Місто

2 чи 4 грн., по скільки буде проїзд для школярів?

Нещодавно, під час перших для цього навчального року шкільних канікул, до нас звернулись читачі сайту з проханням з’ясувати ситуацію по перевезенням у міських автобусах. Мова була про те, що перевізники в Старокостянтинові перестали возити дітей по пільговій ціні 2 грн., і вимагають, всупереч рішенню виконкому, повну вартість – 4 грн. Сьогодні ми висвітлимо позиції обох сторін і спробуємо розібратися у суті проблеми.

Пасажири

Звернення від старокостянтинівців почали надходити одразу з початком канікул, – “Вчора їхала у маршрутці №3 (великий зелений автобус), жінка заплатила по 4 грн. за себе і за дитину. Я запитала чому так? На що кондуктор мені відповіла, що все залежить від перевізника…”, пише мешканка Старокостянтинова Анна на сторінці нашої групи в одній із соцмереж.

Депутат міської ради, Світлана Івонько однією з перших зреагувала на проблему і одразу звернулася в міську раду, ось що вона розповіла:

“Я чітко пам’ятаю, що рішенням виконкому було прийнято, що з 1 вересня 2016 року на весь навчальний рік встановити проїзд дітям шкільного віку 2 грн. і дітям району другого вокзалу безкоштовно згідно програми, крім неділі. Я звернулася в міську раду до керуючої справами Янзюк В.М. і та пообіцяла негайно ситуацію виправити. Але через деякий час ситуація не змінилася. Я зробила зауваження кондуктору по маршруту №2, (перевізник Гулий), та мені відповіла, що вона взнала про це пів години тому, але все-одно взяла по 4 грн. При мені повернула двом дівчаткам по 2 грн. Але сьогодні знову те ж саме. В маршруті №3 ( перевізник Савченко) кондуктор взагалі мене не слухала і щось своє доказувала, що за своїх власних дітей вона платить повну ціну, а водій навіть хотів мене висадити з автобуса. Після чого я зустрілася з міським головою, показала йому рішення виконкому №293 від 8.09.2016р., на що він мені пообіцяв негайно зустрітися з усіма перевізниками. Однак “Віз і досі там”. Не знаю як іншим депутатам, а мені і дальше надходять телефонні скарги. (Маршрут №5 Козерацький, Дремлюга і інші). В мене запитання: Навіщо тоді виконком, міська рада і голова, якщо їх ігнорують. Або Микола Степанович мене обманув, або його не сприймають”, – каже Світлана Василівна.

Рішення

Натисніть, щоб збільшити

В рішенні виконавчого комітету, про яке йде мова, говориться: “Встановити з 01 вересня 2016 року на 2016-2017 навчальний рік вартість проїзду на міських маршрутах загального користування для дітей шкільного віку (крім учнів шкіл м.Старокостянтинів, які проживають в мікрорайоні “Вокзал ІІ”) у розмірі 2 грн. 00 коп. щоденно, крім неділі”.

Отже, виглядає так, що дійсно на навчальний рік для учнів передбачено проїзд по 2 грн., чому ж перевізники не сприймають це рішення?

Перевізники

Позицію спілки перевізників Старокостянтинова озвучив Віктор Козерацький, з яким ми обговорили це питання:

– Вікторе, розкажіть, які необхідні документи для забезпечення пільгового перевезення дітей?

– Згідно законодавства, у даному випадку, повинні бути оформлені наступні документи:

 1. Рішення виконавчого комітету або сесії міської ради;
 2. Методика організації перевезень затверджена на сесії міської ради;
 3. Договір з кожним перевізником;
 4. Рішення сесії міської ради про виділення коштів з бюджету на компенсацію різниці вартості проїзду.

– Як в Старокостянтинові організовано проїзд дітей, що проживають в мікрорайоні Вокзал ІІ?

– В даному мікрорайоні відсутня загальноосвітня середня школа, тому діти навчаються у школах інших районів міста. Рішенням сесії міської ради для них встановлено безкоштовний проїзд, розроблена і затверджена сесією відповідна Методика, з кожним із перевізників Управлінням соціального захисту населення заключені відповідні договори, у бюджеті міста на 2016 рік виділені кошти на компенсацію, все організовано згідно законодавства.

– А що передбачає затверджена сесією міської ради Методика?

– Згідно Методики, Управління соціального захисту виготовляє одноразові проїздні квитки кожному школяру, де вказано прізвище, ініціали та школа в якій навчається дитина. Квитки діти отримують в школах по 2 шт. на день. Далі дитина, проїжджаючи в автобусі, передає квиток кондуктору, який його обліковує і віддає перевізнику. Квиток на безкоштовний проїзд
Перевізник на основі цих квитків оформлює звіт та передає в міське Управління соціального захисту, де нараховують і сплачують кошти перевізникам.

– Тобто діти, що проживають в мікрорайоні Вокзал ІІ, їздять по таких квитках безкоштовно?

– Так, вартості проїзду 2 грн. для дітей, що проживають в мікрорайоні Вокзал ІІ немає, про це сказано і в рішенні виконавчого комітету, де зроблено для них виключення (дивіться копію рішення вище -СНБ).

Стандартна вартість проїзду складає 4 грн., тому дитина, що проживає в районі Вокзал ІІ зобов’язана надати безкоштовний квиток, або заплатити 4 грн. за проїзд. Щороку діти на канікулах сплочували 100% вартості проїзду, чому всі вирішили, що цієї осені на канікулах проїзд 2 грн. для мене не відомо.

– А яка ситуація з учнями, що проживають в інших мікрорайонах?

– З понеділка, 31 жовтня 2016р., діти, батьки, чиновники та депутати стали вимагати проїзд по 2 грн., а не по 4 грн., мотивуючи це тим, що в рішенні №293 від 08.09.2016 р. дітям дозволено проїзд по 2 грн. Перечитавши текст даного рішення деякі перевізники були іншої думки. Розсудити хто правий могла б Методика організації перевезень (така ж, яка є для Возкалу ІІ), але її не виявилось. Після двох місяців роботи вона ще навіть не розроблена і не затверджена на сесії.

Мало того, договір з перевізниками про виконання даної роботи також “забули” заключити, а про кошти заплановані в бюджеті ми вже й взагалі не згадуємо…

І тут перевізникам дзвонять з відділу економіки з вказівкою перевозити усіх (і Вокзалу ІІ також!) дітей шкільного віку по 2 грн.

Шановні батьки, депутати, чиновники, поясніть – на основі чого? З чотирьох необхідних документів перевізники мають лише один.

Ми не проти проїзду учнів по 2 грн., але хай міська рада його належно оформить, розробить і затвердить Методику, врахує у ній проїзд на канікулах по 2 грн., заключить нарешті договір.

Через 2 місяці, в грудні, будуть зимові канікули і знову постане питання проїзду, як ви думаєте, будуть в перевізників усі необхідні документи?

Чи довго ще в нас на сесіях будуть йти одні “війни”? А може… зроблять, проголосують, оформлять?

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

17 thoughts on “2 чи 4 грн., по скільки буде проїзд для школярів?”

 1. Наші “скоросні” маршрутки це взагалі-ніби в своїйт країні….В четвер чекала довго автобус на зупинці біля нашого базару, дочекалась. ледь встигла зайти в автобус як побачиоа, що він вже відправився…..просто незважаючи на те, що люди ще тільки заходять….на обурення нас , пасажирів ,водій та кондуктор відповіли, що там на зупинці “одні пенсіонери,вози одні посвідчення…”!!!!!!!!!!!!

  1. не знаю як для пільговиків, але у багатьох містах є довіз дітей до навчального закладу і назад безкоштовний, у нас мабуть батьки найбільші зарплати отримують

  2. Александр Кондратюк А пільговикам потрібно адресно доплочувати за проїзд до пенсії і нехай усі в автобусі плотять і тоді не буде ніяких скандалів

 2. У неділю- таки діти дають по 4 гривні. В рішенні виконавчого комітет говориться: “Встановити з 01 вересня 2016 року на 2016-2017 навчальний рік вартість проїзду на міських маршрутах загального користування для дітей шкільного віку (крім учнів шкіл м.Старокостянтинів, які проживають в мікрорайоні “Вокзал ІІ”) у розмірі 2 грн. 00 коп. щоденно, крім неділі”.

 3. Скільки ви будете скулити та плакатись??? Що тут розбирати…..Не виконується рішення Влади міста, оббирається Громада, принижують дітей та батьків….Наглі буржуйські морди наживаються на наших дітях, ще й принижують нас…Відповідь має бути адекватна….. а не скулити та плакатись……

 4. Мені не зрозуміло , де влада у цьому місті?????Не виконується рішення влади міста…Ще й ображають та принижують мешканців міста, дітей…..Купка зажравшихся буржуінов втратила страх…Що немає кому їх поставити на місце….????

 5. Стаття 16. Навчальний рік та режим роботи загальноосвітнього навчального закладу

  1. Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

  {Частину другу статті 16 виключено на підставі Закону № 2442-VI від 06.07.2010}

  3. Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

 6. 1.
  В
  становити з 01 вересня 2016 року на 2016

  2017 навчальний рік вартість проїзду
  на міських маршрутах загального користування для дітей шкільного віку (крім учнів шкіл
  м. Старокостянтинів, які проживають в мікрорайоні «Вокзал ІІ») у розмірі 2 грн.
  00 коп.

  щоденно, крім неділі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close