суддя, я лише констатую факти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.